کناف یکی از جدیدترین و پرطرفدارترین متریال های ساختمانی است که در سالهای اخیر برای زیباسازی سقف و دیوارهای داخلی کاربرد زیادی پیدا کرده است. اجرای کناف کاری حرفه ای است که نیازمند تخصص و تجربه است. در حین انتخاب، خرید و اجرای کناف ممکن است سوالات زیادی برای افراد پیش بیاید که میتواند موجب سردرگمی خریدار یا کارفرما شود. ما در این مطلب سعی کرده ایم به رایج ترین این سوالات پاسخ بدهیم. با ما همراه باشید.

جهت نصب دیوار کناف و سقف کناف و انجام طرح های زیبا ی کناف کافیست با شماره ۰۹۱۹۵۵۷۵۳۵۱ (کلیک بر روی شماره جهت شماره گیری) آقای فرهانی تماس بگیرید.

مقدمه ای در مورد کناف

در سالهای اخیر ساختمان سازی با تحولات زیادی رو به رو بوده است که موجب ارتقاء این صنعت بزرگ در جهان شده است. تغییر روش های ساخت و ساز و ساخت مصالح جدید و باکیفیت، ظاهری زیباتر و مدرن تری به ساختمان های امروزی داده است. مصالح مدرن هم از نظر مقاوم سازی و هم از نظر زیباسازی بسیار تاثیرگذار بوده و نتیجه آن ساخت ساختمان های بزرگ و کوچک با معماری بسیار زیبا و مدرن است که چشم هر بیننده ای را به خود خیره می سازد. کناف که نوعی صفحه روکش دار گچی (Dry Wall)  میباشد یکی از جدیدترین و زیباترین این مصالح مدرن است که از آن برای ساخت دیوارهای جدا کننده، پوشش سقف و زیبا سازی دیوارهای خانه استفاده میکنند.

دیوار کناف

چرا باید سقف کاذب کناف را برای خانه خود انتخاب کنیم؟

سقف کاذب کناف یکی از مهمترین و بهترین پوشش ها برای زیباسازی سقف است که مزایای زیادی نسبت به دیگر پوشش های سقف دارد. از مهمترین مزایای سقف های کاذب کناف میتوان به دسترسی آسان به تاسیسات در صورت نیاز به تعمیر آنها، نصب آسان و سریع، مقاومت بالا در برابر زلزله و آتش سوزی، وزن کم، تعمیر آسان و کاهش تولید ضایعات ساختمانی اشاره کرد.

آیا میتوان از کناف برای جداسازی فضاهای داخلی ساختمان استفاده کرد؟

بله! کناف یکی از بهترین مصالح برای تقسیم کردن فضاهای خانگی و اداری است که در مقاله ای تحت عنوان آشنایی با دیوارهای جدا کننده کناف، ساختار و مزایای آن به طور کامل آن را بررسی کردیم.

آیا سقف کاذب را میتوان برای آب و هوا و شرایط جوی مختلف استفاده کرد؟

پاسخ مثبت است. شما میتوانید برای هر آب و هوایی از متریال کناف و ملزومات وابسته مطابق با آن آب و هوا استفاده کنید.

تفاوت وزن دیوارهای کناف با دیوار آجری چقدر است؟

همانطور که گفتیم دیوارهای کناف بسیار سبک هستند و به همین دلیل در صورت وارد شدن نیروهای شدید مانند زلزله سقوط نمیکنند. برای مثال وزن یک دیوار آجری تقریبا ۲۶۷ کیلوگرم است در حالیکه وزن یک دیوار کناف به همان ابعاد تنها ۲۵ کیلوگرم می باشد. بنابراین وزن دیوار کناف کمتر از ۱۰ درصد وزن یک دیوار آجری است.

آیا میتوان طرح های دکوراتیو و قوس دار را بر روی سقف کاذب کناف اجرا کرد؟

بله! دیوارهای کناف دارای پانل هایی بسیار منعطف هستند که فرم دهی آنها در اشکال مختلف دکوراتیو و قوس دار را امکان پذیر میسازد.

