انتخاب رنگ یکی از مهمترین مراحل در نقاشی ساختمان است که بیش از هر چیز دیگری بر زیبایی و کیفیت کار رنگ آمیزی تاثیر دارد. در گذشته بیشتر افراد تنها رنگ سفید و رنگ های خنثی را برای نقاشی ساختمان انتخاب میکردند اما این روزها شاهد رنگ های متنوعی در نقاشی ساختمان هستیم که به راحتی با انواع دکوراسیون های کلاسیک و مدرن ست میشوند. اگر شما هم در انتخاب رنگ در نقاشی ساختمان خود تردید دارید با ما همراه باشید تا توصیه های مهم در این باره را با شما در میان بگذاریم.

اهمیت نقاشی ساختمان

رنگ ها تاثیرات مستقیمی بر روح و جسم ما دارند و کمتر کسی است که از این موضوع اطلاعی نداشته باشد. هر رنگ تاثیر متفاوتی بر احساس و روحیه ما دارد. برخی رنگ ها ما را به هیجان می آورد و برخی دیگر ما را به آرامش و خونسردی دعوت میکنند. قطعا رنگ های به کار رفته در دیوارها و دکوراسیون خانه نیز از این قاعده مستثنی نبوده و بر خلق و خوی و احساسات ما اثرگذارند. در ادامه توصیه هایی مفید و کاربردی برای انتخاب رنگ نقاشی ساختمان را ذکر کرده ایم.

برای نقاشی ساختمان خود بهتر است کار را به افراد متخصص و نقاشان ماهر در گروه کاسیان بسپارید برای اینکار تنها کافیست با شماره ۰۹۱۲۲۰۳۰۹۷۹ (کلیک بر روی شماره جهت شماره گیری) آقای سیاح

استفاده از رنگ‌های روشن در رنگ آمیزی دیوارها

رنگ های روشن مانند تن های تند زرد، نارنجی، آبی و سبز رنگ هایی بسیار شاد و دوست داشتنی هستند که فضایی دلنشین و دوستانه در خانه ایجاد میکنند. این رنگ ها تاثیر مستقیمی بر شادابی ما میگذرانند و برای رنگ آمیزی دیوارهای آشپزخانه و اتاق نهارخوری توصیه میشوند.

رنگ های تیره در نقاشی ساختمان

رنگ های تیره ای مانند رنگ بنفش، قرمز و آبی تیره و تن های تیره رنگ سبز رنگ هایی سرد و ساکن هستند اما وقتی با دیگر اجزاء دکوراسیون ست شوند فضایی بسیار شیک و خاص به خانه شما میدهند. اگر این رنگ ها به درستی با رنگ دیگر عناصر دکوراسیون مانند مبلمان، تابلوها، وسایل تزئینی و … تعدیل شوند حس آرامش و امنیت را به خانه می آورند. استفاده از این رنگ ها در اتاق خواب انتخاب ایده آلی خواهد بود.

رنگ‌های گرم و رنگ آمیزی خانه

رنگ های گرم و هیجان انگیز مانند رنگ های زرد و نارنجی جذابیت و گرمایی مطبوع به خانه میدهند. این رنگ ها احساس گرما به شما میدهند و بهترین انتخاب برای اتاق‌های شمالی هستند. البته این رنگ ها برای اتاق خواب توصیه نمیشود زیرا احساس آرامش و خواب را از بین میبرند.

کاربرد رنگ‌های سرد در نقاشی ساختمان

رنگ های سردی مانند آبی و سبز یخی بسیار ساکن و آرامش بخش هستند و برای رنگ آمیزی اتاق خواب انتخابی شایسته خواهند بود.

رنگ آبی تیره در رنگ آمیزی خانه

آبی از پرطرفدارترین رنگ ها در نقاشی ساختمان است که میتوان از طیف های مختلف آن در بخش های متفاوت خانه استفاده کرد. البته رنگ آبی تیره برای نقاشی ساختمان مخصوصا در قسمت ناهارخوری، هال و نشیمن به هیچ وجه مناسب نیست.

رنگ آمیزی دیوارها با رنگ قرمز! آری یا خیر؟

رنگ قرمز بسیار پرانرژی و هیجان آور است و حتی میتواند موجب تحریک اعصاب شود. از این رنگ میتوان در نقاشی ساختمان استفاده کرد اما بهتر است به صورت تک رنگ استفاده نشود. این رنگ بسیار اشتها آور است و میتوان از آن برای رنگ آمیزی سالن های ناهارخوری، آشپزخانه ها، رستوران ها، فست فودی ها و … استفاده کرد. البته اگر قصد رژیم گرفتن و لاغر شدن دارید بهتر است بیخیال این رنگ اشتها برانگیز شوید. این رنگ را برای برای رنگ آمیزی اتاق خواب کودک به هیچ وجه استفاده نکنید زیرا ممکن است موجب بی قراری کودک شود.

رنگ خاکستری در نقاشی خانه

خاکستری رنگی بسیار شیک و جذاب است که در معماری مدرن نیز جایگاهی ویژه دارد. از طیف های مختلف این رنگ میتوان برای رنگ آمیزی دیوارهای بخش های مختلف خانه میتوان استفاده کرد اما بهتر است از آن برای رنگ آمیزی اتاق نهارخوری یا آشپزخانه استفاده نکنید مگر آن که قصد رژیم گرفتن داشته باشید.

سخن پایانی

گروه کاسیان با بهره گیری از آخرین روش های مدرن در نقاشی ساختمان و داشتن نیروهایی با تجربه و متخصص در این زمینه در خدمت شما عزیزان است. شما میتوانید در تمامی ایام سال با ما تماس بگیرید و سفارشات و سوالات خود را با ما در میان بگذارید. برای ارتباط با ما میتوانید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.

برچسب‌ها:

درج کامنت