بازسازی ساختمان نیز یکی از خدمات ساختمانی ، تعمیر دستشویی ، تعمیر آشپزخانه ، دیوار و سقف خانه به همراه طرح و دیزاین مختلف است که یک سابقه دیرینه دارد و در بسیاری از کشور ها از جمله ایران از آن برخوردار است که به آن نوسازی و یا بازسازی ساختمان گفته می شود و به عنوان عملی مرسوم از آن یاد می شود و هر ساله شاهد بسیای از هموطنان هستم در حال نوسازی و بازسازی خانه های خود هستند. همچنین بازسازی ها دلایل متفاوتی دارند به طوی که در برخی از موارد می توان به کهن بودن یا قدمی بودن خانه و در برخی موارد خرابی هایی که دلایل مختلف اتفاق میفتد و یا صاحبان ساختمان و آپارتمان ها به دنبال جذاب کردن و اضافه کردن امکانات و قسمت های دیگر را در نظر دارند می باشد. در نظر داشته باشید که بازسازی ساختمان و نقاشی ساختمان کاملا مرتبط با هم هستند معمولا بعد از بازسازی از رنگ آمیزی استفاده می شود و … در این راستا امروزه با توجه به کستردگی علم نقاشی ساختمان آن را می توان به عنوان یک هنر نقاشی شناخت، از طرفی دیگر نقاشی ساختمان جزو زیباترین و بینظیر ترین کار های ساختمانی است که داری یک دنیای متفاوت می باشد مانند خدمات و ویژگی های چون نقاشی داخلی ، نقاشی نمای ساختمان ، نقاشی رنگ پلاستیک ، رنگ اکریلیک ، سقف های کچی ، نقاشی کردن خانه های قدیمی و کهن ، نقاشی رنگ روغن ، نقاشی روی دیوار ها ، و بسیاری دیگر می باشد که تمامی استعداد های نقاش را به کار گفته تا به همه ی ریزه کاری ها دقت کند. به این صورت می توان شاهد یک نقاشی و رنگ آمیزی حرفه ای و زیبا بود.

بازسازی ساختمان
بازسازی ساختمان به صورت کاملا مهندسی

بازسازی ساختمان چیست؟

همانطور که در بالا اشاره ای جزئی داشتیم بازسازی ساختمان همان نوسازی و یا تخزیب و ساخت مجدد ساختمان ، خانه ، آپارتمان ، دیواره یا سقف و … بنا به دلایل مختلفی که صاحبان آنها در نظر دارند می باشد.امروزه در کشوره ای مختلف و همچنین ایران بازسازی منازل و ساختمان ها کاملا مرسوم بوده و هر ساله در جاهات مختلف شاهد نوسازی و بازسازی ساختمان ها هستیم.

مراحل نوسازی و بازسازی ساختمان چیست؟

بعد از تعریف این بخش نوبت به مطرح کردن این که بازسازی به چه شکل است و چگونه صورت می گیرد می رسیم و در ادامه همین بخش به تحلیل بیشتر این موضوع خواهیم پرداخت و 10 مرحله موسوم به بازسازی  و نوسازی آپارتمان ، خانه ، ساختمان و … را به همراه توضیحات جامع را ارائه خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

1 . مشاوره با شرکت های ساختمانی

در اولین مرحله و قدم باید با مشارین شرکت های بازسازی ساختمان و یا همان نوسازی آپارتمان ها و خانه ها صحبت کنید تا اطلاعات دقیق و مفیدی در این راستا داشته باشید. برای مثال می توانید به پاسخ سوال احتمالی خود مبنی بر آیا اصلا اینکار بصرفه است یا خیر؟ یا این که آیا با نوسازی و بازسازی خانه این امکان وجود دارد که خسارت مالی و یا جانی برای خود یا همسایگان به وجود بیاید؟ چرا ساختمان های قدیمی با سن بالا چرا مقاومت کمتری دارند؟ و پاسخ سوالات و گفتگو های تاثیر گذار زیادی که شما می توانید از مشاورین خود دریافت کنید. با ین کار خیالتان راحت خواهد بود و کار خود را به بهترین نحو شروع خواهید کرد زیرا این موارد از اولین گام ها و مهمترین ها هستند. شما عزیزان جهت دریافت مشاوره می توانید با مجموعه کاسیان در ارتباط باشید و مشاوره مورد نیاز را دریافت کنید.

