رنگ آمیزی پارکینگ برای مشخص نمودن خطوط بر روی آسفالت و محدوده پارک ماشین ها اهمیت دارد. این نوع رنگ آمیزی نیز مانند سایر رنگ آمیزی ها قواعد خاص خود را دارد که مهمترین آن انتخاب رنگ مناسب برای این بخش مهم از خانه است. شما برای هر بخش از پارکینگ با توجه به نوع کاراییش باید بهترین رنگ را انتخاب نمایید. در این مطلب قصد داریم شما را با نحوه رنگ آمیزی پارکنیگ و نکات مربوط به آن آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

جهت رنگ آمیزی جدول و رنگ آمیزی پارکینگ کافیست با شماره ۰۹۱۹۵۵۷۵۳۵۱ (کلیک بر روی شماره جهت شماره گیری) آقای فرهانی تماس بگیرید.

مقدمه

رنگ رزین اپوکسی بهترین رنگ برای رنگ آمیزی آسفالت کف پارکینگ است زیرا این رنگ مقاومت بالایی داشته و با رد لاستیک ها و شسشتشوی آب از بین نمیرود. از طرفی این نوع رنگ ها به خوبی بر سطح ناهموار آسفالت چسبیده و در هنگام حرکت چرخ ها کنده نمیشوند.

رنگ آمیزی پارکینگ

رنگ های نامناسب برای رنگ کردن پارکینگ

همانطور که گفتیم مهمترین نکته برای رنگ کردن پارکینگ انتخاب رنگ مناسب برای این کار است. رنگ های آکریلیک با لاتکس برای این کار به هیچ وجه مناسب نیستند زیرا به خوبی بر روی آسفالت نمیچسبند و پس از مدتی بر اثر حرکت لاستیک ها پاک میشوند. به طور کلی رنگ ها شامل دو دسته رنگ های بر پایه آب و رنگ های بر پایه حلال هستند. رنگ های بر پایه آب سازگار با محیط زیست بوده و آسیب کمتری به انسان و جانوران وارد میکنند در حالیکه رنگ های بر پایه حلال میتوانند به محیط زیست و جانوران آسیب بزنند.

بهترین رنگ برای رنگ آمیزی پارکینگ

بهترین رنگ ها برای رنگ کردن کف و آسفالت پارکینگ رنگ های بر پایه حلال و رزین اپوکسی ها هستند. هر چند گفته میشود این رنگ ها موجب سردرد نقاشان شده و برای محیط زیست نیز مضر هستند اما در محیط هایی بسته مثل پارکینگ ها بهترین انتخاب بوده و تا مدتها ماندگاری خود را حفظ میکنند. این رنگ ها معمولا در رنگ آمیزی آسفالت باندهای فرود هواپیما، بزرگراه ها، راه های داخل پارکینگ و … کاربرد دارند. رنگ آمیزی پارکینگ روش خاص خود را دارد که در طی ۴ مرحله انجام میشود.

رنگ آمیزی پارکینگ

مرحله اول

در ابتدا باید محل دقیق ابتدا خط کشی های قرار گیری خودرو ها را تعیین کنید. در این مرحله شما باید محل دقیق خودروها را خط کشی کنید به گونه ای که اکثر مدل های مختلف خودرو بتواند در مکان مشخص شده پارک کند.

مرحله دوم

در این مرحله نوبت به اجرای رنگ میرسد. برای رنگ آمیزی پارکینگ میتوانید از انواع ابزارهای رنگ آمیزی معمول مانند قلم مو، غلطک و… استفاده کنید. به تازگی ابزار بهتری برای این کار ساخته شده که کاملا به صورت اختصاصی طراحی شده و خط کشی های پارکنیگ را به صورت کاملا دقیق و مستقیم ایجاد میکند.

مرحله سوم

در این مرحله باید حفاظ و علامت های هشدار دهنده را در نقاط لازم قرار دهید. در واقع پارکینگ نیز مانند یک زمین مسابقات رالی است که باید نقاط مختلف آن مخصوصا قسمت جاده ایش علامت گذاری و مشخص شوند. این علامت گذاری ها و حفاظ ها برای حفظ جان رانندگان و ساکنین در هنگام عبور و مرور بسیار ضروری است.

مرحله چهارم

در مرحله چهارم و پس از اتمام رنگ آمیزی باید تمامی تجهیزات نقاشی را از پارکینگ جمع کرده و در نقطه ای ایمن قرار دهید تا ماشین ها احیانا با آنها برخورد نکنند.

نکات پایانی

یکی از نکات بسیار مهم در رنگ آمیزی پارکینگ اجرای آن در زمان تعیین شده است. سعی کنید کار رنگ آمیزی را چه برای خانه و چه برای پارکینگ را درست در زمانی که به شما محول شده انجام دهید زیرا ممکن است صاحب خانه یا مجتمع بخواهد ساختمان خود را به فروش برساند یا هر چه زودتر آن را راه اندازی کند.

برچسب‌ها:

درج کامنت