شرکت پنتون هر ساله رنگ خاصی را به عنوان رنگ سال معرفی میکند که نه تنها بر صنعت پوشاک بلکه بر دیگر حوزه ها مانند دکوراسیون و نقاشی ساختمان نیز اثر میگذارد. این شرکت بزرگ برای سال 2020 رنگ آبی کلاسیک را به عنوان رنگ سال انتخاب کرده است. این رنگ زیبا را میتوان در زیباسازی منازل، دکوراسیون و نقاشی ساختمان به کار برد که در این مطلب قصد داریم به طور مفصل درباره آن با شما صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

در صورتی که سوالات بیشتری در این زمینه یا سایر موضوعات مربوط به نقاشی ساختمان، نصب کاغذ دیواری، دکوراسیون، نصب انواع دیوارپوش ها و انواع کفپوش ها داشتید میتوانید با کارشناسان گروه معتبر کاسیان با شماره همراه 09127650852 آقای محمودی تماس بگیرید.

مقدمه

رنگ مد سال یکی از موضوعات جالب در دنیای مد و سرگرمی است که در تمامی دنیا مردم از آن استقبال میکنند. امروزه استفاده از رنگ سال در تمام جنبه های زندگی به یکی از رسومات مهم در جامعه مبدل شده به طوری که اگر نگاهی دقیقتر به اطراف خود بیندازید میتوانید تاثیرات خودآگاه و ناخودآگاه آن را در بیشتر افراد جامعه ببینید. در گذشته رنگ مد سال بیشتر در صنعت پوشاک کاربرد داشت اما امروزه استفاده از رنگ سال در دکوراسیون و نقاشی ساختمان نیز بسیار مرسوم شده است. اگر کمی سلیقه به خرج بدهید میتوانید رنگ آبی کلاسیک که رنگ مد امسال است را به زیبایی با دیگر رنگ ها ترکیب کرده و در دکوراسیون و رنگ آمیزی دیوارهای خانه به کار ببرید. در ادامه بیشتر به این موضوع میپردازیم.

آشنایی با شرکت پنتون

شرکت پنتون Pantone یکی از شرکت های بسیار معتبر انتخاب رنگ در جهان است که تاریخ تاسیس آن به 40 سال قبل برمیگردد. این شرکت در زمینه های متعددی فعالیت میکند که با استفاده از فناوری های پیشرو و تولید محصوصلات با ارزش به اعتبار جهانی دست پیدا کرده است. بسیاری از طراحان با الهام از رنگ های انتخابی این شرکت دست به خلاقیت های بزرگی میزنند و طراحی های مدرن زیبایی ایجاد میکنند. شرکت پنتون برای تطبیق رنگ ها از فناوری دیجیتال، صنعت مد، طراحی های داخلی، معماری و نقاشی نیز استفاده میکند و امروزه در سراسر جهان به عنوان بهترین مرجع تعیین و تولید رنگ ها شناخته میشود.

چرا رنگ سال 2020 آبی کلاسیک است؟

موسسه پنتون پیش از شروع سال میلادی 2020 رنگ آبی کلاسیک را به عنوان رنگ سال جدید انتخاب کرد که کد آن Pantone 19-4052 میباشد. این رنگ زیبا و شیک احساس آرامش بینظیری را به بینندگان خود هدیه میکند و سمبل اعتماد به نفس در ارتباطات است. این رنگ زیبا داشتن باوری عمیق و حس اعتماد و ثبات را به ما هدیه میکند پس چرا آن را به خانه های خود نیاوریم و از تماشای هر روزه آن لذت نبریم؟

رنگ سال چگونه انتخاب میشود؟

برای انتخاب رنگ سال به مسائل مختلفی توجه میشود اما اتفاقاتی که در سال گذشته رخ داده باشد شاید مهمترین عامل در انتخاب رنگ باشد. برای مثال وقوع جنگ ها، بلایای طبیعی، بحران های جهانی، بیماری ها و … همگی برای انتخاب رنگ سال جدید در نظر گرفته میشوند تا احساس آرامش و همدلی را به مردم سراسر جهان بدهد.

