رنگ های آنتی باکتریال از جدیدترین انواع رنگ های ساختمانی هستند که مانع از تجمع انواع باکتریها و آلودگی ها بر روی سطح رنگ آمیزی شده میشوند. با اجرای رنگ های آنتی باکتریال در نقاشی ساختمان دیگر نیازی به ضدعفونی کردن مرتب دیوارها نخواهد بود. نقاش حرفه ای ساختمان برای اجرای این رنگ ها بر روی دیوار ابتدا باید کار زیر سازی دیوار را به درستی انجام داده باشد. در این مطلب قصد داریم شما را با ین رنگ های پرکاربرد ساختمانی و کاربردهای آن آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

مقدمه

باکتریها یکی از مهمترین عوامل ایجاد کننده بیماری ها و انواع حساسیت های تنفسی و پوستی هستند که در صورت عدم ضدعفونی و نطافت به موقع دیوارهای خانه میتوانند به سرعت بر روی دیوارها و سقف گسترش پیدا کنند. رنگ آمیزی دیوار با رنگهای آنتی باکتریال و نوع جدیدتر آنها یعنی رنگ های نانو آنتی باکتریال مانع از رشد و گسترش عوامل بیماری زا شده و نیاز به شستشو و ضد عفونی کردن را به کمترین حد لازم میرساند.

کاربردهای رنگ آنتی باکتریال

رنگ های آنتی باکتریال در نقاشی ساختمان به دلیل ضد باکتری بودنش برای رنگ آمیزی منازل مسکونی و اماکن عمومی مختلف کاربرد دارند. از این رنگ های به عنوان رنگهای ساختمانی و تزئینی، کفپوشهای ضد میکروب و برای رنگ آمیزی منازل، مهد کودک و اماکن عمومی استفاده میشود. رنگ های صنعتی آنتی باکتریال در لوازم خانگی، وسایل مهد کودک، اسباب بازیها، وسایل بازی و انواع وسایلی که در محیط مرطوب قرار می گیرند به کار میروند. این رنگ های بهداشتی بهترین انتخاب برای رنگ آمیزی استخرهای خانگی و عمومی هستند. این رنگ ها برای رنگ آمیزی محیط های بهداشتی و ساخت CleanRoom نیز کاربرد دارند.

رنگ های نانو آنتی باکتریال

در سالهای اخیر رنگ های آنتی باکتریال جدیدی بر پایه فناوری های نوین ساخته شده که یکی از مهمترین آنها رنگ های نانو آنتی باکتریال است. در ساخت این رنگ های از فناوری نانو استفاده شده که موجب می شود این رنگ ها سطحی کاملا پاک و عاری از آلودگی به صورت دائمی ایجاد نمایند. رنگ های نانو آنتی باکتریال مانع از رشد انواع و اقسام باکتری‌ها مانند  باکتری های بسیار مقاوم aureus S، S. faecalis، P. aeroginosa و E. coli شده و در نتیجه مانع از انتقال بسیاری از بیماری ها در محیط میشوند.

رنگ های نانو آنتی باکتریال مورد تایید مراجع بهداشتی بوده و فضایی کاملا بهداشتی در محیط ایجاد میکنند. رنگ های نانو آنتی باکتریال بهترین انتخاب برای رنگ آمیزی محیط های مختلف مانند بیمارستان‌ها، درمانگاه‌ها، مطب‌ها و مراکز درمانی آشپزخانه‌ها، کارخانجات تولید مواد غذایی، باشگاههای ورزشی، استخرهای عمومی و خصوصی و حمام و سونا، مدارس، دانشگاهها، هتل و رستوران‌ها، انبارها، مهد کودک ها، اتاق کودکان و … هستند.

رنگ های آنتی باکتریال در نقاشی ساختمان

رنگ دی کالر نانو آنتی باکتریال

نوعی رنگ نانو آنتی باکتریال است که در آن ماده ای به نام” کلویید نانو نقره ”  (nano silver )  افزوده شده است. این رنگ ها بهداشتی ترین رنگ برای رنگ آمیزی مراکز بهداشتی بیمارستان ها و مطب های پزشکی میباشند. این رنگ های بهداشتی مقاومت بسیار بالایی در برابر انواع میکرو ارگانیسم های بیماری زا مانند باکتری ها، قارچ ها و ویروس ها  دارند. از دیگر خواص رنگ های دی کالر نانو آنتی باکتریال میتوان به این موارد اشاره کرد:  این رنگ بدون بو بوده و هیچ حساسیتی ایجاد نمیکند، حتی در غلظت های کم نیز بسیار موثر است و در برابر پاتوژن ها مقاومتی ایجاد نمیکند.

رنگ های آنتی باکتریال در نقاشی ساختمان

نکات مهم در اجرای رنگ دی کالر نانو آنتی باکتریال

برای اجرای این رنگ ها باید حداکثر  % ۵  آب  بدون کلر به رنگ مورد نظر اضافه نمود. این رنگ ها پس از تولید تا یک سال تاریخ مصرف دارند و لی بعد از یکسال نباید از آنها استفاده کرد. این رنگ ها را نمیتوان به صورت شید سفید استفاده کرد بلکه باید آنها را بعد از تبدیل به فام های مورد نظر اجرا کرد.

اجرای رنگ های آنتی باکتریال

گروه کاسیان با بهره گیری از نیروهای باتجربه و متعهد آماده به خدمت رسانی در زمینه های مختلف مانند اجرای رنگ آنتی باکتریال برای رنگ آمیزی بیمارستانها، مراکز بهداشتی و درمانی، منازل مسکونی، کارخانجات تولید دارو و تولید مواد غذایی، مدارس، دانشگاهها و … میباشد و در بخش های دیگر مانند اجرای بلکا، اجرای پتینه، اجرای کنیتکس، اجرای مولتی کالر، اجرای اپوکسی یا پلی ارتان، اجرای رنگ محیط های آبی و استخر، نصب انواع کفپوش، نصب سقف کاذب، سقف های کششی و … آماده عقد قرار داد با ادارات و سازمان های مختلف میباشد. همکاران ما در تمام ساعات شبانه روز آماده پاسخگویی به سوالات و درخواست های شما عزیزان میباشند.

برچسب‌ها:

درج کامنت