نحوه رنگ آمیزی دیوار آجری

با اینکه از انواع آجر برای نمای ساختمان استفاده می کنند اما شاید شما هم مایل به رنگ کردن دیوار آجری باشید. از این رو بهتر است نحوه رنگ آمیزی دیوار آجری را بلد باشید. حتما می توانید از رنگ های آکریلیک برای رنگ آمیزی استفاده کنید یا حتی می توانید برای براق کردن آجر از روغن جلای چوب استفاده کنید.

مراحل رنگ آمیزی دیواری آجری

مرحله اول : شستشوی دیوار آجری

شما به راحتی می توانید با آب و صابون روی دیوار آجری را بشویید تا تمامی گرد و خاک و سیاهی آجر از بین برود، چند روز صبر کنید تا به صورت کامل دیوار آجری خشک شود.

مرحله دوم : تمیز کردن آجر ها

اگر قبلا رنگ روی آجر زده شده است و کپک زده یا پوسته شده است به راحتی می توانید با ابزارهای نقاشی ساختمان چون کاردک و لیسه آنرا بتراشید تا عاری از هر گونه پوسته رنگ باشد.

مرحله سوم : استفاده از رنگ آستری برای دیوار آجری

به دلیل اینکه نمای ساختمان از آجر است و همیشه در معرض نور آفتاب قرار دارد برای تغییر نکردن رنگ دیوار باید رنگ آستری را روی آن بزنید.

مرحله چهارم : بتونه کاری دیوار آجری

در این مرحله در محل بندکشی آجر می توانید از ملات سیمان استفاده کنید و سپس جاهایی که آجر خوردگی دارد را با بتونه کاری پر کنید.

حال دیوار آجری آماده رنگ نهایی است که بسته به نوع رنگ می توانید هم از رنگ روغنی و یا رنگ آکریلیک استفاده کنید زیرا رنگ آکریلیک هم خاصیت مقاومت رنگ روغنی دارد و در عین حال حلال آب است و سریعتر خشک می شود و پیشرفت کاری بالایی خواهید داشت.

نحوه براق کردن آجر با روغن جلای چوب

یکی از کارهای شیکی که برخی از شرکت ها و حتی منازل انجام می دهند این است که دیوار داخلی را آجر نما میزنند و شما برای اینکه آجر براق باشد باید اقدام به سنباده زدن آن کنید.

در آخر کافیست که روش استفاده از روغن جلای چوب را بدانید و با خرید کیلر و سیلر اقدام به براق کردن دیوار آجری کنید.

برچسب‌ها, , , ,

درج کامنت