کاربرد رنگ قهوه ای در رنگ آمیزی اتاق خواب

اتاق خواب یکی از مهمترین اتاق های هر خانه و محل اصلی استراحت ما پس از پایان یک روز پر مشغله کاری است. بنابراین اتاق خواب باید فضایی سرشار از آرامش و راحتی باشد که این مساله ارتباط مستقیمی با نوع چیدمان و رنگ آمیزی آن دارد.

اتاق خواب فضایی شخصی و خصوصی برای هر یک از اعضای خانواده است، پس رنگ آمیزی و چیدمان اتاق خواب شما باید مطابق با سلیقه خودتان باشد. رنگ دیوارهای اتاق خواب مهمترین بخش تاثیرگذار در حال و هوای اتاق خواب است.

برای انتخاب رنگ اتاق خواب محدودیتی وجود ندارد و این مساله کاملا به ذوق و سلیقه شما بستگی دارد. رنگ ها تاثیر زیادی در زیبایی و آرامش اتاق خواب دارند بنابراین شناخت رنگ ها و خصوصیات هر یک از آنها به شما کمک خواهد کرد که انتخاب هوشمندانه تری برای رنگ آمیزی اتاق خوابتان داشته باشید. در این مطلب شما را با یکی از رنگ های پرکاربرد در نقاشی ساختمان یعنی رنگ قهوه ای آشنا می کنیم و تاثیر آن در رنگ آمیزی اتاق خواب را بررسی خواهیم کرد.

کاربرد رنگ قهوه ای در رنگ آمیزی اتاق خواب

بسیاری از افراد تن های مختلف رنگ قهوه ای را به عنوان رنگ غالب برای رنگ آمیزی و تزئین اتاق خواب خود انتخاب می کنند. قهوه ای همچنین رنگ پرطرفداری در انتخاب دکوراسیون خانه است که در کنار رنگهای مختلف به راحتی ست می شود.

شخصیت شناسی علاقه مندان رنگ قهوه ای

اگر شما به رنگ قهوه ای علاقه دارید و ترجیح می دهید از این رنگ زیبا در رنگ آمیزی و دکوراسیون فضای خصوصیتان استفاده کنید شما دارای روحیه ای شاعرانه، فیلسوفانه و پایدار هستید. علاقه مندان به رنگ قهوه ای افرادی محکم و استوار هستند که تصمیمات خود را حتما عملی می کنند. این افراد بسیار مورد اعتماد بوده و در مسائل عاشقانه خوش بین هستند. چنین افرادی معمولا شخصیتی درونگرا دارند که ممکن است گاهی خشن به نظر برسند.

کاربرد رنگ قهوه ای در رنگ آمیزی اتاق خواب

قهوه ای یکی از رنگ های نسبتا گرم است که می توان آن را به عنوان رنگ غالب یا تنها بخشی از رنگ آمیزی اتاق به کار برد. به طور کلی رنگ قهوه ای را می توان به دو صورت در اتاق خواب استفاده کرد:

  1. برای استفاده از تن های مختلف قهوه ای در اتاق خواب می توان آن را برای رنگ آمیزی بعضی از دیوارهای اتاق و یا به صورت رنگ های دکوراتیو برای بعضی از دیوارها استفاده کرد. همچنین می توان رنگ قهوه ای را به صورت کاغذ دیواری با طرح های به رنگ قهوه ای و یا به صورت دیوارپوش های قهوه ای رنگ در یکی از دیوارها استفاده کرد و دیگر لوازم دکوراتیو اتاق خواب را با آن ها هماهنگ کرد.
  2. می توان دیوارهای اتاق خواب را با رنگ های خنثی رنگ آمیزی نمود و یا از کاغذ دیواریهایی با طرح ها و رنگ های ملایم و خنثی استفاده نمود و در کنار آن از لوازم و تزئینات قهوه ای رنگ استفاده نمود. رنگ آمیزی دیوارهای اتاق خواب با رنگی روشن و استفاده از کفپوش و دکوراسیون قهوه ای رنگ در کنار لوازم تزئینی رنگی نیز فضایی آرام و گرم در اتاق خواب شما ایجاد خواهد کرد.

کاربرد رنگ قهوه ای در رنگ آمیزی اتاق خواب

ممترین مساله در استفاده از رنگ قهوه ای در اتاق خواب ایجاد زیبایی و تناسب لازم بین این رنگ با رنگ های دیگر است.

