کابینت آشپزخانه و دستشویی

کابینت به زبان فرانسوی به معنای قفسه ای می باشد که برای نگهداری مواد غذایی یا لواز آشپزخانه و ظرف و ظروف آشپزخانه در آن قرار می گیرد. البته کابینت در دستشویی هم قرار داده می شود و تنها برای نگهداری مواد شوینده و همچنین قرار دادن حوله در آن قرار داده می شود. اما به طور کلی کابینت آشپزخانه و دستشویی از جنس های مختلفی چون فلز، چوب ، MDF، پی وی سی، های گلاس ساخته شده است.

تاریخچه ساخت کابینت

باید به شما بگوییم که در اوایل قرن بیستم کابینت جز وسایل دکوراسیون داخل آشپزخانه شد. زیرا قبل از آن تنها برای درست کردن غذا از میز آشپزخانه استفاده می شد و مابقی فضای آشپزخانه خالی بود. اما حال فضای بین یخچال، ماشین لباس شویی و ظرفشویی را کابینت تشکیل می دهد تا به نوعی مدیریت درستی بر فضای داخل آشپزخانه داشته باشید.

اجزای تشکیل دهنده کابینت

هر کابینت دارای  قطعات مشخصی چون صفحه کابینت، بدنه کابینت است. البته شما بهتر است قبل از نصب کابینت ابتدا سقف آشپزخانه را توسط نقاش ساختمان رنگ کنید. تا رنگ روی کابینت نریزد. البته اگر پس از نصب هم سقف آشپزخانه نیاز به رنگ کردن دارد. مشکلی نیست کافیست روی کابینت ها را با نایلون یا روزنامه بپوشانید. البته اگر رنگ سقف آشپزخانه هم پلاستیک باشد به راحتی پاک می شود و حتی رنگ روغنی هم با تینر روغنی پاک میشود

  • صفحه کابینت شامل پنج نوع ام دی اف، نئوپان، پلی وود، سنگ مصنوعی اکریلیک، صفحه ام دی اف روکش ملامینه می باشد.
  • درب کابینت هم معمولا به ضخامت ۱۶ میل است که با روکش پی وی سی پوشانده می شود.
  • بدنه کابینت هم معمولا با روکش ملامینه پوشانده می شود و لبه بدنه با نوار پوشانده می شود.

مزایا و معایب کابینت ام دی اف

چنین کابینت هایی از رویه چوبی و از جنس ام دی اف ساخته شده است. اما شما هنگام انتخاب کابینت حتما به این نکته توجه کنید که مقاومت کابینت پی وی سی نسبت به کابینت های ام دی اف و چوبی در برابر رطوبت، پوسیدگی، گرما بیشتر است.

کابینت آشپزخانه و دستشویی
کابینت آشپزخانه و دستشویی

برای نقاشی ساختمان و بازسازی ساختمان نیز کلیک نمایید و با مطالب و خدمات گروه رنگ ساختمان کاسیان اشنا شوید. 

 

کابینت پی وی سی PVC

کابینت پی وی سی متشکل از ورق پلی وینیل کلراید می باشد. به نوعی این ماده یک نوع ماده پلاستیک پر کاربرد است که دارای مقاومت بالایی است. به همین دلیل کابینت های پی وی سی در آشپزخانه و بخصوص دستشویی بسیار مناسب است.

تفاوت بین کابینت ام دی اف و پی وی سی

  • مقاومت بالای کابینت پی وی سی در برابر رطوبت هوا نسبت به ام دی اف
  • وزن پایین کابینت پی وی سی به دلیل وجود چگالی پایین

البته باز هم با توجه به فواید کابینت پی وی سی تنها در دستشویی و زیر سینک ظرفشویی از این کابینت ها استفاده می شود و معمولا فضای دیگر اشپزخانه را کابینت های ام دی اف با روکش PVC فرا می گیرد.

[kkstarratings]

برچسب‌ها, , ,

درج کامنت