2. شروع و انجام تخریب با روش های مهندسی تیم بازسازی و نوسازی ساختمان

دومین گام و مرحله بازسازی ساختمان شروع تخریب است و حتما این مورد را در نظر داشته باشید که گرچه تخریب بسیار ساده و آسان است اما پرخطرترین گام و مرحله از آن یاد می شود، زیرا هر آن این امکان وجود دارد به منازل و ساختمان های همسایگان آسیب جدی وارد کند و در نهایت تلفات جانی را در پی داشته باشد. از این رو پرخطر ترین کارهای بازسازی از آن یاد می شود. از این رو مرحله دوم یعنی تخریب باید زیر نظر مهندسان انجام شود تا با چنین خطراتی که در برخی از موارد دیده شده با بی تجربگی پیمان کاران و یا سهل انگاری اشخاص تخریبگر تاوان سختی را پس داده اند و تا جایی که هزینه دیه بسیار زیادی را تقبل کردند. پس در مرحله دوم حتما کار تخریب را زیر نظر مهندسی انجام دهید.

برای بازسازی ساختمان ، نقاشی و همچنین نوسازی خانه و آپرتمان در تهران و کرج می توانید با شماره تماس شرکت کاسیان شماره 09122030979 (کلیک بر روی شماره جهت شماره گیری) آقای فرهانی تماس بگیرید.

3 . مرحله ساخت بنا به نیاز های ساختمان

سومین مرحله از بازسازی ساختمان ساخت آن است که میبایست بر اساس نیاز و خواسته های مشتری صورت بگیرد. یعنی در این مرحله باید متوجه شویم هدف مشتری از بازسازی چیست؟ و قرار است چه چیزی اضافه کند و چه نیازی دارد! در مواردی هست مشتری قصد تغییر حالت آشپزخانه به اپن را دارد و یا مشتری تصمیم دارد دیواره ها را برداشته و دیواره های جدید با سبک دیگر ایجاد کند و …

4. مرحله کچ کاری و همچنین سقف کاذب

در چهارمین مرحله و گام بازسازی ساختمان و بعد از ساخت می بایست توجه کنیم که آیا نیازی به گچ کاری هست یا نه؟ در صورتی که نیاز به کچ کاری باشد باید آن را انجام داد که این کار هم باید با استفاده از مرغوبترین و بهترین مصالح سفید کاری صورت گیرد تا یک تغییر اساسی در تعمیر خانه و ساختمان دیده شود.در ادامه نیز میبایست نیاز ساختمان به سقف کاذب را توسط مشتری جویا شد و در صورت نیاز اقدام به نصب آن کرد.

5. مرحله نورپردازی ساخت

یکی دیگر از مهمترین بخشهای بازسازی ساختمان را می توان گفت نورپزدازی آن است. زیرا با این کار زیبایی ساختمان دوچندان شده و رخ بهتری را به خود خواهد گرفت. برای نورپرداری ساختمان نیز انواع مختلف چراغ های هالوژنی و نورپردازی با رنگ های مختلف وجود دارد که می بایست به انتخاب آنها مورد استفاده قرار داد. معمولا افرادی که کچ بری ساختمان را انجام می دهند بنا به تجربه هایی که دراند ایده و پیشنهادهایی در رابطه با نور مخفی و نورپردازی خواهند داشت تا زیبایی بسیار خوبی را به منزل بدهند.

