پیشگیری از ماندن رد قلم مو در رنگ آمیزی ساختمان

یکی از معضلات رایج در نقاشی ساختمان، ماندن رد قلم مو بر دیوارهای رنگ آمیزی شده است. این معضل بیشتر برای افراد کم تجربه در این زمینه پیش می آید. البته این مشکل حتی برای نقاشان ماهر نیز وجود دارد اما آن ها می دانند چگونه به آسانی این رد قلم موها را از بین ببرند. در این مطلب شما را با دو روش کلی برای از بین بردن رد قلم مو در نقاشی ساختمان آشنا می کنیم.

برای از بین بردن رد قلم مو روی دیوارهای رنگ آمیزی شده دو روش ساده وجود دارد.

  1. سمباده زنی و رنگ آمیزی مجدد
  2. پوشش سریع دیوار به وسیله درای وال و رنگ آمیزی مجدد

چگونگی پیشگیری از ماندن رد قلم مو در رنگ آمیزی ساختمان

  • سمباده زنی

در اغلب عملیات های نقاشی ساختمان پس از کامل شدن رنگ آمیزی دیوارها و سقف، متوجه آثار و رد قلم مو و رگه های رنگ روی دیوارهای رنگ آمیزی شده می شود. اگر با رگه ها و رد قلم مو روی دیوارهای رنگ آمیزی شده رو به رو شدید اصلا نگران نشوید.

اولین روش برای از بین بردن این آثار سمباده زنی است. در قدم اول به آرامی سمباده کشی دیوارهای رنگ شده را آغاز کنید. سمباده زنی مانع از تخریب رنگ دیوار می شود. برای این کار به کاغذ سمباده های ۸۰-گریت یا سمباده بلوکی نیاز خواهید داشت. از کاغذهای سمباده مقاوم و یک برس سفت استفاده کنید تا هیچ مانعی روی دیوار باقی نماند.

بهتر است از سمباده های برقی که این روزها رایج است استفاده نکنید. هر چند سمباده های برقی بسیار سریع اند اما ممکن است موجب داغ شدن و چسبنده شدن رنگ دیوار شوند که این مساله موجب از بین رفتن و تخریب رنگ دیوار می شود.

اگر برای این کار مهارت کافی ندارید بهتر است از یک نقاش ماهر یا شرکت های معتبر نقاشی ساختمان کمک بگیرید.

پیشگیری از ماندن رد قلم مو در رنگ آمیزی ساختمان

  • پوشش سریع دیوار به وسیله درای وال و رنگ آمیزی مجدد

در صورتی که روش سمباده زنی موثر واقع نشد و رد قلم مو همچنان بر روی دیوار باقی بود، می توانید سراغ تکنیک دوم که همان ترکیب درای وال است بروید. در این روش که بسیار سریع است رد قلم مو به طور کامل از بین خواهد رفت.

در این روش با استفاده از درای وال سریعا دیوارها پوشش پیدا می کنند. پس از اتمام پوشش دیوارها مجددا سمباده زنی را انجام دهید. برای سمباده زنی در این مرحله باید از کاغذ سمباده ۱۰۰-گریت استفاده نمایید. با سمباده زنی تمامی لکه ها و رگه ها را از بین ببرید و در نهایت مجددا روی دیوار را رنگ آمیزی کنید.

با اجرای ترکیب درای وال همه آثار قلم مو سریعا و به راحتی از بین خواهد رفت. روش دوم آسانتر و مطمئن تر از روش اول است. برای اجرای این تکنیک شما به کاغذ سمباده ۸۰-گریت و ۱۰۰-گریت، سمباده بلوکی، تیغه ۱۲ و رنگ احتیاج خواهید داشت.

برچسب‌ها:,

درج کامنت