رنگ سرمه ای رنگی شیک و بسیار زیبا است که در صنعت پوشاک طرفداران بسیار زیادی دارد. این رنگ زیبا و خاص برای رنگ آمیزی و دکوراسیون ساختمان نیز رنگی ایده آل و منحصر به فرد است که میتواند ظاهری بسیار شیک و چشم نواز در خانه ایجاد کند. رنگ سورمه ای رنگی تیره است که تقریبا به سیاهی میزند اما برای نقاشی و دکوراسیون ساختمان از سورمه ای که به رنگ آبی تیره باشد استفاده میشود. در این مطلب قصد داریم در مورد کاربرد این رنگ خاص در نقاشی و دکوراسیون ساختمان و ترکیب آن با رنگ های دیگر با شما صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

رنگ سرمه ای

مقدمه

سورمه ای طیف وسیعی از توناژهای رنگ آبی را شامل میشود که به سمت تیرگی میروند. سورمه ای رنگ اصالت، قاطعیت، قدرت و ثبات است که بیشتر از هر چیر استواری و مصمم بودن شما را به نمایش میگذارد. این رنگ زیبا را میتوان بیشتر یک رنگ مردانه دانست که بیننده را به جدیت و قاطعیت دعوت میکند. اغلب افراد سورمه ای را رنگی تیره و غم انگیز میدانند اما در صورتی که بتوانید این رنگ را با رنگ های روشنی مانند رنگ سفید ترکیب کنید فضایی آرامش بخش و دلپذیر ایجاد خواهید کرد. سورمه ای در کنار رنگ های دیگری چون سبز لیمویی، صورتی روشن و زرد آفتابی نیز نمایی بسیار شاد و مدرن به خانه خواهد داد.

جهت نقاشی ساختمان به رنگ های کلاسیک و مدرن در تهران کافیست با شماره ۰۹۱۹۵۵۷۵۳۵۱ (کلیک بر روی شماره جهت شماره گیری) آقای فرهانی تماس بگیرید.

کاربرد رنگ سورمه ای در نقاشی و دکوراسیون ساختمان

این رنگ زیبا را میتوانید آزادانه د نقاشی و دکوراسیون ساختمان استفاده کنید به شرطی که آن را با رنگ های دیگر به خوبی ست کرده باشید. سورمه ای جایگزین بسیار خوبی برای رنگ مشکی است و میتوان آن را در هر نوع سبک دکوراسیونی استفاده کرد. البته توصیه میکنیم از این رنگ برای رنگ آمیزی فضاهای تیره و کم نور یا بسیار کوچک استفاده نکنید زیرا موجب تشدید این مساله خواهد شد.

ترکیب سورمه ای با رنگ های دیگر

اولین رنگی که به عنوان رنگ مکمل سورمه ای شناخته میشود رنگ سفید است. این دو رنگ تضاد بسیار زیبا و چشم نوازی بر روی دیوارها و دکوراسیون خانه ایجاد میکنند و در برجسته شدن معماری و جزئیات اتاق بسیار موثر عمل میکنند. این رنگ زیبا و تیره توجه همه را به خود جلب میکند مخصوصا زمانی که در کنار رنگ های روشن قرار میگیرد. سورمه ای نه تنها با سفید بلکه با بسیاری از رنگ های دیگر به خوبی ست میشود اما در صورتی که با رنگ مناسبی ست نشود ممکن است موجب محزون شدن فضای خانه شود. در ادامه به شرح بهترین ترکیب های رنگ سورمه ای پرداخته ایم:

رنگ سرمه ای

سرمه ای، سفید و آبی

رنگ سفید بهترین مکمل برای رنگ سرمه ای است و وقتی در کنار یکی از رنگهای طیف آبی نیز قرار بگیرد ترکیبی بسیار زیبا و چشم نواز از رنگ ها خلق میکند که چشم هر بیننده ای را به خود خیره میسازد. این سه رنگ، ست رنگ بسیار مناسبی برای رنگ آمیزی خانه هستند و شما میتوانید بر حسب علاقه تان میزان هر کدام از این رنگ ها را کم یا زیاد نمایید. شما برای این ترکیب میتوانید از طیف‌های مختلف آبی و سفید استفاده کنید و از منظره دلنشین آن لذت ببرید.

