هر ساله متدهای جدیدی برای تغییر دکوراسیون خانه به وجود می آید. امروزه تنها از رنگ پلاستیکی کرم استخوانی برای رنگ آمیزی دیوار و سقف استفاده نمی شود. بلکه ممکن است یک دیوار پتینه کاری شود. حتی برخی از دیوارها کاغذ دیواری شوند. در این بین برخی از دیوار ها به شکل نمای بیرون ساختمان آجر نما می شود. می توانید با خواندن این مقاله نحوه  جلا زدن دیوار آجری را با روغن جلای آلکیدی فرا بگیرید.

نحوه درست کردن دیوار آجری در ساختمان

با استفاده از چسب های قوی یا حتی ملات سیمان به راحتی می توان یک دیوار زیبای آجری ساخت. دیواری که یک شومینه داخل آن وجود دارد فضای داخل خانه را زیبا تر می کند.

نحوه تمیز کردن و پاک کردن سیمان روی آجر

قبل از رنگ آمیزی دیواری آجری یا براق کردن دیوار آجری باید گرد و غبار روی دیوار را از بین ببرید. با استفاده از انواع محلول سفید کننده، کلر، محلول های اسیدی به راحتی می توانید سیمان، گرد و غبار و کپک و جلبک را تمیز کنید.

  • یک سطل
  • آب
  • جارو دسته دار بلند
  • فلچه دستی
  • محلول سفید کننده، کلر، محلول اسیدی

از بین بردن شوره آجر با سنباده

شما می توانید با سنباده ۱۸۰ که از رنگ فروشی خریداری می کنید شوره آجر را از بین ببرید. پس از آن با دستمال گرد و غبار روی دیوار را پاک کنید و با فشار آب دیوار آجر را بشویید. چند روز صبر کنید تا دیوار آجری خشک شود و نم نداشته باشد.

نحوه استفاده از روغن جلا

به راحتی می توانید روغن جلا را از رنگ فروشی ها خریداری کنید. با تینر روغنی یا بنزین می توانید روغن جلا را شل و سفت کنید. با داشتن یک قلم مو شماره ۲ می توانید تمامی دیوارها را جلا بزنید.

نحوه استفاده از روغن جلا

 

استفاده از روغن جلای چوب بهترین روشن برای براق کردن دیوارهای آجری است. حتی می توانید کمی رنگ قهوه ای سوخته داخل روغن جلا بریزید تا آجرها جلوه ای بهتر به خود بگیرند.

 

 

 

برچسب‌ها:, , , , , ,

درج کامنت