کاربرد رنگ سال 2020 در دکوراسیون

رنگ آبی کلاسیک رنگی بسیار زیباست که قطعا در سال جاری مدام با آن رو به رو میشوید. رنگ سال در تولید وسایل خانه، لوازم آرایش، مد و پوشاک و … بسیار تاثیرگذار خواهد بود پس بهتر است شما هم دست به کار شده و این رنگ زیبا را در زندگی خود به کار بگیرید. استفاده از این رنگ زیبا در دکوراسیون خانه ظاهری شیک و خاص ایجاد میکند و توصیه میکنیم این رنگ را حتما در زیباسازی خانه و محیط کار خود استفاده کنید.

استفاده از رنگ آبی کلاسیک در دکوراسیون خانه

اگر میخواهید این رنگ زیبا را در دکوراسیون خانه خود به کار ببرید باید به نکات خاصی دقت کنید. رنگ آبی یکی از سه رنگ اصلی در چرخه رنگ ها بوده و در دسته رنگ های سرد قرار میگیرد. توصیه میکنیم از این رنگ زیبا بیشتر برای فضاهایی مانند اتاق مطالعه و اتاق خواب استفاده کنید تا آرامش و سکوتی دلپذیر به شما بدهد. این رنگ زیبا برای سرویس بهداشتی نیز بسیار مناسب است

برای گرفتن قیمت نقاشی ساختمان و همچنین مشاوره در این زمینه کافیست شماره 09126989398 (کلیک بر روی شماره جهت شماره گیری) آقای امینی تماس بگیرید.

کاربرد رنگ آبی کلاسیک در اتاق نشیمن

اگر اتاق نشمین شما نور طبیعی یا مصنوعی زیادی دارد میتوانید این رنگ را برای مبملان یا رنگ آمیزی دیوارها استفاده کنید اما اگر اتاق نشیمن خانه کم نور و کوچک است توصیه میکنیم از این رنگ استفاده نکنید. رنگ آبی کلاسیک رنگی سرد است و اگر میخواهید این رنگ زیبا را در دکوراسیون خود به کار ببرید باید از رنگ های گرم در کنار آن استفاده کنید تا تعادل دلپذیری در خانه ایجاد شود. برخی معتقدند رنگ هایی مانند آبی تیره احساس سردی و رخوت در فرد ایجاد میکنند و برای محیطه هایی مثل اداره، اتاق کار، آشپزخانه و … مناسب نیستند اما این مساله کاملا صحیح نیست. واقعیت این است که در انتخاب رنگ ها شما باید به علاقه و سبک دکوراسیون خود بیش از هر چیز دیگر توجه کنید.

کاربرد رنگ سال 2020 در اتاق خواب

همانطور که گفتیم رنگ آبی تیره یا همان رنگ آبی کلاسیک رنگی آرامش بخش بوده و برای استفاده در اتاق خواب بسیار مناسب است. اگر دیوارهای اتاق خواب خود را با این رنگ زیبا رنگ آمیزی کردید میتوانید با رنگ های سفید، بژ، مشکی یا طوسی فضا را به تعادل برسانید. استفاده از مبل هایی چرمی، پارچه ای، پنبه ای و مخصوصا مبلمان چوبی نیز در این فضا بسیار زیبا و چشم نواز خواهد بود.

چه رنگ هایی با رنگ آبی کلاسیک ست میشوند؟

اگر میخواهید رنگ آبی کلاسیک را در رنگ آمیزی و دکوراسیون خانه خود استفاده کنید باید آن را با چه رنگ هایی ست کنید؟ پاسخ این سوال ساده است. شما میتوانید همه رنگ ها را با رنگ آبی ست کنید اما باید از نظر کم رنگ یا پررنگ بودن تناسب لازم را رعایت کنید. رنگ آبی کلاسیک در کنار رنگ های سرد دیگر مانند طوسی، بنفش و حتی سیاه هارمونی دلپذیری ایجاد میکند و آرامش خاصی به ساکنین خانه خواهد داد. اگر میخواهید رنگ های دکوراسیون شما گرم تر باشند میتوانید رنگ آبی کلاسیک را با رنگ هایی چون زرد، قرمز یا نارنجی ست کنید.  در ادامه بهترین ترکیب های رنگ با رنگ آبی تیره را برای شما توضیح میدهیم.