6. کف سازی

ششمین مرحله و گام بازسازی ساختمان کف سازی است که باید کفی مورد نیاز را انتخاب و آن را به عنوان کف ساختمان و اتاقها استفاده کنید.در نظر داشته باشید که انواع کف با کاربرد های متفاوت وجود دارد که باید بر اساس نیاز و سلیقه از آنها به عنوان کف سازی قسمت های مختلف ساختمان استفاده کرد.

7. رنگ آمیزی دیوار ها و همچنین سقف ساختمان

در مرحله هفتم از بازسازی ساختمان نوبت به رنگ آمیزی و یا نقاشی ساختمان که شامل دیوار ها و سقف است می رسیم که هر چقد نقاش ماهرتر و رنگ شناستر جلوه ی زیباتری خواهد داشت. در بسیاری از مواقع پیمانکاران و نقاشان رنگ سفید را مورد استفاده قرار می دهند که در برخی موارد نیز به چشم می خورد از رنگ هایی چون قرمز ، آبی ، بنفش ، زرد ، قهوه ای و … برای قسمت های مختلف مانند اتاق بچه ، اتاق مستر ، بخشی از دیواره های حال پزیرایی و …. استفاده می شود که کاملا بستگی به سلیقه شما و ایده های نقاش دارد.

8. اجرای پوشش دیواره ها

در هشتمین مرحله و گام از بازسازی ساختمان نوبت به اجرای پوشش دیواره ها می رسد که بحث طراحی داخلی در آن مطرح می شود. برای این کار انواع گزینه ها موجود است که بر اساس نیاز خود و سلیقه می توانید از هر کدام به عنوان پوشش داخلی استفاده کنید. مانند شیشه تزیینی ، سنگ دکوراتیو ، کاغذ دیواری با رنگ و طرح های متفاوت ، تایل آلومینیومی و بسیاری دیگر … همچنین در نظر داشته باید استاد کار طراحی داخلی حتما نمونه کار هایی دارد که هر کدام در ساخت های مختلف به کار گرفته شده است، شما می توانید این نمونه ها را دیده و سپس برای پوشش دیواره ساختمان خود انتخاب کنید. کاسیان با دارا بودن انواع نمونه کار شما را به راحتی قادر به انتخاب از این نوع پوشش ها خواهد ساخت. کافیست کار خود را با ما شروع کنید. برای این کار با شماره 09122030979 (کلیک بر روی شماره جهت شماره گیری) آقای سیاح  در تماس باشید.

9 . اجرای قرنیز

در نهمین گام و مرحله بازسازی و نوسازی ساختمان نوبت اجرای قرنیز ایت که در این مرحله شما می توانید بهترین نوع و رنگ قرنیز مورد نظر خود را که با محیط ست یا هماهنگی لازم را دارد انتخاب و اجرا کنید. در نظر داشته باید قرنیز مورد استفاده باید هماهنگی لازم با کف و دیواره را داشته باشد تا زیبایی کار به بهترین نحو به چشم بخورد.

10. دکوراسیون داخلی ساختمان

در دهمین و آخرین مرحله و گام بازسازی ساختمان و همچنین تعمیر ساختمان نوبت به دکوراسیون داخلی ساختمان می رسد که باید از هر نظر این امکان زیبا و با سلیقه باشد. برای دکوراسیون داخلی مهندسین و پیمانکارانی وجود دارد که دارای انواع مختلف نمونه کار هستند و با توجه به تجربه هایی که دارند قادر هستند هر نوع چیدمان و دکوراسیون داخلی را طراحی کنند، بنابر این هر چقد برای آن زمان بگذاید زیبایی کار بهتری خواهید داشت. همچنین در سطح اینترنت انواع مدل ، چیدمان و کوراسیون داخلی وجود دارد که می توانید خود از بین آنها بهترین را انتخاب و عملی کنید.

قیمت بازسازی ساختمان

در قیمت بازسازی ساختمان عوامل مختلفی تاثیر گذار است که در ادامه به برخی از مهمترین های آن اشاره خواهیم کرد.

