رنگ آمیزی بر روی کاشی شاید بهترین و ارزانترین ایده برای تغییر ظاهر کاشی های ساده آشپزخانه باشد. اگر از ظاهر کاشی های قدیمی آشپزخانه خسته شده اید اما قصد جابجایی و تعویض آنها را ندارید میتوانید با یک رنگ آمیزی ساده تغییر چشمگیری در دکوراسیون آشپزخانه خود ایجاد کنید. برای این کار به تجربه و مهارت زیادی نیاز ندارید و خودتان هم میتوانید این کار را انجام دهید. در ادامه بهترین روش رنگ آمیزی کاشی را به صورت مرحله به مرحله توضیح داده ایم. با ما همراه باشید.

مواد و وسایل مورد نیاز:

برای این کار به رنگ لاتکس، پرایمر رنگ، پلی اورتان بر پایه روغن، نوار چسب، چاقو و قلم موی نرم ۱٫۵ سانتی متری نیاز دارید. در ادامه نحوه رنگ آمیزی بر روی کاشی را در طی ۵ مرحله توضیح داده ایم.

مرحله اول

اولین کاری که باید بکنید تمیز کردن کاشی ها با آب و صابون و اسفنج است تا جایی که هیچ کثیفی و یا پرزی بر روی سطح آنها باقی نماند. سپس سطح کاشی ها را با یک دستمال تمیز خشک کنید. حالا طرحی متناسب با دکوراسیون آشپزخانه تان برای رنگ آمیزی بر روی کاشی انتخاب نمایید. ما در اینجا طرح مثلث را به شما آموزش میدهیم.

رنگ آمیزی بر روی کاشی

مرحله دوم

در مرحله دوم طرح هندسی که قبلا انتخاب کرده اید را به وسیله نوار چسب بر روی کاشی ها اجرا کنید. هنگام انجام این کار باید بسیار دقت کنید و گوشه کنارهای کاشی ها را به دقت چسب کنید تا الگوی مورد علاقه شما به خوبی بر روی کاشی ها پیاده شود.

مرحله سوم

حالا نوبت به رنگ آمیزی میرسد. در این مرحله رنگ اول باید بر روی کاشی ها اجرا شود. برای اجرای بهتر رنگ بهتر است ابتدا از پرایمر رنگ استفاده کنید. با اجرای پرایمر، رنگ بهتر بر روی کاشی مینشیند و نتیجه کار بسیار رضایت بخش خواهد شد. اگر از پرایمر استفاده کردید باید چهل دقیقه صبر کنید تا خشک شود.

مرحله چهارم

در این مرحله به سراغ رنگ اصلی میرویم. دقت داشته باشید که این کار را باید زمانی انجام دهید که پرایمر کاملا خشک شده باشد. برای اجرای رنگ اصلی بر روی کاشی باید از یک قلم موی کوچک استفاده کنید تا کمترین خطاط را داشته باشید. به طور کلی بهتر است برای گوشه کنارهای کاشی که ظریف تر است از قلم موی کوچک تر استفاده کنید مخصوصا وقتی اجرای الگوی مورد نظر شما پیچیده و حساس باشد. گاهی ممکن است برای رنگ آمیزی کاشی های خیلی قدیمی نیاز باشد چند مرحله رنگ بر روی کاشی اجرا کنید.

رنگ آمیزی بر روی کاشی

مرحله آخر

در مرحله آخر و پایانی رنگ آمیزی بر روی کاشی باید یک پوشش نازک از پلی اورتان بر پایه روغن را بر روی کاشی اجرا کنید. البته این کار باید زمانی انجام شود که رنگ روی کاشی کاملا خشک شده باشد. اجرای این پوشش بر روی رنگ کاشی آن را در برابر رطوبت و ضربه های احتمالی محافظت میکند. زمان لازم برای خشک شدن این پوشش طولانی تر است اما به دوام رنگ روی کاشی ها بسیار کمک میکند و احتمال خراشیدن آن را کم میکند. معمولا پس از ۴ ساعت این پوشش نهایی نیز خشک میشود و شما میتوانید نوار چسب ها را از روی کاشی ها کنده و از تماشای ظاهر تازه و زیبای این کاشی ها لذت ببرید.

 

برچسب‌ها:

درج کامنت