بهترین زمان برای نقاشی ساختمان را باید از چند جنبه بررسی کرد. نقاشی ساختمان یکی از مهمترین و موثرترین راهکارها برای تغییر دکوراسیون و بازسازی خانه است. بهتر است کار نقاشی ساختمان را به افراد حرفه ای و نقاشان ماهر بسپارید تا زمان مناسبی را برای اجرای آن انتخاب کنند. برخی معتقدند که کار نقاشی و رنگ آمیزی خانه را باید قبل از شروع کارهای دیگر مرتبط با دکوراسیون داخلی مانند نصب کفپوش، خرید مبلمان و … انجام داد برخی دیگر نیز بر این باورند که بهتر است نقاشی ساختمان پس از نصب کفپوش و اجرای دیگر بخش های دکوراسیون داخلی انجام شود. در این مطلب میخواهیم از جنبه های مختلفی زمان مناسب برای اجرای نقاشی ساختمان را بررسی کنیم. با ما همراه باشید.

چه زمانی برای رنگ آمیزی ساختمان نوساز بهتر است؟

بهترین زمان برای رنگ آمیزی خانه های نوساز حدود ۱۰ تا ۱۲ ماه پس از اتمام ساخت و تحویل خانه است. نقاشی ساختمان پیش از این زمان اشتباه است زیرا در این مدت ممکن است ساختمان نشست کند و ترک هایی بر روی دیوارهای آن ایجاد شود. پس از تمام این زمان میتوانید کار را آغاز کنید.

چه زمانی برای رنگ آمیزی ساختمان قدیمی بهتر است؟

اگردر حال بازسازی خانه قدیمی خود و تعمیر و نوسازی دیوارهای آن هستید بهتر است کار رنگ آمیزی را به پس از خشک شدن کامل دیوار موکول کنید. در غیر این صورت ممکن است رطوبت موجود در دیوار به بافت رنگ آسیب بزند.

بهترین زمان برای نقاشی ساختمان

رنگ آمیزی ساختمان پس از نصب کناف ها:

اگر میخواهید خانه خود را با نصب کناف زیبا کنید بهتر است کار رنگ آمیزی ساختمان یا کاغد دیواری را به پس از کار نصب کناف موکول کنید. برای رنگ خانه هایی که کناف در آنها نصب شده بهتر است از رنگ های روغن و پلاستیک استفاده شود. برای چنین خانه هایی رنگ های روغنی، بلکا و آکرولیک را برای دیوارها و رنگ های پلاستیکی را برای سقف خانه انتخاب کنید.

رنگ آمیزی ساختمان قبل از نصب کفپوش

اگر میخواهید کف ساختمان نوساز خود را کفپوش کنید و یا کفپوش خانه قدیمی خود را تعویض کنید کار رنگ آمیزی را به بعد از نصب یا تعویض کفپوش موکول کنید. در زمان نصب کفپوش گرد و غبار زیادی ایجاد می شود که در صورت همزمان شدن با کار رنگ کاری تاثیر منفی بر کیفیت رنگ آمیزی خواهد داشت.

بهترین زمان برای نقاشی ساختمان

رنگ آمیزی ساختمان را قبل از چیدمان دکوراسیون داخلی انجام دهیم یا بعد از آن؟

بیشتر افراد معتقدند که کار نقاشی ساختمان باید قبل از خرید لوازم منزل مانند مبل و فرش ها انجام شود اما این یک باور غلط است. بهتر است ابتدا تمامی لوازم دکوراسیون داخلی خود را تهیه کنید و پس از چینش آنها در مناطق مختلف خانه و تعیین دکوراسیون نهایی اقدام به نقاشی خانه خود کنید.با این کار شما میتوانید رنگ هایی متناسب و شیک با دکوراسیون خانه را برای دیوارها انتخاب کنید.

زمان مناسب برای نقاشی ساختمان

برای انتخاب زمان مناسب برای نقاشی ساختمان باید به تمام نکات بالا توجه کنید و در نهایت کار نقاشی ساختمان را به گروهی مجرب و حرفه ای بسپارید تا با پیاده سازی یک رنگ آمیزی فوق العاده تا سالها مجبور به رنگ آمیزی مجدد نشوید.

برچسب‌ها:

درج کامنت