رنگ آمیزی دیوار با اسپری رنگ

رنگ آمیزی دیوار با اسپری رنگ

امروزه برای رنگ آمیزی دیوارها روش های مختلف و ابزارهای متنوعی وجود دارد که نقاش میتوانید با توجه به شرایط موجود بهترین روش و ابزار را برای انجام کار خود انتخاب کند. معمولا نقاش ابزاری را برای رنگ آمیزی انتخاب میکند که هنگام کار با آن راحت تر باشد. در سالهای اخیر ابزارهای جدیدی به نقاشی ساختمان اضافه شده است که یکی از پرکابردترین آنها اسپری های رنگ می باشند. در این مطلب قصد داریم شما را با نحوه رنگ آمیزی دیوار با اسپری رنگ آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

کاربرد اسپری رنگ در نقاشی ساختمان

اسپری های رنگ یکی از محبوب ترین و رایج ترین وسایل رنگ آمیزی دیوار هستند که مهمترین مزیت کار با آنها بالا بردن سرعت کار و راحتی بیشتر نقاش است. در این روش نقاش میتواند به جای کار با قلم مو، از اسپری رنگ استفاده کرده و کار رنگ آمیزی را به سرعت تمام کند.

نحوه رنگ آمیزی دیوار با اسپری رنگ

مزایای رنگ آمیزی دیوارها با اسپری رنگ

 • نقاش با هر بار استفاده از اسپری رنگ میتواند محدوده نسبتا بزرگی از دیوار را رنگ آمیزی کند و بدین ترتیب سرعت انجام کار را بالا ببرد.
 • دیوارهایی که به وسیله اسپری رنگ آمیزی شوند ظاهر یکدست تر و تمیزتری پیدا میکنند.
 • در این روش رنگ به صورت یکنواخت بر روی سطح مورد نظر پخش می شود و همین مساله مانع از بوجود آمدن محدوده های رنگ تیره یا روشن بر روی دیوار خواهد شد.
 • از رنگ های روغن در اسپری رنگ استفاده می شود که این مساله به انسجام بیشتر رنگ بر روی دیوار کمک می کند.
 • دیواری که با اسپری رنگ آمیزی شود خیلی سریع تر از دیواری که با رنگ قوطی رنگ آمیزی شده خشک می شود و نیازی نیست چیزی به آن اضافه شود.

رنگ آمیزی دیوار با اسپری رنگ

برای این کار پیش از هر چیز باید مخزن زیر اسپری با رنگ پر شده باشد. سپس میتوانید با فشردن ماشه اسپری، رنگ را بر روی تمام سطح مورد نظر بپاشید. برخی از اسپری های رنگ جدید برقی هستند که بیشتر برای رنگ آمیزی فضاهای بسیار بزرگ کاربرد دارند.

از اسپری رنگ میتوانید برای رنگ آمیزی دیوارهای بزرگ و کوچک مانند دیوار پارکینگ، راهروها و … استفاده کنید. از این روش برای رنگ آمیزی نما نیز میتوان استفاده کرد.

دیگر مزایای کار با اسپری رنگ

بعد از رنگ آمیزی دیوارها با اسپری رنگ دردسر کمتری برای پاک کردن فضا خواهید داشت زیرا در این روش رنگ کمتری به اطراف ریخته می شود. البته هنگام پاشیدن رنگ ممکن است مقداری از رنگ اسپری شده بر روی زمین بریزد بنابراین برای پیشگیری از کثیف شدن زمین توصیه میکنیم پیش از شروع رنگ آمیزی کف زمین را با روزنامه بپوشانید.

از طرفی شما در این روش دیگر نیازی به استفاده از قلم مو ندارید که در پایان مجبور به شستن و تمیز کردن آن شوید.

معایب کار با اسپری رنگ

 • هر چند رنگ آمیزی دیوار با اسپری رنگ کار سریع و راحتی نیست اما در صورتی که مهارت کافی برای انجام این کار نداشته باشید احتمالا منظره وحشتناکی بر روی دیوار ایجاد خواهد شد. بنابراین برای استفاده از پاشنده باید مهارت کافی داشته باشید.
 • یکی از نکات مهم در استفاده از اسپری رنگ داشتن فاصله مناسب از دیوار مورد نظر است.
 • به یاد داشته باشید که پیش از استفاده از شروع کار حتما اسپری رنگ را هم بزنید. این ترفندها برای یکدست شدن نتیجه کار بسیار مهم است.
 • یکی دیگر از معایب رنگ اسپری سمی بودن آن است. بنابراین پس از پایان رنگ آمیزی و تمام شدن قوطی رنگ حتما آن را به مکانی جدا از دیگر زباله ها برده و در زباله های سمی بریزید.
 • هزینه بالای رنگ آمیزی دیوارها با اسپری رنگ را میتوان از دیگر معایب این روش دانست.
 1. من فکر میکردم که از اسپری رنگ فقط برای رنگ کردن درب و پنجره استفاده میشه. چون مقرون به صرفه نیست دیوار خونه رو با اسپری رنگ کرد. شاید با پیستوله بشه این کار کرد. کلی باید هزینه کرد تا اسپری رنگ خرید و ساختمان را رنگ کرد.

درج کامنت