کاغذ دیواری اتاق کودک مانند نوع رنگ به کار رفته در اتاق کودک و سایر لوازم موجود در آن میتواند تاثیر مستقیمی بر روحیه و خلق و خوی کودک بگذارد. کاغذ دیواری جایگزین بسیار مناسبی برای رنگ آمیزی اتاق است که میتوان آن را به صورت تنهایی و یا به صورت ترکیب با رنگ آمیزی استفاده کرد. کودکان روحیه لطیف تری نسبت به بزرگسالان دارند و به همین دلیل از طرح ها و رنگ های موجود در اتاقشان تاثیرات بیشتری میپذیرند. در این مطلب قصد داریم شما را برای انتخاب کاغذ دیواری مناسب اتاق فرزندانتان راهنمایی کنیم. با ما همراه باشید.

بهترین کاغذ دیواری اتاق کودک

برای انتخاب کاغذ دیواری اتاق فرزندانتان باید بیش از هر چیز باید به علایق او توجه کنید. همه بچه ها رنگ های شاد و شخصیت های کارتونی را دوست دارند بنابراین نصب یک کاغذ دیواری با طرح های کارتنی در اتاق بچه ها انتخاب بسیار مناسبی خواهد بود. البته برای خرید این کاغذ دیواری ها باید عوامل زیادی را در نظر بگیرید که مهمترین آنها سن،جنسیت و علاقه و خواسته خود بچه هاست.

بهترین رنگ ها برای کاغذ دیواری اتاق بچه ها

هر چند جنسیت یکی از عوامل مهم در انتخاب کاغذ دیواری مناسب برای اتاق بچه ها است اما لزومی ندارد اتاق دختر بچه حتما با کاغذ دیواری صورتی و اتاق پسر بچه ها با کاغذ دیواری آبی رنگ تزئین شود. از نظر روانشناسی رنگ ها هر کدام تاثیر متفاوتی بر روحیه ما میگذارند و این مساله برای کودکان نیز صادق است. شما میتوانید با استفاده از رنگ ها روحیه کودکان خود را شادترکنید. بی مثال اگر کودک شما بیخواب است رنگ آبی انتخاب خوبی برای کاغذ دیواری خواهد بود و اگر کم اشتهاست رنگ نارنجی، زرد یا قرمز میتواند تاثیر بسیار مثبتی بر تغییر وضعیت او داشته باشد.

به طور کلی رنگ های شاد و سرزنده بهترین انتخاب برای زیباسازی اتاق کودک هستند اما برای بچه هایی که دچار مشکلات روحی خاصی باشند بهتر است رنگ کاغذ دیواری اتاق با دقت بیشتری انتخاب شود.  البته به طور کلی توصیه می شود برای اتاق کودکان از کاغذ دیواری تیره رنگ استفاده نشود.

کاغذ دیواری برای اتاق کودک

کاغذ دیواری های ساده بهترند یا کاغذ دیواری طرح دار؟

این مساله کاملا به فضا و دکوراسیون اتاق کودک دلبند شما بستگی دارد. کاغذ دیواری های تیره، شلوغ با گل های برزگ، فضا را کوچکتر از اندازه واقعی اش و کاغذ دیواری های ساده و روشن و یا گل ریز، اتاق را بزرگتر از واقعیت نشان میدهند. از طرفی برای اتاق هایی با دکوراسیون شلوغ بهتر است از کاغذ دیواری ساده و برای اتاق هایی با دکوراسیون ساده و مدرن بهتر است از کاغذ دیواری های طرح دار استفاده کنید.

کاغذ دیواری مورد علاقه بچه ها

گاهی ممکن است خواست و علاقه کودک با علاقه  بزرگسالان بسیار متفاوت باشد اما شما میتوانید اتاق کودک را به گونه ای طراحی کنید که در عین هماهنگی با سایر بخش های خانه خواست کودک را نیز برآورده سازد. برای این کار کافی است یکی از دیوارهای اتاق کودک را با یک کاغذ دیواری از کارتون مورد علاقه کودک تزئین کرده و باقی دیوارها را با کاغذ دیواری مناسب و مورد نظرتان تزئین نمایید تا تعادل و هارمونی مورد نظر در اتاق کودک ایجاد شود.

کاغذ دیواری های با دو یا سه رنگ نیز انتخاب بسیار خوبی برای اتاق کودک هستند. برای مثال میتوان از یک کاغذ دیواری طرح دار با رنگ های زرد و آبی برای اتاق کودک استفاده کرد تا رنگ آبی از هیجان بیش از حد رنگ زرد بکاهد.

کاغذ دیواری برای اتاق کودک

جنس کاغذ دیواری اتاق بچه ها

جنس این کاغذ دیواری نیز یکی دیگر از عوامل مهم در انتخاب کاغذ دیواری اتاق بچه ها است. کاغذ دیواری قابل شستشو بهترین انتخاب برای اتاق بچه ها مخصوصا کودکان نوپا است تا در صورت خط خطی کردن و نقاشی کردن بر روی کاغذ دیواری بتوانید آن را به راحتی تمیز کنید. جنس کاغذ دیواری نیز باید از کیفیت خوبی برخودار باشد تا دوام بیشتری داشته و تا مدت ها نیازی به تعویض آن نباشد. بسیاری از بچه ها ممکن است در حین بازی، توپ و دیگر اسباب بازی های خود را به سمت دیوارها پرتاب کنند و به همین دلیل کاغذ دیواری باید مقاومت کافی در برابر ضربه های مختلف را داشته باشد تا به راحتی خراش برندارد و کنده نشود.

 

برچسب‌ها:

درج کامنت