رنگ سرمه‌ای در کنار رنگ‌های روشن و شاد

سرمه ای رنگی تیره است که اگر با رنگ های شاد و روشن ست نشود فضا را غم انگیز و سرد میکند. بهتر است این رنگ منحصر به فرد را در کنار رنگ های شاد و باطراوتی مانند رنگ آجری، نارنجی، سبز لیمویی، زرد لیمویی و یا قرمز مرجانی به کار ببرید تا فضا به تعادل دلپذیری برسد. برای فضاهای اداری میتوان سرمه ای را با رنگ سبز زمردی، زرد طلایی و قرمز تمشکی ترکیب کرد و در فضای خانه نیز میتوانید سرمه ای را با قرمز و سفید ترکیب کنید تا طراوت و تازگی دلنشینی به خانه شما بدهد. برای مثال میتوانید یک دست  مبلمان سرمه‌ای با کوسن‌هایی سفید و قرمز در نشمین خانه قرار دهید.

رنگ سرمه ای

رنگ سرمه ای در کنار رنگ های خنثی

ست رنگ سرمه ای در کنار رنگ های خنثی آرامش خاصی در خانه ایجاد میکند. شما میتوانید این ست زیبا را در طبیعت و ساحل دریا نیز مشاهده کنید و از آن برای رنگ آمیزی و دکوراسیون خانه خود الهام بگیرید. بدون شک رنگ آبی تیره دریا در کنار رنگ های خط ساحلی یکی از زیباترین ست های رنگ مکمل در طبیعت است.

ست آبی، سرمه ای و نارنجی

رنگ آبی و سرمه ای رنگ هایی از یک طیف هستند و اگر تنها از این دو رنگ استفاده کنید فضا بی روح و دل مرده خواهد شد. برای پیشگیری از این مساله شما میتوانید این دو رنگ را در کنار یک رنگ گرم مانند رنگ نارنجی به کار ببرید و شاهد یکی از زیباترین ست های رنگ سرمه ای باشید. این ترکیب رنگ دلنشین انتخاب بسیار شایسته ای برای رنگ آمیزی و دکوراسیون اتاق نشیمن است.

رنگ سرمه ای و رنگ زرد

زرد یکی از بهترین رنگ های مکمل برای رنگ سورمه ای است. پس زمینه سورمه ای با رنگ زرد دکوراسیون یکی از پرکاربرد ترین ست های رنگ در دکوراسیون ساختمان است که در زیر میتوانید تصویری از آن مشاهده کنید.

رنگ سرمه ای

رنگ سرمه ای در کنار رنگ کرمی

ست رنگ سرمه ای و کرمی یکی از بهترین ست های رنگ سرمه ای است که در صنعت پوشاک نیز بسیار کاربرد دارد. کرمی یک رنگ خنثی و بسیار منعطف است که در کنار رنگ تیره سرمه ای نمایی بسیار شیک و منحصر به فرد به خانه شما خواهد داد.

ترکیب رنگ سرمه‌ای و سبز زیتونی

رنگ سبز زیتونی در کنار رنگ سرمه ای به خوبی ست میشود و دکوراسیونی خاص و چشم نواز در خانه ایجاد میکند. استفاده از این ست رنگ زیبا بدون شک شما را فردی بسیار خوش سلیقه و خوش ذوق نشان خواهد داد.

ترکیب بسیار زیبای رنگ سرمه ای و زرشکی

رنگ سرمه ای در کنار رنگ زرشکی یکی از لوکس ترین و زیباترین ترکیب رنگ ها را میسازد. این ترکیب رنگ زیبا و چشم نواز را میتوانید برای اتاق نشمین یا اتاق خواب استفاده کنید و از تماشای منظره زیبای آن لذت ببرید.

برچسب‌ها:

درج کامنت