کاربرد رنگ های سرد در نقاشی ساختمان

کاربرد رنگ های سرد در نقاشی ساختمان

سرد و گرم بودن یکی از دسته بندی های مشهور در میان رنگ هاست. هر کدام از این دسته رنگ ها کاربردهای خاص خود را در نقاشی ساختمان دارد اما ما در ای مطلب قصد داریم شما را با محبوب ترین رنگ های سرد و کاربرد آنها در نقاشی ساختمان آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

رنگ های سرد

رنگ های سرد کاربردهای زیادی در نقاشی ساختمان دارند که در این میان رنگ های سفید و خاکستری مشهورترین آنها می باشند. رنگ های مانند سفید، خاکستری و ارکیده ای برای رنگ آمیزی حمام بسیار مناسب بوده و به راحتی با رنگ های دیگر ست می شوند.

کاربرد رنگ های سرد در نقاشی ساختمان

رنگ آمیزی دیوارها با رنگ های سرد

در نقاشی و رنگ آمیزی خانه دیوارها بزرگترین سهم را دارند. رنگ آمیزی دیوارهای نشمین یا اتاق خواب با رنگ های سرد میتواند فضایی شیک و آرامش بخش در خانه ایجاد کند. برای مثال رنگ خاکستری رنگی ایده ال برای رنگ آمیزی دیوارهای پذیرایی است که در دکوراسیون مدرن نیز نقش بسیار پررنگی دارد. این رنگ زیبا و شیک در کنار میز چوبی و گلدان و گیاه طبیعی فضای آرامش بخش و چشم نواز به خانه شما خواهد داد.

رنگ سرد پس زمینه یک گالری دیواری

وقتی آثار هنری مورد علاقه تان را در کنار هم و بر روی دیوار میچینید وجود یک پس زمینه خاکستری بهترین راه برای برجسته سازی گالری دیواری شماست. وجود یک رنگ سرد مانند سبز نیز در میان این آثار هنری هارمونی دلپذیری ایجاد میکند.

کاربرد رنگ های سرد در نقاشی ساختمان

رنگ آمیزی چهارچوب با رنگ های سرد

یکی دیگر از کاربردهای معمول رنگ های سرد رنگ آمیزی چهارچوب های خانه با این رنگ های زیبا و آرامبخش است. برخلاف تصور عامه رنگ های سرد خسته کننده نیستند و در کنار رنگ های دیگر میتوانند هیجان انگیز نیز باشند.

رنگ آمیزی با طیف های مختلف یک رنگ سرد

یکی از الگوهای رایج در نقاشی ساختمان، رنگ آمیزی دیوار با طیف های مختلف یک رنگ خاص است. رنگ آمیزی تک رنگ همواره یکی از بهترین و موفق ترین انتخاب ها در نقاشی ساختمان است اما بهتر است از طیف های مختلف یک رنگ خاص در رنگ آمیزی خانه استفاده کنید. این تکنیک برای رنگ های سرد نتیجه بهتری داشته و برخلاف رنگ های گرم چشم را به هیچ وجه اذیت نمی کند.

رنگ آمیزی با طیف های مختلف یک رنگ سرد

رنگ سبز مثال بسیار خوبی برای این کار است. طیفهای مختلف رنگ سبز در کنار گیاهان طبیعی منظره ای شاد و دلنواز به دیوارهای خانه میدهد که در عین آرامبخش بودن هیچگاه خسته کننده یا تکراری نیز نمی شود.

انتخاب مبلمان هایی با رنگ سرد

رنگ های سرد برای انتخاب دکوراسیون و لوازم خانه نیز بسیار مناسب هستند. مبلمان هایی به رنگ پاستیلی سبز بدون شک فضای دلچسبی به نشیمن شما خواهد داد.

رنگ آمیزی آشپزخانه با رنگ های سرد

آشپزخانه و کابینت هایی به رنگ سرد فضایی شیک و خاص به خانه شما میدهد. رنگ های سفید، خاکستری و سیاه و یا ترکیبی خلاقانه ای از آنها همواره به عنوان یکی از بهترین انتخاب ها مد نظر هر طراح حرفه ای خواهد بود.

برچسب‌ها:

درج کامنت