روش از بین بردن خط قلم مو به هنگام نقاشی ساختمان

با اینکه خیلی از افراد امروزه اقدام به رنگ کردن دیوار و سقف با غلطک می کنند اما هنوز برخی از نقاشان ساختمان هستند که تمایل به رنگ آمیزی با قلم مو را دارند. اما مشکلی که در این روش ایجاد می شود این است خط فلچه روی دیوار باقی می ماند و این باعث می شود که شما نتوانید یک کار خوب تحویل بدهید. اما در این مقاله قصد داریم روش از بین بردن خط قلم مو را به شما آموزش دهیم.

استفاده صحیح از قلم مو هنگام نقاشی ساختمان

یکی از روشهایی که باعث می شود خط قلم شما روی سقف و دیوار باقی نماند پرداخت صحیح است. به طور حتم تمامی نقاشهای ساختمان روشهای متفاوتی دارند اما این روش می تواند کارساز باشد. شما باید از تکنیک چپ و راست استفاده کنید. به نوعی هنگام رنگ کردن دیوار باید به صورت M قلم را تکان دهید و سپس همین حرکت را به صورت افقی انجام دهید و باز به صورت عمودی خط قلم را از بین ببرید.

نحوه از بین بردن خط قلم

مسلما ممکن است حتی استاد نقاش ساختمان هم با درست رنگ کردن خط قلم را مشاهده کند. در این حالت بهتر است یک بار پرداخت آخر قلم را به صورت افقی بزنید یعنی در یک راستا باشد. به فرض مثال برای رنگ دیوار یک بار پرداخت اصلی از بالا به پایین باشد و پس از خشک شدن رنگ و اتمام کار دیوار این بار که می خواهید رنگ آمیزی شروع کنید کافیست پرداخت اصلی را به صورت افقی انجام دهید.

اما اگر باز هم خط قلم برجای ماند کافیست با سمباده ۸۰ به آرامی سقف یا دیوار را سمباده بزنید و سپس با یک رنگ با غلظت پایین طوری که آب را داخل رنگ بیشتر کنید اقدام به رنگ آمیزی کنید.

 

برچسب‌ها, ,

درج کامنت