تفاوت بین کفپوش پارکت و لمینت چیست؟

هنگامی که می خواهید کف خانه خود را درست کنید مسلما نمی دانید چه چیزی را انتخاب کنید. اینکه سرامیک بهتر است یا کفپوش پارکت یا لمینت همه اینها سوالاتی است که در ذهن شما تداعی می کند اما در این مقاله ما می خواهیم تفاوت بین کفپوش پارکت و لمینت را به صورت مفصل برای شما توضیح دهیم.

مواد اولیه در ساخت پارکت چوبی و لمینت

در ابتدای کار باید بگوییم که مهمترین تفاوت بین کفپوش لمینت و پارکت در نوع مواد اولیه آن است. پارکت چوبی به طور کلی از چوب طبیعی ساخته شده است و حس و حالی عجیب به شما می دهد که فکر می کنید در دل طبیعت هستید. در صورتی که مواد زیرین لمینت فیبر اچ دی اف می باشد و لایه رویه لمینت هم از لمینت و ملامینه می باشد که باعث مقام سازی  کفپوش لمینت می شود.

تفاوت های بین لمینت و پارکت چوبی

  • پارکت بسیار به آب حساس است و اگر آب زیر پارکت برود به نوعی باد می کند و باعث خراب شدن آن می شود. در صورتی که لمینت بسیار مقاوم است و به هیچ وجه خراب نمی شود.
  • نحوه نصب پارکت با لمینت متفاوت است در نصب پارکت از چسب استفاده می شود و پس از آن پارکت و پس از آن ساب و لاک کاری روی پارکت اما در نصب لمینت نیازی به چسب نیست تنها فوم را می اندازید و سپس کفپوش لمینت را نسبت به نر مادگی مثل پازل می چینید و نیازی هم به ساب کاری نیست.
  • کفپوش لمینت در برابر خش مبلمان، کفش های شما و هر وسیله دیگری مقاوم است در صورتی که کفپوش پارکت اینطوری نیست.
  • نصب لمینت بسیار مقرون بصرفه و کم هزینه است و حتی می توانید در صورت نیاز به عوض کردن کفپوش به راحتی آنرا بردارید در صورتی که پارکت چون از چوب طبیعی ساخته شده است جز کفپوش های لاکچری و گران قیمت است.

تفاوت بین قیمت پارکت و لمینت

به نوعی به دلیل استفاده از مواد اولیه چوب در ساخت پارکت چوبی مسلما قیمت آن بالاتر است اما به این نکته توجه کنید که در ساخت لمینت مواد فشرده HDF و فیبر به کار برده شده است و لایه فومی که قبل از نصب لمینت گذاشته می شود به نوعی ضد حرارت، صوتی و برودت می باشد. برای پرسیدن قیمت و اطلاع از تفاوت بین این دو با شماره تماس سایت رنگ ساختمان ارتباط برقرار کنید.

برچسب‌ها, , ,

درج کامنت