نسبت سیمان به پودر سنگ در دوغاب

برای جلوگیری از افتادن سنگ های نمای ساختمان و همچنین کرم خوردگی آن باید به خوبی مقاوم سازی صورت گیرد. برای مقاوم سازی نمای ساختمان که ممکن است شامل سنگ یا سرامیک باشد علاوه بر اسکوپ کردن آن و پیچ روپلاک کردن حتما باید از دوغاب برای بندکشی ساختمان استفاده کنید. با بندکشی صحیح مانع از ورود آب باران و تجمع جلبک ها لای سنگ ها نمای ساختمان خواهید شد پس بهتر است با اطلاع از نسبت سیمان به پودر سنگ در دوغاب بندکشی را به خوبی انجام دهید.

طرز تهیه دوغاب برای بندکشی نمای ساختمان

مواد اصلی و اولیه برای ساخت دوغاب برای بندکشی ترکیب سیمان سفید و پودر سنگ با آب است. شما می توانید برای همرنگ بودن ملات بندکشی با سنگ از رنگ مخصوص استفاده کنید.

  1. آب را داخل سطل بزرگ یا ظرف استانبولی کنید و سپس پودر رنگ را داخل آن بریزید و با کمچه آنرا خوب هم بزنید.
  2. نسبت سیمان سفید به پودر سنگ برای سنگ نمای ساختمان یک به دو است یعنی هر یک کمچه سیمان سفید که داخل آب ریختید دو کمچه پودر سنگ بریزید.
  3. باید با هم زدن ملات با کمچه از میزان شل و سفت بودن آن مطلع شوید.

 

نسبت سیمان به پودر سنگ در دوغاب

روش بندکشی دوغاب

با آماده شدن ملات پودر سنگ و سیمان سفید و ترکیب آن با رنگ مخصوص حال دوغاب برای بندکشی اماده است.

  1. دستکش های ظرف شویی را در دست خود کنید و سپس با دست تمامی درزهای و لایه های بین سنگ های نمای ساختمان را پر کنید.
  2. بعد از اینکه تمامی درزها پر شدند کافیست با استفاده از گونی تمامی قسمت هایی که روی سنگ پودر سنگ وجود دارد را پاک کنید تا بعد از خشک شدن آن در تمیز کردن آن دچار مشکل نشوید.

Summary
نسبت سیمان به پودر سنگ در دوغاب
Article Name
نسبت سیمان به پودر سنگ در دوغاب
Description
با بندکشی صحیح مانع از ورود آب باران و تجمع جلبک ها لای سنگ ها نمای ساختمان خواهید شد پس بهتر است با اطلاع از نسبت سیمان به پودر سنگ در دوغاب بندکشی را به خوبی انجام دهید.
Author
برچسب‌ها:, , ,
  1. میزان پودر سنگ اگر بیشتر شود دوغاب در همان روزهای اول از بین میرود و میریزد.و اگر هر دو یه یک اندازه استفاده بشود یک دوغاب معمولی خواهیم داشت اما اگر بندکشی محکم و با طول عمر بالا میخواهیم نیاز به دوبرابر سیمان سفید داریم که سالیان سال بند کشی حالت عایق رو از دست نمیدهد و حتی شکل ظاهریش هم تغیر ممیکند.وسلام علیکم و رحمه الله

درج کامنت