علت ترک های ساختمان نوساز

خرید یک خانه تازه ساز و نو آرزوی هر کسی است اما مهمترین مشکل وجود ترک های ساختمان نوساز است. وجود ترک گچ دیوار و سقف هر ساختمان می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که از جمله آنها می توان به رطوبت، وجود درصد زیاد آب هنگام گچ کاری و مهمترین آنها نشست ساختمان باشد.

از عوامل اصلی ترک خوردن گچ ساختمان می توان به وجود نم و رطوبت، گچ کاری بدون وجود گل گچ، گچ کاری نامناسب، مقاوم نبودن ساختمان در برابر زلزله و مهمترین آن نشست ساختمان اشاره کرد. برای تحویل یک ساختمان محکم و برطرف کردن ترک های ساختمان کافیست با شماره ۰۹۱۲۰۲۰۳۳۱۳ تماس بگیرید.

دلایل ترک خوردن  گچ ساختمان

وجود نم و رطوبت ساختمان

ترک های زیاد روی ساختمان که همراه با زردی دیوار است مهمترین دلیل بر وجود نم و رطوبت ساختمان است. وقتی گچ سقف ترک خورده باشد و چند قسمت از آن همراه با زردی باشد حتما به پشت بام بروید و دنبال عامل نم بگردید. وجود سوراخ روی ایزوگام باعث نفوذ آب داخل آن می شود و همین باعث ترک خوردن گچ سقف می شود. با ایزوگام قسمت های سوراخ شده به راحتی می توانید نم و رطوبت سقف را برطرف کنید و سپس نسبت به برطرف کردن ترک گچ اقدام کنید.

نشست ساختمان عامل اصلی ترک های ساختمان نوساز

زمانی که اولین بار اقدام به ساخت و ساز یک ساختمان می کنید کاملا طبیعی است که ساختمان نشست کند. نشست ساختمان عامل اصلی ترک ساختمان های نوساز است. تا جایی که حتی اگر نقاشی ساختمان را انجام دهید پس از چند ماه شاهد ترک های دیوار و سقف خواهید شد حال نشست ساختمان می تواند عاملی بر وجود ترک های ریز و درشت ساختمان باشد.

مقاوم نبود ساختمان در برابر زلزله

اینکه بخواهید با قیمت کم نسبت به بازسازی ساختمان یا ساخت ساختمان اقدام کنید با اینکه کار را به اتمام خواهید رساند اما دلیل بر کاهش مقاومت ساختمان خواهد بود. زلزله یکی از عوامل طبیعی است که همیشه ممکن است رخ دهد اگر به خوبی ساختمان شما مقاوم نباشد حتی در برابر زمین لرزه های کم ریشتری دچار مشکل خواهد شد و کمترین خسارت آن وجود ترک های روی دیوار و سقف خواهد بود.

گچ کاری نامناسب

کسی که گچ کاری ساختمان را انجام می دهد باید به نوعی کاملا حرفه ای باشد. هنگام درست کردن گچ اگر درصد زیادی از ملات گچ را آب تشکیل دهد باعث وجود ترک های ریز درشت روی سقف می شود. با اینکه با کم مصرف شدن گچ هنگام گچ کاری در هزینه ساختمان و بازسازی ساختمان صرفه جویی شده است اما باعث به وجود آمدن ترک های ساختمان خواهد شد.

نبود گل گچ روی دیوار و سقف ساختمان

اگر روی دیوار و سقف ساختمان گل گچ نکنید و لایه زیادی را گچ کنید عاملی بر وجود ترک های زیاد است. فراموش نکنید که حتی هنگام گل گچ کردن باید درصد آب زیاد نباشد.

Summary
علت ترک های ساختمان نوساز
Article Name
علت ترک های ساختمان نوساز
Description
وجود ترک گچ دیوار و سقف هر ساختمان می تواند به دلیل رطوبت، وجود درصد زیاد آب هنگام گچ کاری و مهمترین آنها نشست ساختمان باشد.
Author
برچسب‌ها

درج کامنت