معرفی انواع کاغذ دیواری

کاغذ دیواری یکی از بهترین و محبوب ترین متریال ساختمانی است که جایگزین بسیار مناسبی برای نقاشی ساختمان است. کاغذ دیواری ها پوشش بسیار مناسبی برای دیوارهای خانه، ادارات و دیگر ساختمان ها به شمار می آید. امروزه برای اغلب خانه ها استفاده ازکاغذ دیواری ها و رنگ آمیزی به صورت ترکیبی بهترین انتخاب است.

کاغذ دیوارهای موجود در بازار اغلب به صورت رولی هستند. کاغذدیواری ها به آسانی روی دیوار چسبانده می شوند. کاغذ دیواری از نظر ظاهری به ۳ شکل ساخته می شوند:

  • کاغذ دیواری ها ساده (به صورت نقاشی)
  • کاغذ دیوارهای بافته‌شده (مانند آنگلیپتا)
  • کاغذ دیوارهای ساخته شده از الگوهای گرافیکی

برای چاپ کاغذ دیواری ها روش های مختلفی وجود دارد مانند چاپ سطحی، چاپ سیلک ابریشمی، چاپ به روش حکاکی، چاپ دیجیتالی و چاپ به وسیله ماشین چاپ چرخشی

معرفی انواع کاغذ دیواری

انواع جنس کاغذ دیواری

کاغذ دیواری ها از نظر جنس به چهار دسته کلی تقسیم می شوند که در ادامه با هر کدام از آن ها و ویژگی هایشان آشنا می شوید:

  1. کاغذ دیواری نان وون یا غیر بافته شده

این نوع کاغذ دیوارهای از مخلوط الیاف فیبر سلولوزی بلند و الیاف نساجی در دستگاه کاغذ ساخته می شوند. پس از مخلوط شدن این الیاف، مواد آکرلیک نیز به آن ها اضافه شده و سپس با افزودن رنگدانه ها ظاهری تار به کار داده می شود.

علاوه بر موراد ذکر شده افزودنی های دیگری نیز به کاغذ دیوارهای غیر بافته اضافه می شود که این کار بیشتر با هدف ایجاد رطوبت، استحکام و قدرت جذب صورت میگیرد. کاغذ دیواری ها ی غیر بافته شده از نظر ابعاد و اندازه تغییر نمی کنند و ثابت هستند. این کاغذ دیواری ها به دلیل رطوبتی که دارند به راحتی بر روی دیوار نصب می شوند زیرا این رطوبت مانند چسب عمل می کند.

نصب کاغذ دیواریهای غیر بافته شده یا نان وون بسیار سریع و راحت است و نصاب می تواند بدون نیاز به چسب، کاغذ دیوارهای را بر روی دیوار بچسباند. کاغذ دیواری ها به سرعت می چسبند و نصاب دیگر لارم نیست برای چسباندن تکه های بعدی کاغذ دیواری صبر کند.

جالب است بدانید در صورتی که به دلایل مختلف مانند تعمیر سیستم تاسیسات و برق تعبیه شده در دیوار، مجبور به جدا کردن این کاغذ دیواریها شوید چسباندن مجدد آن ها بسیار آسان است.  مواد چسبنده ای که در پشت این کاغذ دیوارها وجود دارد موجب شده که این کاغذ دیواریها را بتوان به راحتی از دیوار جدا کرده و دوباره چسبانید.

معرفی انواع کاغذ دیواری

  1. کاغذ دیواری از جنس وینیل

کاغذ دیواری های وینیل از ماده ای کاغذی ساخته می شوند. قسمت رویی این کاغذ دیوارها از جنس وینیل آکرلیک و یا پلی وینیل کلراد (پی وی سی) است که در هنگام ساخت بر روی قسمت زیرین کاغذ دیواری اسپری یا روکش شده است.

این کاغذ دیواریها از انواع کاغذدیواریها ضد لک و قابل شستشو هستند و به همین دلیل برای نصب در اماکن مختلف به کار می روند. کاغذ دیوارهای وینیلی اغلب مقاومت بالایی در برابر چربی و رطوبت دارند و برای نصب در آشپزخانه و حمام بسیار مناسب هستند.

انواع جنس کاغذ دیواری

  1. کاغذدیواری با وینیل سخت و جامد

این کاغذ دیواری ها از یک لایه کاغذی لمینیت شده و یک روکش وینیلی جامد به عنوان پوشش، ساخته شده اند. کاغذ دیواری با وینیل سخت و جامد یکی دیگر از انواع کاغذهای قابل شستشو هستند که به راحتی کنده می شوند.

این کاغذ دیواری ها به دلیل دارا بودن روکش وینیل جامد یا سخت برای نصب در بخش هایی از خانه که مرطوب، چرب و لکه گیر بسیار مناسب هستند. این نوع کاغذ دیواری برای نصب در مناطقی مانند کارگاه یا انباری که تماس فیزیکی زیاد است توصیه نمی شود.

معرفی انواع کاغذ دیواری

  1. کاغذ دیواری وینیلی نون وون

این نوع کاغذدیواری از یک کاغذ نون وون همراه با یک صفحه وینیلی ساخته شده است. این کاغذها مقاومت بالایی دربرابر آب دارند و به همین دلیل پوشش مناسبی برای دیوارهای حمام و آشپزخانه هستند.

 

برچسب‌ها:, ,
  1. […] کاغذ دیواری ها جایگزین بسیار مناسبی به جای رنگ آمیزی ساختمان هستند که گاه در ترکیب با آن نیز به کار می روند. کاغذ دیواری در انواع و رنگ های مختلفی در بازارها موجود است و برای نصب در فضاهای مسکونی، اداری و تجاری بسیار مناسب هستند. در سالهای اخیر این پوشش های دیواری به دلیل زیبایی، قیمت مناسب و نصب آسان محبوبیت زیادی کرده اند. اگر می خواهید با صرف هزینه کم تغییرات زیادی در دکوراسیون خانه بوجود آورید کاغذ دیواری برای شما بهترین انتخاب است. […]

درج کامنت