تماس جهت مشاورده و بازدید رایگان جهت بازسازی ساختمان: تلفن  ۰۹۱۹۵۵۷۵۳۵۱ (کلیک بر روی شماره جهت شماره گیری) آقای فرهانی بگیرید.

بازسازی و مرمت سازه ها و ساختمان های قدیمی در تمامی نقاط دنیا امری در جهت صرفه جویی اقتصادی و در عین حال صرفه جویی در زمان و هزینه است.

آیا با مراحل کامل بازسازی ساختمان و بناهای پیر اطلاع دارید؟

در این مقاله قصد داریم بطور کلی مراحل بازسازی ساختمان و همچنین نحوه اولویت بندی برای بازسازی قسمت های مختلف یک ساختمان را مورد بررسی قرار دهیم.

با گروه رنگ و نقاشی ساختمان کاسیان همراه باشید.

بازسازی و تعمیر ساختمان های قدیمی امروزه با توجه به بالا رفتن شدید هزینه های ساخت بنای جدید، یکی از بهترین و اقتصادی ترین روش های ایمن سازی و زیبا سازی سازه ها است.

اما اگر این کار به صورت درست و اصولی انجام نشود، نه تنها هزینه های شما را بیشتر می کند بلکه باعث خسارت های ظاهری و فیزیکی بیشتر به ساختمان می شود.

پس لزوم یک گروه خبره و کارکشته برای بازسازی در اینجا کاملاً به چشم می آید.

ابتدا بیایید مراحل کلی بازسازی را با هم بررسی کنیم:

مراحل کلی بازسازی :

۱-بازسازی و مرمت بخش های اصلی

هر ساختمان شامل قسمت های مختلف سازه ای است.

در این میان به طور عمومی قسمت هایی از ساختمان که وزن ساختمان را تحمل می کنند مانند ستون ها و دیوار ها را بخش اصلی ساختمان می نامند؛ چرا که استحکام ساختمان بر اساس این سازه ها است.

الف)دیوارها: در بازسازی ها باید به این نکته دقت کنیم که دیوارهای اصلی یا حائل نباید تخریب شوند.
چرا که قسمتی از وزن سازه شما را این دیوار ها تحمل می کنند.

تخریب دیوارهای غیراصلی گزینه خوبی برای ایجاد تغییر و همچنین مرمت ساختمان است.

اما بعضی از دیوارهای غیراصلی که آسیب فراوانی نداشته و دارای ترک های جزئی می باشند، نیازی به تخریب کامل ندارند و با اقدامات جزئی قابل تعمیر خواهند بود.

ب)سقف ها و ستون ها: در این قسمت های ساختمان معمولاً در موارد بسیار کم، آن هم با نظر مهندسین و گروه مشاور ساختمان شما، تخریب صورت می گیرد.

بازسازی در این قسمت ها بیشتر شامل عیب یابی، رفع نواقص و استحکام سازی بیشتر، به کمک المان های مقاومتی است.

البته تخریب در برخی از سقف ها که دارای ریزش یا مشکلات اساسی می باشند گزینه بهتری است.

ترکیب رنگ نخودی ساختمان

۲-بازسازی قسمت های فرعی ساختمان

منظو از قسمت های فرعی ساختمان، مکان هایی مانند سرویس های دستشویی و حمام، اتاق ها و سایر نقاط ساختمان به غیر از قسمت اصلی سازه(ستون ها و دیواره های اصلی) است.

الف)سرویس حمام و دستشویی: یکی از مکان هایی که همواره با فرسوده شدن عایق های رطوبتی، کاملاً نیاز به تعمیر و بازسازی دارد سرویس حمام و دستشویی است.

نم و رطوبت نفوذی از این قسمت پس از فرسوده شدن عایق رطوبتی، صدمات فراوانی به کف ها می زند.

مراحل بازسازی شامل چه مواردی است؟

بازسازی در این قسمت معمولاً به صورت تخریب همراه با نصب عایق های چندلایه برای جلوگیری از ورود رطوبت می باشد.

ب)اتاق ها و سایر نقاط ساختمان: به طور کلی اتاق ها و تمامی سازه های موجود در ساختمان از جمله راه پله، راهروها، پذیرایی و تمامی قسمت هایی از ساختمان که در استحکام ساختمان بی تاثیر هستند را می توان با نظر گروه مشاور تخریب کرد.

در این موارد با توجه به اساسی نبودن هزینه ها معمولاً تخریب و ساخت مجدد راهکار بهتری خواهد بود.

۳-بازسازی ظاهری ساختمان

نماهای بیرونی و درونی، گچبری ها، نقاشی و رنگ آمیزی دیواره ها و نقاط مختلف ساختمان و همچنین تعویض تمامی شیرآلات، لوله کشی ها، سیم کشی ها و تمامی ابزارآلات و تزئینات فرسوده شده در خانه در این گروه قرار می گیرند.

شاید ظاهراً این مرحله کم اهمیت تر و کم دردسر تر از مراحل قبلی باشد، اما با توجه به تغییرات ظاهری که ایجاد می کند بسیار مهم بوده و به چشم می آید.

گروه رنگ و نقاشی ساختمان کاسیان با تجربه درخشان در زمینه مرمت ساختمان و سازه های فرسوده با بیشترین دقت و در کمترین زمان ممکن و با مناسب ترین هزینه، توانایی انجام تمامی مراحل ذکر شده در ساختمان را داراست.

در پایان مقاله از ذکر این نکته غافل نشویم که؛

اولویت بندی مراحل بازسازی ساختمان قطعاً امری مهم برای برنامه ریزی ساختمان است.

ابتدا سازه های اصلی و سپس سازه های فرعی و در آخر تعمیرات ظاهری باید به ترتیب گفته شده انجام شود.
قطعا رنگ آمیزی دیواری که تخریب خواهد شد کاری بیهوده است!

برای تماس با ما کافیست با شماره ۰۹۱۹۵۵۷۵۳۵۱ (کلیک بر روی شماره جهت شماره گیری) آقای فرهانی تماس گرفته و درخواست خدمات و یا مشاوره نمایید.

برچسب‌ها:,

درج کامنت