آسمان مجازی یکی از محبوبترین و زیباترین سقف های کاذب است که در بسیاری از خانه ها و آپارتمان های امروزی کاربرد آن دیده میشود. این سقف های کاذب وقتی با نورپردازی های خلاقانه و طراحی های زیبا ترکیب میشود منظره ای بسیار زیبا و چشم نواز ایجاد میکند و طروات و نشاط خاصی به خانه می آورد. این روزها سقف کاذب آسمان مجازی طرفداران زیادی پیدا کرده است و بالطبع سوالات زیادی درباره آن نیز ممکن است برای این افراد مطرح باشد. در این مطلب میخواهیم شما را با ویژگی های مختلف سقف های کاذب آسمان مجازی و نحوه نصب آنها آشنا کنیم.

شما میتوانید در تمام ایام سال و به صورت تمام وقت با همکاران ما در کاسیان و شماره 09126989398 (کلیک بر روی شماره جهت شماره گیری) آقای امینی تماس بگیرید تا نیروهای ما در کمترین زمان به محل مورد نظر شما اعزام شوند.

مقدمه

در سالهای اخیر سقف های کاذب کاربرد بسیار زیادی در زیباسازی سقف ها پیدا کرده اند که علاوه بر زیبایی خیره کننده مزایای زیادی نیز به همراه دارند. از مهمترین مزایای نصب سقف کاذب در خانه ها امکان اجرای طراحی های مختلف بر روی سقف، امکان اجرای انواع نورپردازی ها، آکوستیک بودن و عایق صدا، پوشش بسیار خوب برای تاسیسات برقی و سیم کشی ها موجود در سقف، جلوگیری از اتلاف انرژی و … میباشد. آسمان مجازی یکی ازبهترین انواع سقف های کاذب است که مانند همه آنها کمی پایین تر از سقف اصلی نصب میشود و هر زمان که لازم باشد قابل جداسازی است.

کاربرد سقف آسمان مجازی

سقف آسمان مجازی بیش از هر چیز یادآور زیبای طبیعت و آسمان است که حس آرامش را به شما منتقل میکند. این سقف های تماشایی نه تنها در منازل بلکه برای نصب در اماکن عمومی مانند بیمارستان ها، هتل ها، ادارات، مجتمع های تجاری و … نیز بسیار مناسب هستند. در این سقف ها میتوان آخرین شیوه های نورپردازی را اجرا کرد که چشم هر بیننده ای را به خود خیره میسازد. آسمان مجازی را میتوان به تنهایی و یا در ترکیب با سقف های کاذب دیگر نصب نمود.

چرا سقف کاذب آسمان مجازی؟

سقف آسمان مجازی به دلیل طرح های زیبا و آرامش بخش یکی از بهترین انتخاب ها برای خانه است. از این سقف مخصوصا برای بیمارستان ها و مراکز درمانی میتوان بهره برد که حس نشاط و آرامش را به بیماران داده و از اضطراب و استرس آنها میکاهد. سقف آسمان مجازی امروزه انتخاب اول بسیار از خانه هاست و میتوان آن را در بخش های مختلف خانه مانند اتاق نشمین، اتاق خواب ها، حمام، آشپزخانه و … به کار برد. این سقف های زیبا با اجرای نورپردازی های مختلف و زیبا به راحتی با انواع دکوراسیون ست شده و به یک نقطه کانونی جذاب در خانه بدل میشوند. یکی دیگر از بهترین کاربردهای این سقف ها نصب آنها در استخرهای سرپوشیده است که خاطره ای شیرین و فضایی مطبوع برای مراجعین فراهم میکند.

سقف کاذب آسمان مجازی

نصب سقف آسمان مجازی چه مزایای دارد؟

سقف کاذب آسمان مجازی مزایای زیادی دارد که اولین آن نصب آسان و سریع آن است. این سقف ها وزن کمی داشته و به راحتی قابل جابجایی هستند. هنگام نصب این سقف های کاذب هیچ آسیبی به سقف اصلی وارد نمیشود و نیاز به اعمال هیچگونه تغییر خاصی در سقف اصلی نیست. از دیگر مزایای سقف کاذب مجازی میتوان به امکان اجرای زیباترین نورپردازی ها، مقاومت بالا در برابر اشتعال، امکان ترکیب آنها با انواع دیگر سقف کاذب مانند سقف کناف و سقف های کشسان، کم هزینه بودن و قیمت مناسب، زیبایی بی نظیر و … اشاره کرد.

آسمان مجازی از چه بخش هایی ساخته شده است؟

سقف کاذب آسمان مجازی از سه بخش اصلی سازه نورپردازی،تایل های مخصوص و سازه سقف کاذب ساخته شده که هر کدام از این بخش ها ویژگی خاصی خود را دارند. در ادامه درباره هر کدام از این سازه ها توضیح میدهیم:

نور پردازی آسمان مجازی

سازه نورپردازی یکی از مهمترین بخش های سقف کاذب آسمان مجازی است که تاثیری بسیار مهم در زیبایی و طبیعی بودن آن دارد. سازه نورپردازی را به عنوان اولین بخش به سقف اصلی وصل میکنند. برای این کار معمولا از لامپ های کم مصرف مانند لامپ led، لامپ های  t5 و  t4 و لامپ fpl  استفاده میشود که هر کدام زیبایی و کاربرد متفاوتی دارند.

سازه سقف کاذب آسمان مجازی

سازه دوم سازه سقف کاذب است که پس از اجرای سازه نورپردازی نصب میشود. این سازه باید در فاصله ای استاندارد با سازه نورپردازی متصل شود که این فاصله لازم به نوع نورپردازی بستگی دارد. انواع متنوعی از سازه های سقف آسمان مجازی وجود دارد که شما میتوانید با توجه به سلیقه خود طرح مورد نظرتان را انتخاب کنید و یا حتی آن را با دیگر سقف های کاذب نیز ترکیب نمایید.

تایل مخصوص سقف کاذب آسمان مجازی

تایل های مخصوص آخرین مرحله از اجرای این نوع سقف کاذب هستند که چینش آنها در کنار هم در واقع همان تصویر آسمان مجازی را خلق میکند. تایل های مخصوص این نوع سقف را  میتوان برای اجرای تصاویر مختلفی مانند طبیعت، آسمان، برگ های پاییزی، شکوفه ها، هواپیما و هر طرح مورد علاقه شما اجرا نمود. این تصاویر ابتدا ببر روی تایل ها چاپ میشود و پس از نصب و قرار گیری تایل ها در کنار هم پازلی از تصویر زیبای مورد علاقه تان بر روی سقف نقش میبندد. تعداد تایل لازم برای اجرای طرح به مساحت مورد نظر و بودجه شما بستگی دارد.

الویتور چیست؟

الویتور (elevator ) قسمتی از سقف آسمان مجازی است که تایل ها را از سازه اصلی سقف کاذب جدا نگه میدارد. الویتور موجب میشود که تایل ها به صورت کاملا به هم پیوسته و بدون روزنه در کنار هم قرار بگیرند و تصویر را به زیبایی بر سقف ایجاد کنند.

سقف کاذب آسمان مجازی

سخن پایانی

گروه کاسیان با بهره گیری از نیروهای باتجربه و کارآزموده در زمینه ساخت، نصب و اجرای انواع سقف کاذب مانند سقف کاذب آسمان مجازی در خدمت شما عزیزان است.

درج کامنت