حباب زیر کاغذ دیواری میتواند ظاهر صاف و یکدست کاغذ دیواری را خراب کرده و بر زیبایی آن تاثیر منفی بگذارد. اگر بر روی کاغذ دیواری خانه شما نیز حباب های ریزی و درشتی دیده میشود نگران نباشید. در این مطلب قصد داریم شما را با بهترین و ساده ترین راهکار برطرف کردن این حباب ها آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

مقدمه

کاغذ دیواری یکی از زیباترین و ارزان ترین پوشش ها برای دیوار است که میتواند به شکل یکدست و یا در ترکیب با رنگ آمیزی بر روی دیوارهای خانه اجرا شود. امروزه کاغذدیواریها در طرح ها و رنگ های بسیار متنوعی روانه بازارها میشوند که به دلیل زیبایی منحصر به فرد و قیمت مناسبشان خریداران بیشماری پیدا کرده اند. نصب کاغذ دیواری بر روی برخی از دیوارهای خانه یا بر روی یک تک دیوار و ترکیب آن با نقاشی ساختمان بهترین راهکار برای زیباسازی نمای داخلی یک ساختمان است.

بهترین راه حل برای جلوگیری از ایجاد حباب کاغذ دیواری سپردن کار نصب کاغذ دیواری به نصابان ماهر و کارآمد است برای اینکار تنها کافیست با شماره ۰۹۱۹۵۵۷۵۳۵۱ (کلیک بر روی شماره جهت شماره گیری) آقای فرهانی تماس بگیرید.

مزایای کاغذ دیواری

مهمترین مزیت کاغذهای دیواری طراحی های متنوع و بسیار زیبای آنهاست که چشم هر بیننده ای را با خود خیره میسازند. کاغذ دیواری هایی با طرح های مختلف کلاسیک و مدرن در بازار موجود است که به راحتی با انواع دکوراسیون و رنگ آمیزی ست میشوند. از دیگر مزایای مهم کاغذ دیواری میتوان به قیمت مناسب و طول عمر بالای آنها اشاره کرد.

معایب کاغذ دیواری

کاغذ دیواری به دلیل مزایای متعددی که ذکر شد همواره به عنوان یکی از بهترین انتخاب ها برای پوشش دیوارهای داخلی ساختمان مد نظر خریداران است اما نصب کاغذ دیواری بر روی دیوار مشکلاتی نیز ممکن است به دنبال داشته باشد. ایجاد حباب در زیر کاغذ دیواری یکی از همین مشکلات است که موجب می شود ظاهر دیوار و کاغذ دیواری زشت شده و به زیبایی فضای داخلی صدمه بزند. این مشکل معمولا در همان روزهای اولیه پس از نصب کاغذ دیواری پیش می آید. در صورتی که با این مشکل مواجه شدید نگران نباشید زیرا این مشکل به راحتی قابل رفع است.

چرا زیر کاغذ دیواری حباب ایجاد میشود؟

این مشکل ممکن است به دلایل مختلفی ایجاد شود و در صورتی که شما این دلایل را به خوبی بشناسید میتوانید تا حد زیادی از بروز این مشکل خودداری کنید. مهمترین علت ایجاد حباب در زیر کاغذ دیواری نفوذ هوا در زیر آن است. این مساله بیشتر زمانی پیش می آید که نصاب تجربه کافی در این زمینه ندارد. دومین علت نیز به جمع شدن کاغ دیواری در نقطه مورد نظر برمیگردد که در صورت داشتن تجربه و تخصص کافی در نصب کاغذ دیواری این مشکل معمولا پیش نمی آید.

برطرف کردن حباب زیر کاغذ دیواری

رفع حباب زیر کاغذ دیواری کار چندان سختی نیست و شما میتوانید در کوتاه ترین مان ممکن این مشکل را برطرف نمایید. تنها نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که برای انجام این کار باید دقت کافی و دانش لازم را داشته باشید و در غیر این صورت نه تنها حباب برطرف نمیشود بلکه ظاهر کاغذ دیواری خرابتر نیز میشود. برای انجام این کار شما به یک کاتر، چسب، سرنگ و اسفنج خیس نیاز دارید. حالا طبق این مراحل میتوانید حباب کاغذ دیواری را از بین ببرید:

گام اول

در ابتدا باید تمامی حباب های ایجاد شده را بررسی کنید و کمی آنها را فشار هید تا علت دقیق ایجاد شدن آنها را بفهمید. زیاد حباب ها را فشار ندهید زیرا ممکن است حباب بترکد و کاغذ دیواری پاره شود. بر روی حباب های ایجاد شده درست در کنار آنها یک سوراخ بسیار کوچک ایجاد کنید. این کار را زمانی انجام دهید که چند وقتی از نصب کاغذ دیواری گذشته باشد و چسب آن خشک شده باشد زیرا اگر چسب هنوز خشک نشده باشد ممکن است هوای زیر حباب به بخش دیگر کاغذ دیواری منتقل شود.

حباب زیر کاغذ دیواری

گام دوم

در این مرحله اگر زیر حباب موجود هوا باشد میتوانید حباب آن را به راحتی خارج کنید. این کار باید با دقت انجام شود تا به دیگر بخش های کاغذ دیواری فشار وارد نشده و آن را پاره نکند. پس از خارج کردن هوا یک سرنگ را که حاوی کمی چسب باشد وارد حباب کرده و چسب را درون آن خالی کنید. کمی صبر کنید تا چسب درون حباب کاملا خشک شود. سپس بر روی کاغذ دیواری غلطک بکشید تا کاغذ دیواری کاملا صاف شود.

اگر حباب به دلیل زیاد بودن چسب ایجاد شده:

در چنین شرایطی باید پس از سوراخ کردن حباب مقدار اضافی چسب را به وسیله سرنگ از ناحیه حباب خارج نمایید. این کار برخلاف مرحله قبل باید زمانی انجام شود که چسب هنوز خشک نشده باشد. بنابراین پیش از نصب کاغذ دیواری چنین مواردی را در نظر داشته باشید تا در صورت ایجاد حباب ناشی از چسب اضافی بتوانید سریعا آن را با سرنگ خارج نمایید. پس از خارج کردن چسب اضافی باید کاغذ دیواری را کمی نگه دارید تا مجدد چسب شود. سپس بر روی آن غلطک بکشید تا سطح کاغ دیوار کاملا صاف شود. در شرایطی که کاغذ دیواری کاملا خشک شده باشد باید قسمتی که حباب زده را برش دهید و پس از برداشت چسب اضافی مجددا آن را بچسبانید. البته این کار به مهارت و تجربه زیادی دارد و در صورتی که آن را بد انجام دهید ظاهر کاغذ دیواری بدتر از قبل خواهد شد.

حباب زیر کاغذ دیواری

نکات پایانی

رفع حباب های ایجاد شده بر روی کاغذ دیواری کاری حساس و مهم است که باید با دقت زیاد و توسط یک فرد حرفه ای و با تجربه انجام شود. بنابراین کار خرید و نصب کاغذ دیواری را به افراد حرفه ای در این زمینه بسپارید و در صورتی که در این زمینه تجربه و تخصص کافی ندارید به هیچ وجه خودتان این کار را انجام ندهید زیرا هر گونه اشتباه میتواند منجر به از دست رفتن هزینه و خراب شدن ظاهر دیوارها شود.

برچسب‌ها:

درج کامنت