قیمت کناف به چه عواملی بستگی دارد؟

کناف ها مصالحی با قیمت متعادل هستند اما قیمت آنها بسته به متراژ فضا، نوع طرح انتخابی، نوع مصالح به کار رفته و … متغیر است.

آیا میتوان دیوارهای کناف را شست؟

خیر! بهتر است از شستشوی دیوار کناف خودداری کنید و به جای آن تنها با استفاده از یک پارچه مرطوب مناسب سطح آن را تمیز کنید.

ضخامت پانل کناف چقدر است؟

ضخامت پانل کناف معمولا بین ۵/۶ تا ۱۸ میلی متر است.

آیا سقف های کاذب کناف عایق هستند؟

بله! سقف کاذب کناف عایق بسیار خوب حرارت و صوت بوده که مانع از هدررفت انرژی شده و آلودگی صوتی را نیز کاهش میدهند.

دیوار کناف

آیا دیوارهای جداکننده کناف خاصیت باربری نیز دارند؟

خیر! دیوارهای جدا کننده کناف تنها تقسیم کننده فضای داخلی میباشند.

آیا میتوان کناف را بر روی دیوار آجری یا سفال یا بلوک نصب کرد؟

بله! برای این کار باید از دیوار پوششی کناف استفاده کرد.

آیا امکان نصب چراغهای LCD یاLED بر روی سقف یا دیوار جا کننده کناف وجود دارد؟

بله! دیوارهای کناف قابلیت نصب انواع چراغ بر روی خود را دارند که از این طریق میتوان نورپردازی های زیبا و خیره کننده ای در فضا ایجاد کرد.

آیا میتوان بر روی دیوار کناف تابلو آویزان کرد؟

بله! شما میتوانید تابلوهای مورد نظر خود را بر روی دیوار کناف نصب کنید و برای این کار باید از قلاب های سنجاقی مخصوص استفاده کنید.

آیا میتوان بر روی دیوار کناف در و پنجره نصب کرد؟

بله!

چه زمانی باید کار نصب کناف را انجام داد؟

بهترین زمان برای اجرای پوشش کناف، بعد از اجرای اسکلت و سفت کاری سقف ساختمان است.

دیوار کناف

آیا سقف و دیوار کناف را میتوان تعمیر کرد؟

بله! در صورت آسیب دیدگی و شکستگی دیوار یا سقف کناف میتوان آن را تعمیر کرد.

آیا میتوان بر روی دیوار کناف کاشی کاری انجام داد ؟

پاسخ مثبت است! میتوان بر روی دیوار کناف کاشی های چسبی را اجرا کرد. برای این کار ابتدا باید سطح کناف را عایق و آب بندی کرد و سطح زیر کاشی را نیز باید پانل های مقاوم به رطوبت پوشانید.

آیا میتوان پس از نصب کناف بر روی آن برق کاری کرد؟

بله! شما میتوانید هر زمان که لازم باشد بر روی سقف کاذب کناف برق کاری انجام دهید و یا تعداد هالوژن ها را کم و زیاد کرد.

آیا میتوان بر روی دیوار جداکننده کناف کاغذ دیواری نصب کرد؟

پاسخ مثبت است. اگر دیوار کناف به خوبی بتونه درزگیری شده باشد میتوان مستقیما بر روی آن کاغذ دیواری را اجرا نمود. برای چسباندن کاغذ دیواری بر روی کناف بهتر است ابتدا سطح زیرین را با یک لایه بتونه روغنی بپوشانید. در این صورت هر زمان که نیاز بود میتوان کاغذ دیواری را به راحتی از دیوار جدا نمود. اگر بر روی این لایه روغنی یک لایه رنگ آستر زده شود نیز نتیجه کار بهتر خواهد بود.

سخن پایانی

در این نوشته سعی کردیم رایج ترین سوالات در مورد کناف را پاسخ دهیم. اگر سوالی در این زمینه دارید میتوانید با ما در میان بگذارید. گروه کاسیان در زمینه نصب و اجرای انواع سقف کناف، دیوار کناف و دیوار جدا کننده کناف با بالاترین کیفیت و منصفانه ترین قیمت ها در خدمت شما عزیزان است.

برچسب‌ها:

درج کامنت