شناسایی محل نشت آب و نحوه رفع نم و رطوبت دیوار

در هنگام ساخت و ساز ساختمان باید دیوارها ساختمان طوری ساخته شود که مانع از نفوذ آب به داخل خانه شود. به طور کلی اگر آب به داخل دیوار و سقف خانه نفوذ پیدا کند به آن عامل نم و رطوبت گفته می شود که بهتر است هر چه سریع تر نسبت به شناسایی محل نشت آب و نحوه رفع نم و رطوبت دیوار اقدام کنید زیرا در غیر اینصورت باعث ایجاد تخریب دیوار خانه می شود.

دلایل ایجاد رطوبت و نم زدن خانه شما

  1. افزایش رطوبت داخل خانه یکی از دلایل اصلی است. امروزه به هر دلیل حتی اینکه ممکن است خانه شما آپارتمانی باشد و جایی برای خشک کردن لباس های خانه نداشته باشید لباس ها داخل خانه خشک کنید که همین عامل باعث افزایش رطوبت خانه می شود. پس بهتر است نسبت به کاهش رطوبت داخل خانه اقدام کنید.
  2. شستشوی دیوارها باید طوری انجام شود که آب داخل دیوارها نرود. البته با توجه به نوع رنگ دیوار هم اقدام به شستشوی دیوار ها کنید مثلا رنگ پلاستیک قابل شستشو تنها می تواند با دستمال مرطوب و خیس دیوار را بشویید اما اگر دیوار به رنگ روغنی مات باشد به راحتی قابلیت شستشو با شیلنگ آب است در  غیر این صورت به هیج وجه نمی توانید کار شستشوی دیوار را انجام دهید.
  3. نشت و ترکیدگی لوله های آب : به هر دلیل می توان گفت که ممکن است هنگام لوله کشی ساختمان داخل دیوار یا حتی کف ساختمان نشتی آب صورت بگیرد هنگام مشاهده لکه های آب سریعا اقدام به شناسایی و برطرف کردن آن کنید.
  4. وجود نم زدگی و رطوبت دیوار بر اثر بارش باران و برف که ممکن است به دلیل سوراخ شدن ایزوگام خانه شما صورت بگیرد پس حتما سوراخ های ایزوگام را بپوشانید.
  5. عایق کاری داخل ساختمان ممکن است دچار مشکل شده باشد . مسلما ایزوگام کف حمام، دستشویی باید طوری باشد که باعث ایجاد نم گرفتگی سقف خانه طبقه پایین نشود.

حتما هنگام شناسایی عوامل نم زدگی و رطوبت با اهالی فن مشورت کنید و از نشت یاب برای پیدا کردن نشتی آب استفاده کنید تا پس از آن نسبت به برطرف کردن نم و رطوبت اقدام کنید.

نحوه برطرف کردن زردی دیوار

یکی از عواملی که باعث زرد شدن دیوار می شود نم زدگی آن است که پس از برطرف کردن نم دیوار و سقف به راحتی می توانید با سمباده زدن آن و تراشیدن شوره های گچ دیوار با رنگ روغنی مات و سپس رنگ کردن آب با رنگ پلاستیکی باعث رفع زردی دیوار و سقف شوید. حتی ممکن است دلیل زرد شدن گچ دیوار دیر خشک شدن گچ دیوار باشد که کاملا طبیعی است.

برچسب‌ها,

درج کامنت