نحوه برطرف کردن رطوبت و نم دیوار

همیشه به هنگام خرید خانه ممکن است یکی از عواملی که باعث کاهش قیمت خانه شما شود نم و رطوبت دیوارها و سقف خانه باشد.

به واقع رطوبت ها و نم زدگی عوامل زیادی می تواند داشته باشد که در این مقاله همه آنها را بررسی می کنیم و نحوه برطرف کردن رطوبت و نم دیوار را شرح می دهیم.

افزایش رطوبت در خانه شما

ممکن است با رنگ کردن دیوار با رنگ روغنی مات در فکر این باشید که بتوانید به راحتی هر موقعی که دیوار کثیف شد آنرا تمیز کنید.

این کاملا درست است حتی با رنگ پلاستیکی قابل شستشو امکان تمیز کردن دیوار با پارچه مرطوب وجود دارد.

اما اگر مشاهده می کنید که دیوار پوسته پوسته شده است شک نکنید که خانه شما رطوبت زیادی دارد که ممکن است یکی از دلایل آن خشک کردن لباس ها در خانه باشد.

پس بهتر است هر چه سریعتر لباس ها را خشک کنید و سعی کنید حد الامکان لباس ها را در بیرون از خانه داخل حیاط یا اگر در آپارتمان هستید داخل بالکن خشک کنید.

شستن بیش از حد دیوار

برخی از خانم های خانه به تصور اینکه خانه با رنگ روغنی مات رنگ شده به خود این اجازه را می دهند که هنگام خانه تکانی با یک شلنگ کل خانه را بشویند.

باید مواظب باشند و حتی برخی به دلیل اینکه می گویند سقف و دیوار رنگ پلاستیکی درجه یک قابل شستشو است به راحتی با دستمال خیس و حتی با مواد شوینده دیوار را می شویند.

مشکل نم و رطوبت از ترکیدگی لوله آب

برخی از اوقات ممکن است به دلیل ترکیدگی لوله آب دستشویی یا حمام همسایه خانه شما رطوبت دهد. پس بهتر است با یک متخصص صحبت کنید و عامل رطوبت را پیدا کنید و سپس نسبت به رفع آن اقدام کنید.

نحوه برطرف کردن رطوبت و نم دیوار
نحوه برطرف کردن رطوبت و نم دیوار

سوراخ شدن ایزوگام

برخی از اوقات مشاهده می کنید که حتی هنگام بارش باران و یا برف از سقف خانه آب می چکد مسلما آسفالت پشت بام یا حتی ایزوگام ممکن است سوراخ باشد پس ابتدا یک ایزوگام کار بیاورید و سپس نسبت به کندن گچ و گچکاری دوباره اقدام کنید.

آموزش برطرف کردم رطوبت منزل
آموزش برطرف کردم رطوبت منزل

برای نقاشی ساختمان و بازسازی ساختمان نیز کلیک نمایید و با مطالب و خدمات گروه نقاشی ساختمان کاسیان آشنا شوید. 

به طور کلی هنگام رنگ کردن خانه خود بهتر است ابتدا از نقاش ساختمان مشورت بگیرید و از تخصص آن در مورد برطرف کردن نم خانه سوال بپرسید. زیرا اغلب ممکن است دلیل زرد شدن گچ سقف یا دیوار همین نم زدگی باشد پس حتما نسبت به رفع آن اقدام کنید سپس نقاش ساختمان کار رنگ آمیزی را شروع کند.

برطرف کردن نم دیوار
برطرف کردن نم دیوار

[kkstarratings]

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , ,

درج کامنت