محاسبه هزینه ها

برای انجام یک بازسازی موفق و مناسب برای خانه خود باید یک برنامه ریزی کامل داشته باشید تا بهترین نتیجه را با صرف هزینه کمتر داشته باشید. برای این کار بهتر است با یک تیم حرفه ای مشورت کنید تا بازسازی، بنا بر نیازهای واقعی ساختمان شما برنامه ریزی شود.

ارزیابی ساختمان

پیش از بازسازی ساختمان باید تمامی جزییات آن بررسی شود و بخش هایی که نیاز به بازسازی فوری دارند تعیین شده و در اولویت قرار بگیرند. در این مرحله مصالح مورد نیاز برای بازسازی ساختمان نیز تعیین می شود.

وضعیت عایق های رطوبت

یکی از نکات مهم در بازسازی ساختمان بررسی وضعیت عایق های رطوبتی موجود در بخش های مختلف ساختمان ها مانند سرویس بهداشتی، کف پشت بام و… است. این عایق های رطوبتی پس از مدتی فرسوده شده و کارایی خود را از دست می دهند که در این صورت تعمیر و تعویض آنها باید در اولویت بازسازی ساختمان قرار بگیرد.

بررسی استحکام بنا

بررسی خرابی های سقف، ستون ها و دیوارها و تعمیر آنها یکی از اصلی ترین و ابتدایی ترین بخش های بازسازی ساختمان است.

تعمیر دیوارها

در حین بازسازی باید خرابی های دیوارهای اصلی را بازسازی کرد اما نیازی به تخریب آنها نخواهد بود. هنگام بازسازی ساختمان باید دیوارهای حائل را روبرداری کرد (تا جایی که به آخر برسد) و سپس کار مرمت و نوسازی آنها را انجام داد.

بازسازی ستون های خانه

ستون های خانه نیز در صورت نیاز باید مقاوم سازی شده و سپس کار گچ کاری را بر روی آنها انجام داد.

بازسازی سقف

اگر سقف دچار ترک های زیادی شده باید ابتدا آن را تعمیر کرده و سپس میتوان بر روی آن سقف های کاذب، کنافی و … را بر روی آن اجرا کرد.

تعمیر و بازسازی سیستم های گرمایشی و سرمایشی و تاسیسات ساختمان

یکی از اصلی ترین بخش های بازسازی ساختمان تمیر و تعویض سیستم های گرمایشی و سرمایشی ساختمان بوده که در جهت تعمیر خرابی ها و مصرف انرژی کمتر صورت می گیرد. برای مثال یکی از بهترین کارها در این زمینه تعویض موتورخانه با سیستم گرمایش از کف است.

تعویض تجهیزات

در بازسازی خانه های قدیمی و ساختمان های فرسوده باید تجهیزات قدیمی و فرسوده را با انواع جدید آن تعویض نمود که در ادامه به مهمترین آنها اشاره شده است:

تعویض درب و پنجره های ساختمان

برای زیباسازی و افزایش ایمنی ساختمان توصیه می شود که درب های قدیمی خانه را با یک از درب های ضد سرقت (مجهز به چند لولا و چند قفل) تعویض کنید. درب سرویس ها نیز بهتر است با درب های ضد آب تعویض شود.

تعویض پنجره های قدیمی با پنجره های دوجداره نیز نقش مهمی در کاهش هدررفت انرژی و آلودگی صوتی خواهد داشت.

نصب شیرآلات تازه و به روز

تعویض شیرآلات قدیمی با شیرآلات استاندارد و به روز میتواند نقش مهمی در حفظ سلامتی ما و زیباسازی خانه داشته باشد.

تغییر ابعاد پنجره ها

تغییر نوع و ابعاد پنجره ها برای افزایش و تنظیم نور در بخش های مختلف خانه نیز باید در بازسازی ساختمان مورد توجه قرار گیرد.

تغییر دکوراسیون خانه

تغییر چیدمان و دکوراسیون خانه نیز راهی ارزان و کم خرج برای زیباسازی ساختمان است. اگر شما قصد بازسازی ساختار ساختمان مانند لوله کشی، سیم کشی و… را ندارید می توانید با تغییر در ظاهر چیدمان و دکوراسیون خانه زیبایی آن را بهبود ببخشید.

نصب یک کفپوش تازه

نصب یک کفپوش زیبا در خانه میتواند تاثیر بسیار مثبتی بر ظاهر خانه شما گذاشته و منظره ای بهتر به آن بدهد. کفپوش ها انوع مختلفی دارند که شما میتوانید با توجه به نوع استفاده شما از فضا، سلیقه و بودجه تان یکی از انواع این کفپوش ها را برای خانه خود انتخاب کنید.

رنگ آمیزی تازه

رنگ آمیزی ساختمان یکی از بهرین روش ها در بازسازی ساختمان است که حال و هوایی تازه به خانه شما خواهد داد. انتخاب رنگ مناسب برای دیوارهای خانه و استفاده از طرح های زیبا و خلاقانه ای در اجرای آنها میتواند زیبایی خانه شما را دو چندان کرده و ظاهری چشم نواز به آن بدهد.

نورپردازی

استفاده از نورپردازی در کنار رنگ آمیزی میتواند مکمل بسیار خوبی برای زیباسازی فضای خانه شما باشد. این رنگ آمیزی باید با نوع رنگ های به کار رفته در خانه هماهنگ بوده و فضای مورد علاقه شما در هر بخش از خانه ایجاد شود.

برچسب‌ها:

درج کامنت