رنگ آمیزی خانه به سبک افراد شاد

رنگ آمیزی خانه به سبک افراد شاد

بدون شک نوع رنگ های به کار رفته در رنگ آمیزی خانه تاثیر مستقیمی بر روح و جسم ما دارد و میتواند بر افکار و رفتار ما تاثیر بگذارد. از طرفی رنگ هایی که برای رنگ آمیزی و تزئین خانه یا اتاقتان انتخاب میکنید بیانگر سلیقه و شخصیت شما بوده و به بیانی دیگر آینه تمام نما و بازتابی از درون شما برای بینندگان است.

هر رنگ معنای خاصی دارد و احساسات مختلفی را در ما برمی انگیزد. رنگ ها میتوانند ما را خوشحال و یا غمگین و افسرده کنند، آرامش بخش باشند و یا بالعکس ما را سرشار از هیجان کنند. در واقع رنگ ها تاثیرات غیر قابل انکاری بر روح و روان بینندگان خود میگذارند.

شما میتوانید از چند رنگ مختلف در رنگ آمیزی خانه خود استفاده کنید اما آنچه در این میان مهم است برقرای یک هارمونی و هماهنگی در میان این رنگ هاست. در این مطلب میخواهیم شما را با شادترین رنگها در رنگ آمیزی خانه آشنا کنیم. اگر شما هم دارای روحیه ای شاد و سرزنده هستید میتوانید این رنگ های زیبا را برای رنگ آمیزی و تزئین خانه خود انتخاب کنید. با ما همراه باشید.

رنگ آمیزی خانه به سبک افراد شاد

زرد

زرد یکی از شادترین و پرطرفدارترین رنگ ها در نقاشی ساختمان است که یادآور یک روز آفتابی پر نشاط برای شما خواهد بود. با تماشای این رنگ شما احساس شادی کرده و روحیه بهتری پیدا خواهید کرد. پیشنهاد می کنیم از این رنگ زیبا برای رنگ آمیزی فضای آشپزخانه، اتاق غذاخوری، حمام و سرویس بهداشتی خانه خود استفاده کنید.

هر چند زرد رنگی زیبا و شادی بخش است اما بهتر است از آن به عنوان رنگ اصلی در رنگ آمیزی اتاق و نشمین استفاده نشود زیرا این رنگ در عین زیبا بودن اعصاب را تحریک میکند. استفاده از رنگ زرد در یک پس زمینه خاکستری انتخاب بسیار خوبی در نقاشی ساختمان خواهد بود.

رنگ سبز

رنگ سبز یکی از زیباترین و شادترین رنگ ها برای رنگ آمیزی خانه است که برای استراحت چشم ها نیز بسیار مفید است. سبز نماد طبیعت است و به کار گیری آن در رنگ آمیزی و دکوراسیون خانه میتواند شما را به حال و هوای طبیعت ببرد. رنگ سبز موجب تمدد اعصاب و فرو نشاندن استرس می شود و در عین شادابی، آرامش و رضایت لازم را نیز برای شما فراهم میکند. این رنگ زیبا بهترین انتخاب برای رنگ آمیزی اتاق خواب است.

رنگ آمیزی خانه به سبک افراد شاد

رنگ آبی

رنگ آبی رنگ محبوب در دکوراسیون و رنگ آمیزی منزل است که میتواند احساس آرامشی بی نظیر را برای بینندگان خود ایجاد کند. مطابق بررسی های انجام شده رنگ آبی فشار خون را پایین آورده و تنفس و ضربان قلب را کاهش می دهد. این رنگ زیبا نمادی از وفاداری و اعتماد بوده و انتخاب آن شما را فردی قابل اعتماد نشان خواهد داد.

رنگ آبی رنگی سرد است و برای اتاق ها و خانه های کم نور انتخاب چندان مطلوبی نخواهد بود. اگر خانه شما کم نور بوده و رنگ طبیعی کمی به آن میرسد بهتر است این رنگ را برای رنگ آمیزی خانه و دیوارهای خود انتخاب نکنید.

اگر میخواهید رنگ آبی را به عنوان رنگ اصلی اتاق خود انتخاب کنید بهتر است از ته رنگ گرم آن برای این کار استفاده کنید تا فضای اتاق بیش از حد سرد نباشد.

رنگ قرمز

رنگ قرمز شادترین و هیجان آورترین رنگ در میان رنگ هاست که تماشای آن شما را سرشار از هیجان و انرژی میکند. مطالعات مختلف نشان میدهد که رنگ قرمز ضربان قلب را افزایش داده و احساسات را تحریک میکند.

قرمز سطح انرژی خانه را بالا می برد اما کاربرد آن در اتاق خواب چندان توصیه نمی شود زیرا ممکن است موجب فعال شدن مغز و بی خوابی شما شود. قرمز احساس خوشبختی و شادی را به شما میدهد و رنگ مناسبی برای دکوراسیون زمستانی شما خواهد بود.

قرمز رنگی اشتها آور است و برای رنگ آمیزی آشپزخانه انتخابی بسیار مناسب است اما در صورتی که قصد کاهش وزن دارید بهتر است به سراغ رنگ دیگری بروید.

رنگ صورتی

صورتی یکی دیگر از رنگ های شاد و بسیار زیبا در دکوراسیون و رنگ آمیزی خانه بوده که نشان دهنده گرما، احساسات و خوش بینی صاحبخانه است. صورتی ملایم رنگ مورد علاقه افراد دوست داشتنی، مهربان و سخاوتمند بوده و به عنوان رنگ محبوب خانم ها شناخته می شود.

این رنگ زیبا برای رنگ آمیزی فضاهای بزرگ و یا فضاهای با پنجره های بزرگ و نورگیر بسیار مناسب است.

برچسب‌ها:

درج کامنت