نحوه بر طرف کردن ترک دیوار و سقف

دلایل مختلفی می تواند باعث ترک خوردن گچ سقف و دیوار شود که اگر پس از رنگ آمیزی ساختمان انجام شود خیلی تو ذوق می خورد پس بهتر است نسبت به حل آن فکر کنید. برای برطرف کردن ترک دیوار و سقف ابتدا باید علت را پیدا کنید که ممکن است نشست، نم و رطوبت، زنگ زدگی تیرآهن دلیل اصلی آن باشد. اگر قصد رنگ آمیزی ساختمان را دارید قبل از هر چیزی ابتدا باید بتوانید ترک های سقف و دیوار را برطرف کنید زیرا اگر نسبت به حل آن اقدام نکنید پس از اتمام نقاشی ساختمان باز هم شاهد ترک های ریز و درشت روی سقف و دیوار خواهید بود.

علت ترک های ساختمان

نحوه بر طرف کردن ترک دیوار و سقف

  • در ابتدای کار علت ترک خوردن را پیدا کنید.
  • اگر ترک به دلیل سوراخ بودن ایزوگام و وجود نم و رطوبت است حتما ایزوگام را ترمیم کنید و  سپس با کندن گچ اقدام به گچ کاری مجدد کنید.
  • نشست ساختمان عاملی بر وجود ترک دیوار و سقف است که در سال های اول حتما مشاهده خواهد شد و راه حلی نخواهد داشت.
  • حتما نقاشی ساختمان آخر کار باشد زیرا اگر شما در حین کار باشید و سنگ کار وجود داشته باشد با ضربه زدن می تواند باعث ترک خوردن سقف و دیوار شود.
  • طبله کردن قسمت تیر آهن سقف هم عامل دیگری بر وجود ترک سقف است که می تواند به دلیل وجود زنگ زدگی تیرآهن باشد که بهترین راه حل استفاده از ملات گچ و سیمان سیاه است.
  • ترک های ریز دیوار و سقف را ابتدا با کاردک یا پیچ گوشتی بشکافید و سپس نسبت به ترمیم آن اقدام کنید. اگر ترک درشت باشد حتما باید گچ کنید و در غیر اینصورت با رنگ آمیزی مجدد اقدام به ساخت بتونه پلاستیکی کنید و روی ترک را بپوشانید.
  • اگر ترک های دیوار حاد است بهتر است نسبت به ساخت بتونه روغنی اقدام کنید و کل دیوارها را ماستیک کنید.

Summary
نحوه بر طرف کردن ترک دیوار و سقف
Article Name
نحوه بر طرف کردن ترک دیوار و سقف
Description
برای برطرف کردن ترک دیوار و سقف ابتدا باید علت را پیدا کنید که ممکن است نشست، نم و رطوبت، زنگ زدگی تیرآهن دلیل اصلی آن باشد.
Author
برچسب‌ها, , , ,

درج کامنت