در تصویر بالا می بینیم که دیوارها به رنگ روشن و خنثی رنگ آمیزی شده . و رنگ تختخواب و میز جلوی آینه به رنگ قهوه ای می باشد. در ادامه پیشنهاد هایی در مورد نحوه استفاده از رنگ قهوه ای در اتاق خواب برای شما آورده ایم.

  • مبلمان و فرش با رنگ سیر، پرده های رنگ روشن
  • مبلمان قهوه ای رنگ، قالی به رنگ بژ، متکاهای قهوه ای و روتختی به رنگ دلخواه مثل رنگ آبی فیروزه ای
  • . …

آبی و قهوه ای

این دو رنگ زیبا در کنار هم ترکیب چشم نوازی ایجاد می کنند که حس طبیعت، درختان، آب و آسمان را به شما القاء خواهند کرد. برای مثال رنگ آمیزی دیوارهای اتاق خواب با تن های گرم رنگ آبی و سرویس اتاق خواب به رنگ قهوه ای پیشنهاد بسیار خوبی برای اتاق خواب شماست. از رنگ سبز نیز می توانید برای وسایل تزئینی در این فضا استفاده کنید.

دکوراسیون اتاق خواب

برای داشتن یک اتاق خواب آرامبخش و زیبا نظم و ترتیب بسیار مهم است. بهتر است از قرار دادن اشیاء بزرگ و یا بلاستفاده خودداری کنید. بهتر است اتاق خواب ساده و خلوت باشد و برای رنگ آمیزی آن از تن های کم اسفاده شود.

کاربرد رنگ قهوه ای در رنگ آمیزی اتاق خواب

رنگ قهوه ای در اتاق خواب

برای داشتن یک اتاق خواب آرام و خلوت می توانید  از رنگ قهوه ای در کنار رنگ های خنثی مانند رنگ بژ، رنگ کرم، رنگ سمور و خاکستری استفاده کنید. این رنگ ها احساس سکون و بیحرکتی را به شما داده و در نتیجه خواب راحت تری خواهید داشت. برای گرما بخشیدن به فضای این اتاق خواب می توان از روتختی یا یک تابلو با رنگ گرم مانند رنگ عسلی، قرمز یا نارنجی استفاده کرد.

نقطه کانونی هر اتاق خوابی تختخواب آن است. اگر برای رنگ آمیزی اتاق خواب از تن های سیر قهوه ای انتخاب کرده اید و حالا احساس مس کنید اتاقتان دلگیر و تاریک به نظر می رسد می توانید با انداختن یک روتختی روشن رنگ بندی اتاق خواب را متعادل کنید. 

کاربرد رنگ قهوه ای در رنگ آمیزی اتاق خواب

رنگ قهوه ای و رنگ بژ ترکسی بسیار زیبایی در کنار هم خلق می کنند. استفاده از این دو رنگ برای رنگ آمیزی سقف اتاق خواب فضایی آرامبخش به اتاق خواب می دهد. تن های روشن رنگ قهوه ای در کنار رنگ بژ کنتراست بسیار زیبایی دارند که فضای اتاق خواب را به حرکت در می آورد.

تن های تیره رنگ قهوه ای رنگی سرد هستند و نور را جذب می کنند. برای ایجاد تعادل بهتر است در کنار رنگ قهوه ای سیر رنگ های گرمتری مانند رنگ طلایی، نارنجی یا زرد استفاده شود. بهتر است این رنگ های گرم در سطوح کوچک مانند دور قابها، دیوارهای کوچک و یا لوازم دکوراتیو استفاده شوند. این رنگ ها را می توان به صورت آماده و یا از ترکیب رنگ های اصلی به دست آورد.

پیش از رنگ آمیزی اتاق خواب باید بتوانید ترکیب رنگ های اتاق را بعد از رنگ آمیزی تصور کنید تا بعدا ظاهر اتاق شما را آزار ندهد. برای اتاق خواب با مبلمان قهوه ای باید رنگی مناسب انتخاب کنید و این رنگ را برای دیوارها، پرده ها و روتختی ها استفاده کنید. رنگ دیوارها را متناسب با رنگ لوازم موجود انتخاب کنید تا نیازی به تغییر رنگ و صرف هزینه بیشتر نباشد.

برچسب‌ها:, ,

درج کامنت