دیوارپوش آجری یکی از زیباترین و محبوبترین انواع دیوارپوش های دکوراسیون داخلی است که در عین نوستالژیک بودن فضایی مدرن و خاص به فضای خانه میبخشد. این دیوارپوش همواره زیبا و تازه به نظر میرسد و هیچگاه شما را دلزده نخواهد کرد. دیوارپوش های آجری تا چند سال پیش در کشور ما چندان محبوب نبودند اما این روزها زیبایی و نمای خاص این دیوارپوش ها برای بسیاری از افراد اثبات شده است. این دیوارپوش ها را میتوان برای تمامی دیوارهای خانه یا تنها برای یکی از دیوارهای خانه اجرا کرد اما بهترین کار این است که این دیوارپوش ها تنها در یک دیوار خاص استفاده شوند تا فضا یکنواخت و تکراری به نظر نرسد.

مقدمه

دیوارپوش آجری یادآور زیبایی و اصالت است و گرمای خاصی به فضای خانه میبخشد و با انواع دکوراسیون های سبک ایرانی به زیبایی هماهنگ میشوند. این دیوارپوش ها ظاهری بسیار مدرن و چشم نواز دارند و بهترین انتخاب برای زیباسازی نشمین یا آشپزخانه میباشند. در این مطلب قصد داریم این دیوارپوش های آجری را از ابعاد مختلف بررسی کنیم و تمام مزایا و معایب آن را برای شما توضیح دهیم. با ما همراه باشید.

برای اطلاع از قیمت انواع دیوارپوش آجری و نصب دیوار پوش آجری کافیست شماره 09126989398 (کلیک بر روی شماره جهت شماره گیری) آقای امینی تماس بگیرید.

نحوه اجراء

دیوارپوش های آجری معمولا به دو روش اجرا میشوند. در روش اول از بافت خود دیوارها و با مصالح ساختمان دیوارپوش آجری واقعی ایجاد میشود و در روش دوم از دیوراپوش های طرح آجر تزئینی استفاده میشود. روش اول باید در زمان ساخت و ساز و طراحی ساختمان اجرا و نصب شود اما روش دوم را میتوان پس از ساخت کامل ساختمان و فضای داخلی و در واقع هر زمان که شما بخواهید اجرا نمود. دیوارپوش های آجری را میتوان هم بر روی دیوارهای اصلی و هم بر روی دیوارهای کاذب پیاده کرد که در هر دو حالت دیوار ظاهری کاملا طبیعی دارد.

مزایا

دیوارپوش آجری مزایای زیادی دارد که اولین مزیت آن زیبایی خاص و تکرار نشدنی این دیوارپوش و هماهنگ بودن آن با انواع دکوراسیون های سنتی و مدرن است. دیوارپوش های آجری به راحتی با انواع دکوراسیون ست میشوند و حتی میتوان آنها را به شکل دلخواه رنگ نمود. دومین مزیت این دیوارپوش ها تنوع در طرح و ابعاد آن است. این دیوارپوش ها در انواع آجر کوچک و بزرگ با بافت های ساده، متخلخل و طرح دار قابل اجرا میباشند. مزیت مهم دیگر این نوع دیوارپوش ها امکان اجرای طرح های مختلف مطابق با سلیقه شماست. میتوان آجرها را هم اندازه یا با چند اندازه مختلف یا حتی در ترکیب با سنگها در کنار هم اجرا نمود و حتی طرحی دلخواه را با چینش این آجرها ایجاد کرد. دیوار آجری اتاق خواب را میتوانید به بوم نقاشی خود مبدل کرده و بر روی آن طرح های دلخواه و ابداعی خود را اجرا نمایید.

معایب

این دیوارپوش ها مانند هر متریال دیگری با وجود مزایای فراوان معایبی نیز دارد که از مهمترین آن میتوان به این موارد اشاره کرد: کوچک تر نشان دادن فضای اتاق، جاذب رطوبت بودن و نگه داشتن آب در خود، عدم مقاومت در برابر حرارت و انتقال آن و همچنین پودر شدن بر اثر گذشت زمان و پوسته پوسته شدن رنگ.

