عوامل تعیین کننده قیمت نصب کاغذ دیواری

عوامل تعیین کننده قیمت نصب کاغذ دیواری

کاغذ دیواری ها جایگزین بسیار مناسبی به جای رنگ آمیزی ساختمان هستند که گاه در ترکیب با آن نیز به کار می روند. کاغذ دیواری در انواع و رنگ های مختلفی در بازارها موجود است و برای نصب در فضاهای مسکونی، اداری و تجاری بسیار مناسب هستند. در سالهای اخیر این پوشش های دیواری به دلیل زیبایی، قیمت مناسب و نصب آسان محبوبیت زیادی کرده اند. اگر می خواهید با صرف هزینه کم تغییرات زیادی در دکوراسیون خانه بوجود آورید کاغذ دیواری برای شما بهترین انتخاب است.

کاغذ دیواریها بسیار متنوعند و در قیمت های مختلفی به بازارها عرضه می شوند. هزینه نصب این پوشش ها نیز میتواند بسیار متغیر باشد. عوامل زیادی در تعیین هزینه نصب کاغذ دیواری دخیل هستند که در این مطلب شما را با مهمترین این عوامل آشنا میکنیم.

نصب کاغذ دیواری نیازمند مهارت و تجربه است و برخلاف نقاشی ساختمان تنها باید توسط یک فرد حرفه ای انجام گیرد. در صورت عدم داشتن مهارت و تخصص، مشکلات و نازیبایی های زیادی ممکن است در نصب کاغذ دیوای پیش بیاید که از مهمترین آن میتوان به چروک افتادن، ماندن هوا در زیر بخش هایی از کاغذ دیواری و زشت شدن لبه های آن اشاره کرد.

عوامل تعیین کننده قیمت نصب کاغذ دیواری

متراژ دیوارها

اولین عامل موثر بر تعیین قیمت کاغذ دیواری متراژ دیوارهاست. در این حالت هر چه متراژ بیشتر باشد و کیفیت کاغذ دیواری نیز بالاتر برود قیمت نصب کاغذ دیواری نیز بالاتر خواهد رفت. بهترین کاغذ دیواری های موجود در بازار میتوانند حداکثر۱۰ تا ۱۵ سال عمر مفید داشته باشند.

نصب کاغذ دیوای توسط خود فروشند

اغلب فروشنده های کاغذ دیواری کار نصب را نیز انجام میدهند که در این صورت هزینه نصب را به صورت جداگانه حساب خواهند کرد. کاغذ دیوارهایی متنوعی در بازار وجود دارد که شما میتوانید از میان آنها یک مورد مناسب را برای دیواهای خانه خود انتخاب کنید. کاغذ دیواری با روکش وینیل، پوشش پارچه‌ای، کاغذ دیواری روغنی و بامبو بیشترین محبوبیت را در میان کاغذ دیواریها دارند.

نیاز به کندن کاغذ دیواری قبلی و زیرسازی دیوار

اگر دیوارها قبلا رنگ آمیزی شده و یا با کاغذ دیواری پوشش داده شده باشند برای نصب کاغذ دیواری جدید مجبور به زیرسازی دیوار خواهید بود. مقدمات و آماده سازی دیوار برای نصب کاغذ دیوای نیز بر هزینه اصلی خواهد افزود. برای نصب کاغذ دیواری باید سطح دیوار صاف و لکه گیری شود که این کار توصط خود نصاب انجام می شود. اگر دیوار دارای ترک خوردگی یا نم و طبله باشد کارهای مقدماتی بیشتری می طلبد پس هزینه بیشتری باید پرداخت کرد.

نوع فضا

اگر خانه شما دارای جزئیات بنایی زیادی باشد کار نصب کاغذ دیواری سخت تر بوده و در نتیجه هزینه بیشتر خواهد شد. برای مثال دیوارهایی که دارای لبه، تاقچه و یا ستون هستند کار بیشتری می طلبند.

عوامل تعیین کننده قیمت نصب کاغذ دیواری

تعداد رول های کاغذ دیواری

تعداد رول های کاغذ دیواری نیز در میزان هزینه نصب یک عامل تعیین کننده است. معمولا فروشنده ها در هنگام خرید با توجه به تعداد رل خریداری شده هزینه تقریبی را به شما می گویند.

در هر صورت ما توصیه میکنیم قبل از شروع نصب در مورد قیمت با نصاب به توافق برسید  و از جزئیات هزینه آگاه شود.

برچسب‌ها

درج کامنت