آجر یکی از مصالح ساختمانی است که از آسیب مصون نیست و ممکن است به مرور زمان کثیف شود. برای براق کردن آجر نمای ساختمان نیاز به تمیز کردن و پاک کردن شوره آجر است که با بررسی و دلایل شوره می توانید نسبت به برطرف کردن آن اقدام کنید. به طور کلی دلیل اصلی شوره آجر وجود نمک آب یا نمک ساختار آجر است که با وجود رطوبت به وجود می آید و با تبخیر آب به صورت بلوری نمایان می شود.

قبل از جلا زدن آجر و براق کردن نمای ساختمان شما باید با استفاده از واترجت ها، برس خشک نسبت به تمیز کردن آجر و برطرف کردن شوره آجر اقدام کنید. با تمیز کردن آجر با استفاده از پارچه تمیز می توانید نسبت به رنگ کردن آجر یا براق کردن آن اقدام کنید.

دلایل شوره زدن آجر ساختمان

داخل آجر نمک وجود دارد که به مرور زمان و تماس با آب می تواند روی سطح آجر بیاید و بصورت بلوری نمایان شود. البته وجود نمک داخل آب که روی دیوار آجری پاشیده می شود از دلایل دیگر شوره زدن آجر است که بهتر است قبل از تمیز کردن آن نسبت به بررسی دلایل شوره زدن اقدام کنید.

راه های پیشگیری از شوره زدن آجر

  1. از رزین های ضد آب و بی رنگ نانو برای جلوگیری از ورود رطوبت داخل مصالح ساختمانی اقدام کنید.
  2. ورق های پلی اتیلن بین دیوار آجری و خاک می تواند از ورود نمک ها از خاک به داخل آجر جلوگیری کند.
  3. ساخت و ساز اصولی و با کیفیت چون ایزوگام و قیرگونی هم باعث کاهش شوره زدن آجر می شود.
  4. نصب صحیح تجهیزات آبیاری باعث جلوگیری از نفوذ آب به داخل آجر و به طبع شوره  زدن آجر می شود.
  5. بندکشی درست آجر ها هم باعث جلوگیری از نفوذ آب به داخل آجر می شود.

روش های رفع شوره آجر

استفاده از واترجت یا آبپاشی با فشار قوی

اگر نمکهای محلول در آب منشا اصلی شوره آجر باشد استفاده از فشار قوی آب و واترجت می تواند باعث تمیز شدن آجر ها شود. پس از شستشوی آجر با واترجت باید آنرا کامل خشک کنید تا آب روی سطح آجر باقی نماند.

شستشوی آجر با واترجت

استفاده از برس خشک

با استفاده از فرچه برس خشک می توانید شوره های آجر را پاک کنید.

شستشو با اسید

یکی دیگر از روشهای از بین بردن شوره آجر استفاده از محلول اسیدی است. سرکه قوی ترین محلول اسیدی برای پاک کردن شوره آجر است.

نحوه جلا زدن آجر

پس از تمیز کردن آجر با خرید جلای آلکیدی و قلم مات زن می توانید نسبت به جلا زدن آجر اقدام کنید. توجه داشته باشید که می توانید حتی از دیوارپوش های فومی طرح آجر برای نمای داخلی ساختمان استفاده کنید.

نحوه استفاده از روغن جلا

جهت انجام کلیه امور دیوارپوش آجری و حتی جلاء زدن دیوار آجری کافیست با شماره ۰۹۱۹۵۵۷۵۳۵۱ (کلیک بر روی شماره جهت شماره گیری) آقای فرهانی تماس بگیرید.

Summary
نحوه پاک کردن شوره آجر
Article Name
نحوه پاک کردن شوره آجر
Description
برای براق کردن آجر ساختمان نیاز به تمیز کردن و پاک کردن شوره آجر است که با بررسی و دلایل شوره می توانید نسبت به برطرف کردن آن اقدام کنید.
Author
برچسب‌ها:, ,

درج کامنت