نحوه بتونه کاری و رنگ آمیزی کناف

کناف نوعی از تزیین ساختمان است که امروزه به جای گچبری از آن استفاده می شود و از مزایای آن عوض کردن و کندن راحت کناف و تغییر دکوراسیون خواهد بود. به نوعی پس از یکسال یا  هر مدتی شما می توانید به راحتی طرح کناف را کنده و نوع جدید را نصب کنید. اما در این مقاله نحوه بتونه کاری و رنگ آمیزی کناف را برای شما توضیح خواهیم داد.

اهمیت بتونه و درزگیر کناف برای پر کردن دو لبه کناف

به واقع کناف به صورت پنل به هم پیچ می شود به همین خاطر مابین دو پنل یک ترک و درز وجود دارد که شما باید با استفاده از بتونه یا همان درزگیر کناف آنرا پر کنید. اما اگر به خوبی این کار را انجام ندهید ممکن است بعد از رنگ آمیزی کناف حتی ترک و قسمت گودی و برآمدگی کناف تو ذوق بزند.

نحوه تهیه بتونه کناف

برای ساخت بتونه برخلاف بتونه پلاستیک و سنگی که می توانید حتی نوع آماده آنرا از رنگ فروشی بخرید این بتونه کناف این امکان را به شما نمی دهد زیرا بتونه کناف بعد از چندین ساعت خشک می شود. به همین دلیل شما باید ابتدا بتونه کناف را که به دو نوع بتونه ماستیک و بتونه درزگیر است خریداری کنید.

تفاوت بین بتونه ماستیک و درزگیر در این است که بتونه درزگیر کناف برای پر کردن شیارها و درزهای کناف استفاده می شود و محکم تر از ماستیک است زیرا آن برای مرحله دوم کار استفاده می شود.

همانطور که گفتیم پس از خرید بتونه درزگیر کافیست مقداری آب داخل یک سطل بریزید و سپس به صورت پراکنده پودر را روی آب بریزید به صورت اینکه همسطح آب باشد توجه کنید که اگر پودر را یک جا بریزید به صورت گلوله گلوله می شود. پس از آن با کاردک بتونه را هم بزنید تا جایی که به اندازه ای نرم و سفت باشد که مناسب کار است.

نحوه بستن نوار کناف

نوار کناف باعث می شود که بتونه روی آن بچسبد و نه ناگهان در نیاید. به همین دلیل پس از خرید نوار کناف باید آنرا روی درزها بچسبانید توجه کنید که قبل از آن روی کناف از گردو خاک تمیز کنید.

حتما جاهایی که کناف برآمده شده را می توانید با تیزبر برش دهید و سپس با چسباندن نوار روی آن و بتونه روی آن کار بتونه کاری را انجام دهید.

نحوه بتونه کاری کناف با کاردک و لیسه

شما پس از ساخت بتونه و چسباندن نوار کناف به راحتی با کاردک و لیسه و همراه داشتن بتونه می توانید بتونه را از بالا به پایین کشیده یا برخی اوقات از پایین به بالا بکشید. استفاده از لیسه های بزرگ برای این است که فاصله بین دو کناف را پوشش دهد تا به خوبی گودی داخل کناف را بپوشاند.

 

رنگ آمیزی کناف

پس از اینکه بتونه کاری انجام شد وپس از چند بار بتونه کاری و از بین رفتن گودی کافیست با سمباده نازک ۱۸۰ اقدام به سمباده کاری کنید. پس از آن با خرید روغن زیرکار و استفاده از غلطک کناف را روغن بزنید و پس از آن کارهای رنگ آمیزی کناف انجام دهید.

برچسب‌ها, , , ,

درج کامنت