ساده ترین روش های رنگ آمیزی دیوار رنگ آمیزی دیوارها یکی از بهترین راهکارهای بازسازی ساختمان می باشد. اغلب اوقات دیوارها به دلیل نصب پرده های زینتی، تابلوها، دیوارکوب‌ها، و برخورد اجسام تیز و سنگین آسیب می بینند و ممکن است پس از مدتی ظاهر ناخوشایندی در خانه ایجاد کنند. به همین دلیل زدن رنگی نو بر دیوارهای خانه تاثیر زیادی در زیبایی ظاهر خانه دارد و فضایی نو برای ساکنین خانه ایجاد می کند. بیشتر افراد برای رنگ آمیزی بخش های مختلف خانه از نقاشان حرفه ای ساختمان و شرکت های معتبر کمک می گیرند اما شما می توانید با ۵ تکنیک ساده، رنگ آمیزی دیوارهای خانه را خودتان انجام دهید. شما می توانید بدون متحمل شدن هزینه های سنگین یا تغییر وسایل خانه، تنها با رنگ آمیزی تازه دیوارها ظاهری کاملا نو به خانه خود بدهید.

در این مطلب شما را با ۴ روش ساده رنگ آمیزی دیوار آشنا می کنیم.

 1. رنگ آمیزی با اسفنج

این روش یکی از ساده ترین و بهترین روش های زیباسازی و ایجاد طرح روی دیوارها می باشد. ابتدا باید زمینه کار را آماده کنید یعنی دیوارها را رنگ آمیزی کنید. در مرحله بعد باید یک تکه اسفنج را برداشته و کاملا به رنگ آغشته کنید. حالا با اسفنج آغشته به رنگ به دیوار ضربه بزنید. قبل از زدن اسفنج به دیوار اضافه های رنگ را با کاغذ باطله  بگیرید.

ساده ترین روش های رنگ آمیزی دیوار

 • رنگ آمیزی با پارچه

روش دوم روش رنگ آمیزی دیوار با پارچه است که نسبت به روش اول زمان بیشتری از شما می گیرد. برای انجام این روش ابتدا باید تعداد زیادی تکه های پارچه آماده کنید. یک تکه پارچه برداشته و مچاله کنید و آن را به رنگ آغشته کنید. حالا با پارچه آغشته به رنگ روی دیوار ضربه بزنید. حالا پارچه را کنار گذاشته و به سراغ پارچه بعدی بروید. روش دیگری نیز برای رنگ آمیزی با پارچه وجود دارد. در این روش یک مستطیل پارچه ای با ابعاد ۱۵×۲۰ سنتی متر برش دهید. حالا دو سر پارچه را گرفته و خلاف جهت هم بپیچانید. حالا پارچه لوله شده را آغشته به رنگ کرده و روی دیوار بکشید. وقتی پارچه باز شد مجددا تکنیک گفته شده را تکرار کنید تا تمامی سطح مورد نظر دیوار رنگ آمیزی شود.

 • رنگ آمیزی به روش بافتدار کردن

این نوع رنگ آمیزی را می توان به روش های مختلف انجام داد. در این تکنیک خمیری نسبتا شل تهیه می شود که معمولا از ترکیب پودر مل، روغن الیف، آب و رنگ روغنی ساختمان ساخته می شود. می توان مقدار آب و پودر مل را با توجه به غلظت موردنیازتان تغییر دهید.

ساده ترین روش های رنگ آمیزی دیوار

 • رنگ برداری

برای این نوع رنگ آمیزی دیوار نیز از پارچه استفاده می شود اما با این تفاوت که در این روش، پارچه رنگ اضافی موجود روی دیوار را جذب می کند. در این تکنیک ابتدا باید دیوار را زیرسازی نمود. پس از اتمام زیرسازی با استفاده از یک قلم مو رنگ نیمه رقیق شده را روی دیوار بکشید. حالا یک دستمال نخی زبر را مچاله کرده و روی دیوار خیس ضربه بزنید. این کار موجب برداشته شدن رنگ و ماندن نقش پارچه روی دیوار می شود.

ساده ترین روش های رنگ آمیزی دیوار

 • راه راه کردن دیوار

این تکنیک بیشتر برای اتاق خواب ها اجرا می شود. رنگ آمیزی کل دیوارهای اتاق خواب با این روش توصیه نمی شود چون موجب شلوغ به نظر رسیدن اتاق می شود. توصیه می کنیم این روش را تنها برای یکی از دیوارهای اتاق مثلا دیوار سمت تختخواب اجرا کنید.

مراحل اجرای تکنیک راه راه کردن

 • پیدا کردن نقطه وسط دیوار
 • به اندازه ۷٫۵ سانتی متر از طرفین نقطه را در نظر بگیرید. یک نوار ۱۵سانتیمتری ایجاد می شود.
 • همه سطح دیوار را به نوارهای ۱۵ سانتی متری تقسیم بندی کنید.
 • خطوط را با استفاده از یک شاقول یا با ایجاد نقطه چین های بزرگ بکشید و این کار را تا پایین دیوار ادامه دهید.
 • با استفاده از چسب نواری یک طرف خطوط را علامت گذاری کنید. سپس نوارها را یکی در میان رنگ آمیرزی کنید. همچنین می توانید الگوهای مثل دایره یا مثلث از مقوا تهیه کرده و بین راه راهها قرار دهید. اگر می خواهید قسمت داخلی این الگوها را نیز رنگ کنید باید آن ها به صورت توخالی تهیه کنید.
 • در این روش باید سرعت عمل بالایی داشته باشید چون ممکن است لایه ی خیلی زود خشک شود. اگر لایه رنگی خشک شد می توانید با یک ابزار مناسب (پارچه، کیسه پلاستیکی و …) مقداری تینر روغنی روی لایه رنگی بمالید. سپس ابزار آغشته به روغن را با ابزار دیگری تعویض نمایید.

 

برچسب‌ها:

درج کامنت