دیوارپوش آجری

انواع دیوارپوش آجری

دیوارپوش آجری معمولا در سه نوع ساخته و نصب میشود. نوع اول دیوارپوش آجری ساخته شده از آجر طبیعی، نوع دوم دیوارپوش آجری پشت چسب دار و نوع سوم دیوارپوش آجری کامپوزیت فایبرگلاس است. هر کدام از این دیوارپوش ها مزایا و معایبی دارند که در ادامه آنها را به طور کامل بررسی میکنیم.

دیوارپوش آجری طبیعی

دیوارپوش های آجری طبیعی یکی از بهترین انواع این دیوارپوش ها هستند که میتوان آنها را با آجرهای یک رنگ یا با رنگ های متنوعی اجرا نمود. این دیوارپوش ها معمولا ضخامت 1 تا 2 سانتی متر داشته و ظاهری کاملا طبیعی به دیوار میدهند. در ساخت این آجرها از هیچ ماده رزین یا شیمیایی استفاده نمیشود و در نتیجه هیچ خطری برای سلامتی ما و محیط زیست ندارند. از دیگر مزایای مهم دیوارپوش آجری طبیعی قابل شستشو بودن است. این دیوارپوش ها دوام و طول عمر بالایی دارند و هر زمان که بخواهید میتوانید ظاهر آنها را با رنگی نو تغییر دهید.

دیوارپوش آجری فایبرکامپوزیت

یکی از اولین مدل های این نوع دیوارپوش هاست که به دلیل قطر پایینش کاربرد گسترده ای پیدا کرده است. این دیوارپوش به صورت ورقه های بزرگ تولید شده و پس از نصب شکل آجری نامنظم دارند. هر زمان که بخواهید میتوانید این دیوارپوش را با رنگ دلخواه رنگ آمیزی کنید. این دیوارپوش ها به گونه ای نصب میشوند که ممکن است در پشت آنها حشرات تجمع نمایند. از آنجایی که برای نصب این دیواپوش ها از رزین که ماده ای سرطان زاست استفاده میشود معمولا این دیوارپوش ها را برای محیط داخلی استفاده نمیکنند.

دیوارپوش آجری پشت چسب دار

این دیوارپوش در رنگ های آماده و به شکل ورقه هایی کوچک و تایلی ساخته میشوند. به دلیل انعطاف بالای این ورقه ها نصب آنها بسیار آسان بوده و نیازی به وجود نصاب نیست. از مهمترین معایب این دیوارپوش ها میتوان به ظاهر مصنوعی، عدم رنگ پذیری، مقاومت پایین در برابر رطوبت و حرارت و طول عمر کوتاه اشاره کرد.

از دیوارپوش آجری مراقبت کنید:

از انجایی که دیوارهای آجری بدون پوشش و محافظ هستند باید مراقب آنها باشیم. برای نظافت انواع آجرها بهتر است از شوینده ها استفاده نکنید زیرا موجب خوردگی سطوح آجر میشوند. بهتر است آجرها را تنها با یک دستمال نم دار تمیز کنید. در صورت از بین رفتن یا فروریختن بخشی از ملات باید هر چه سریعتر بخش مود نظر را با ملات ترمیم کنید تا پیش روی نکند. برای افزایش طول عمر دیوار آجری بهتر است آن را از رطوبت بالا و دائمی حفظ کنید.

سخن پایانی

دیوارپوش های آجری یکی از زیباترین انتخاب ها برای زیباسازی فضای داخلی است اما باید مراقبت های لازم را از آن به عمل آورید. اگر میخواهید برای زیباسازی فضای داخلی خود دیوارپوش آجری را انتخاب کنید حتما باید به فکر عایق حرارتی برای آن باشید تا در خانه با افت دما مواجه نشوید. اگر از دیوار آجری به خوبی مراقبت کنید تا سال های طولانی نیاز به تعویض و تعمیر آن نخواهید داشت.

برچسب‌ها:

درج کامنت