 • سقف کاذب
 • کاغذ دیواری
 • گچکاری
 • کاشی و سرامیک کف
 • کناف
 • پارکت
 • مصالح
 • کچ بری
 • قرنیز
 • و …
نقاشی ساختمان
نقاشی ساختمان به شکل حرفه ای با سبک های و رنگبندی های متفاوت

نقاشی ساختمان چیست؟

همان طور که در بالا به صورت کوتاه و جامع توضیح دادیم به مجموعه عملیات رنگ آمیزی ساختمان مانند اتاق ها ، سرویسها ، سقف و … با رنگ های متفاوت مانند رنگ پلاستیک ، رنگ روغنی ، رنگ اکریلیک و … و همچنین استفاده از ابزار ها و سبک های متفاوت توسط نقاشان خبره و حرفه ای را نقاشی ساختمان می گویند. نقاشی ساختمان یکی از مهمترین مرحله های نوسازی خانه و بازسازی آپارتمان و ساختمان می باشد که اگر به آن توجه خاصی شود و از ایده و تجربه های نقاش حرفه ای کمک بگیرید مطمئنن زیباترین رن آمیزی و طرح ها را در پی خواهد داشت.

مجموعه کاسیان با دارا بودن انواع مهندسین و کارفرمایان خبره و حرفه ای و همچنین رنگ شناسان حرفه ای همواره آماده دریافت هر گونه سفارشات نقاشی ساختمان ، بازسازی ، رنگ آمیزی خانه ائم از دیواره ، سقف ، درو پنجره و … در تهان و کرج می باشد و کافیست با شماره 09122030979 (کلیک بر روی شماره جهت شماره گیری) آقای سیاح در ارتباط بوده و راهنمایی های لازم را دریافت و در نهایت ثبت سفارش کنید.

چرا نقاشی ساختمان از اهمیت بالایی برخوردار است؟

اگر نگاهی به قدمت و تاریخچه رنگ آمیزی خانه و ساختمان بکنید متوجه خواهید شد که رنگ آمیزی ساختمان و خانه داری قدمت بالای 40000 ساله دارد، زیرا تمامی انسانها از دیرباز به فکر رنگ و نقاشی خانه های خود جهت زندگی با آرامشی بوده اند و همواره هست و در آینده هم اینگونه خواهد بود. با این تفاوت که تکنولوژی ها روز به روز پیشرفت و طرح و ایده های متفاوت خواهند بود.

رنگ آمیزی خانه می تواند یک زیبایی منحصر بفرد با آرامش و حس خوب را به انسان ها بدهد و روح تازه ای به منزل بدمد.همچنین نقاشی ساختمان مهمترین مرحله و عامل زیبایی یک ساختمان می باشد و هر چقد این رنگ آمیزی بهتر و خوش سلیقه تر باشد زیبایی دوچندان خواهد شد.

نقاش ساختمان چه وظیفه هایی دارد؟

 • نقاشان باید از تجربه بسیار خوبی از نظر رنگ شناسی و ایده یابی و … را داشته باشند.
 • نقاشان باید کاملا خدا شناس و منصف در راستای ارائه جزئیات ، قیمت ، استفاده از رنگ های اصل و … به مشتریان را داشته باشد.
 • نقاشان باید اطمینان لازم را داشته باشند که دیواره و سقف قبل از رنگ آمیزی داری رطوبت ، ترک و … نباشد.
 • نقاشان باید دانش لازم رنگ شناسی و حتی داری دانش روانشناسی رنگ برخودار باشند. هر چند در بسیار از مواقع انتخاب رنگ با مشتری است.
 • نقاشان باید داری امکانات ، ابزار آلات لازم برای یک نقاشی حرفه ای ساختمان را داشته باشند.
 • باید داری انواع تکنیک برای ایجاد تزئینات را داشته باشند.
 • نقاشان باشد کاملا مسئولیت پذیر باشند.
 • نقاشان باید مسئولیت تمیزکاری رنگ پاشی هایی که در ساختمان صورت میگیرد باشند.
 • و …

درج کامنت