دکوراسیونی به رنگ قرمز و آبی کلاسیک

رنگ قرمز یکی از زیباترین ترکیب رنگ ها را با رنگ آبی میسازد و فضای خانه را لوکس و جذاب میکند. این دو رنگ متضاد در کنار هم بسیار زیبا میشوند برای مثال وفتی حجم زیادی از دکوراسیون آبی تیره باشد رگه هایی از رنگ قرمز در آن دیده شود. اگر میخواهید فضایی آرامش بخش و درعین حال هیجان انگیز داشته باشید بهتر است از ترکیب رنگ قرمز و آبی تیره استفاده کنید.

کاربرد ترکیب رنگ آبی کلاسیک و رنگ خاکستری در دکوراسیون

شاید در نگاه اول ست کردن دو رنگ آبی تیره و خاکستری دشوار به نظر برسد اما اگر از طیف های خاصی از رنگ خاکستری در کنار رنگ آبی تیره استفاده کنید ترکیب رنگی بسیار زیبا و شیک ایجاد خواهد شد. از این ترکیب رنگ میتوانید برای رنگ آمیزی یا دکوراسیون اتاق نشیمن استفاده کنید اما باید به پررنگ یا کم رنگ بودن آن بسیار توجه کنید.

ترکیب رنگ آبی کلاسیک و زرد

ترکیب رنگ آبی کلاسیک با رنگ زرد یکی از جذابترین ترکیب ها برای این رنگ است که بدون شک از انتخاب آن پشیمان نخواهید شد. آبی پررنگ در کنار رنگ زرد یکی از بهترین انتخاب ها برای رنگ آمیزی و دکوراسیون اتاق نشمین و پذیرایی است.

ترکیب رنگ آبی تیره و سفید

رنگ آبی در کنار رنگ سفید حس تازگی و تمیزی را به مهمانان شما خواهد داد پس در انتخاب آن تردید نکنید. این ترکیب زیبا برای مکان های شلوغ خانه مانند نشیمن و پذیرایی بسیار مناسب است. برای مثال مبلمان آبی پررنگ با پس زمینه ای از دیوارهای سفید رنگ نشیمن صحنه ای بسیار دیدنی خلق میکند. ترکیب رنگ آبی تیره با رنگ سفید برای سرویس بهداشتی و حمام نیز بسیار مناسب است.

جمع بندی

برای ترکیب رنگ ها روشی به نام قانون 10-30-60 وجود دارد که طبق آن باید رنگ غالب، رنگ ثانویه و رنگ تاکیدی را انتخاب کنید. منظور از رنگ غالب رنگی است که بر روی دیوار، فرش یا کفپوش دیده میشود که 60 درصد دکوراسیون فضا را میسازد. رنگ ثانویه بیشتر برای مبلمان ها و رنگ تاکیدی بیشتر برای لوازم دکوری و جانبی به کار میرود. اگر قصد رنگ آمیزی یا تغییر دکوراسیون خانه خود را دارید میتوانید از این قانون کاربردی برای رنگ آمیزی و دکوراسیون خانه استفاده کنید. امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد و در صورتی که سوالات بیشتری در این زمینه یا سایر موضوعات مربوط به نقاشی ساختمان، نصب کاغذ دیواری، دکوراسیون، نصب انواع دیوارپوش ها و انواع کفپوش ها داشتید میتوانید با کارشناسان گروه معتبر کاسیان با شماره همراه 09127650852 آقای محمودی تماس بگیرید.

برچسب‌ها:

درج کامنت