عوامل فرسایش رنگ نمای ساختمان و سطوح خارجی

همانطور که شاهد رنگ پریدگی سقف ماشین زیر نور آفتاب هستیم رنگ نمای ساختمان، پل، پنجره ها و … می تواند به دلایل زیادی فرسوده شود. در این مقاله به بررسی دلایل فرسایش رنگ نمای ساختمان و سطوح خارجی چون پنجره ها، پل عابر پیاده، گاردریل ها و … خواهیم پرداخت. با خواندن این مقاله به خوبی می توانید بهترین رنگ را برای نقاشی نمای ساختمان، پنجره ها، گاردریل ها و جداول خیابان انتخاب کنید.

عوامل فرسایش رنگ نمای ساختمان و سطوح خارجی

تابش نور خورشید و اشعه ماورا بنفش

داخل تمامی رنگ ها رزین قرار دارد و به دلیل تابش نور خورشید که حاوی اشعه ماورابنفش است لایه های داخلی رنگ از هم پاشیده می شود و باعث تیره شدن رنگ نمای ساختمان، پنجره ها، پل و… می شود.

تاثیر باران بر فرسایش رنگ ساختمان

به دلیل وجود بخارات اسیدی، دوده و هوای آلوده که به باران اسیدی معروف است باریدن باران باعث تخریب رنگ ساختمان می شود. از این رو بهتر است هنگام خرید رنگ کردن نمای ساختمان دقت کنید که رنگ ضدآب استفاده کنید.

تنفس زیر کار رنگ ساختمان

سطوح گچی، سیمان، آجری و… که بخار آب را در خود نگهداری می کنند باید هنگام رنگ آمیزی از رنگ هایی استفاده کنید که باعث نفوذ رنگ به داخل خود نباشند زیرا در این صورت با تبله شدن رنگ مواجه خواهید شد.

طبه کردن رنگ

گسترش زنگ سطوح فلزی

حتما قبل از رنگ کردن درب و پنجره فلزی، گاردریل ها، پل عابر پیاده آنرا ضد زنگ بزنید تا بعدا دچار مشکل نشوید. سطوح فلزی که ضد زنگ نخورد به مرور زمان زنگ می زند و این کار تا جایی ادامه پیدا خواهد کرد که باعث خوردگی فلز می شود.

زنگ زدن آهن

طریقه استفاده از ضد زنگ

رشد جلبک و قارچ در مناطق مرطوب

در مناطق مرطوب چون استان های شمال کشور باید حتما از رنگ های مخصوص ضد جلبک و قارچ استفاده کنید در غیر اینصورت با رشد جلبک و قارچ روی نمای ساختمان مواجه خواهید شد.

Summary
عوامل فرسایش رنگ نمای ساختمان و سطوح خارجی
Article Name
عوامل فرسایش رنگ نمای ساختمان و سطوح خارجی
Description
در این مقاله به بررسی دلایل فرسایش رنگ نمای ساختمان و سطوح خارجی چون پنجره ها، پل عابر پیاده، گاردریل ها و ... خواهیم پرداخت.
Author
برچسب‌ها, , , , ,

درج کامنت