بهترین رنگ ها برای رنگ آمیزی هتل

یکی از مهمترین المان های جذابیت و زیبایی ظاهری در هر فضایی نوع رنگ آمیزی دیوارها و رنگ های به کار رفته در دکوراسیون آن است. هتل ها نیز از این قاعده مستثنی نیستند و با اجرای رنگ های زیبا و مناسب در دکوراسیون، اتاق ها و بخش های مختلف آن میتوان تاثیر شگرفی در زیبایی و جذابیت هتل ها داشت. بدون شک نمای زیبا و جذاب در فضای کلی و اتاق های یک هتل تاثیر زیادی در تامین رفاه و جلب رضایت مشتری و مهمانان هتل داشته و یکی از راهکارهای مهم برای رسیدن به اهداف مدیریتی و مالی در اداره یک هتل است. در این مطلب شما را با بهترین رنگ ها برای رنگ آمیزی هتل آشنا می کنیم. با ما همراه باشید.

هتل ها روزانه میزبان مهمانان و توریست های مختلفی از سراسر جهان هستند بنابراین یک هتل پذیرای افراد با سلیقه های مختلفی می باشد. بسیاری از افراد معمولی جامعه دوست دارند ایام تعطیل و روزهای پایان هفته خود را در شهرهای توریستی بگذارنند و در این میان هتل ها میزبان اصلی برای این مسافران فصلی محسوب می شوند. همه هتلداران در پی ارائه بهترین خدمات رفاهی برای مشتریان مختلف خود هستند و در این میان اهمیت زیادی به زیبایی ظاهری فضای درونی هتل ها می دهند.

برای انتخاب رنگ مناسب برای دیوارها و فضای داخلی هتل و اتاق های آن باید مسائل مختلفی را در نظر بگیرید که در ادامه با مهمترین آنها آشنا می شوید.

انتخاب رنگ هتل با توجه به منطقه جغرافیایی

بهترین رنگ ها برای رنگ آمیزی هتل در مناطق سرد سیر

برای انتخاب رنگ مناسب رنگ آمیزی اتاق ها و فضای کلی یک هتل پیش از هر چیز باید به روانشناسی رنگ ها آشنایی نسبی داشته باشید. این رنگ ها باید به گونه های باشد که احساس رضایت و آرامش را برای مسافران و مهمانان هتل در پی داشته باشد.

رنگ های گرم برای رنگ آمیزی هتل هایی که در مناطق سردسیر قرار داند بهترین انتخاب هستند. این رنگ ها با پارادوکسی که با آب و هوای منطقه ایجاد میکنند جذابیت زیادی برای مسافران و مهمانان خواهد داشت.

بهتر است از این رنگ های زیبا و هیجان انگیز در قسمت ورودی هتل ها نیز استفاده شود تا تاثیر سریعتری بر جذب مهمانان ایجاد نماید. در این میان استفاده از تصاویر و تابلوهای زیبا و جذاب نیز تاثیری دوچندان بر جذابیت فضای هتل خواهد داشت.

بهتر است برای رنگ آمیزی هتل در مناطق سردسیر از رنگ های سرد و یا خنثی (مخصوصا به صورت تکی) کمتر استفاده شود.

رنگ های گرم در فضاهای سرد این گونه مناطق میتواند انرژی از دست رفته مسافران و مهمانان را به آنها بازگردانیده و رضایت خاطر آنها را فراهم کند. در این مناطق جغرافیایی استفاده از رنگ های گرم و ترکیب متعادل آنها با رنگ های سرد بهترین پیشنهاد برای رنگ آمیزی فضای داخلی و اتاق های یک هتل است.

برای رنگ آمیزی نمای هتل هایی که در مناطق جغرافیایی سرد و کوهستانی قرار دارند بهتر است از رنگ هایی با مقاومت و پوشش دهی بالا استفاده کنید. رنگ های تزئینی و شیک ضد آب، ضد گرد و غبار و عایق سرما بهترین انتخاب برای رنگ آمیزی نمای هتل در مناطق سرد هستند.

رنگ به کار رفته در نمای این هتل ها باید مقاومت بالایی داشته باشد تا در برابر سرمای محیط خراب نشود. بهتر است این رنگ با رنگ داخلی هتل مشابه و متناسب باشد زیرا عدم هماهگی و توازن بین این رنگ ها از زیبایی و جذابیت ظاهری هتل خواهد کاست.

بهترین رنگ ها برای رنگ آمیزی هتل

بهترین رنگ ها برای رنگ آمیزی هتل در مناطق گرمسیر

رنگ های مناسب برای هتل ها در مناطق گرمسیر رنگ هایی هستند که سرشار از احساس خنکی و آرامش باشند. بهترین رنگ ها برای این هتل ها رنگ هایی آبی و سفید هستند. برای مثال استفاده از رنگ های آبی و رنگ استخوانی در کنار هم میتواند نمایی بسیار زیبا و آرامش بخش برای مسافران و توریست ها ایجاد نماید.

خلاقیت در بکارگیری رنگ ها و دکوراسیون های زیبا در بخش های مختلف میتواند جاذبه های زیادی را برای توریست ها و مهمانان ایحاد نموده و هتلداران را در رسیدن به اهداف مدیریتی یاری دهد. 

برای رنگ آمیزی نمای هتل های منناطق گرمسیری باید از رنگ هایی استفاده شود که پوشش حرارتی و عایق گرما بوده و مقاومت کافی را در برابر اشعه UV  خورشید داشته باشد.

رنگ های به کار رفته در رنگ آمیزی هتل های مناطق کویری و گرمسیری باید غبار گریز بوده و عمر بالایی داشته باشند. این رنگ های باید به حدی مقاوم باشند تا در برابر نور آفتاب دچار رنگ پریدگی و فرسودگی نشوند.

بهترین رنگ ها برای رنگ آمیزی هتل

نکات مهم در مورد انتخاب رنگ مناسب برای هتل ها

همانطور که میدانید رنگ های گرم و سرد فضا را کوچکتر و بزرگتر از واقعیت نشان می دهند بنابراین بهتر است ترکیبی متفاوت از این رنگ ها در فضا استفاده شود تا تعادل لازم ایجاد شود.

اغلب هتلداران رنگ های سرد و خنثی را می پسندند. این رنگ ها فضای اتاق را بزرگتر، روشن و یا نورگیرتر نشان می دهند. رنگ های گرم برای کوچکتر نشان دادن قسمتی از اتاق و یا کوتاه نشان دادن دیوار ها بسیار مناسبند.

برای رنگ آمیزی هتل خود حتما از نقاشان حرفه ای کمک بگیرید زیرا آنها به خوبی می دانند هر رنگ چه تاثیری بر مخاطب شما و جذابیت ظاهری فضا خواهد داشت. رنگ ها را میتوان مانند علائمی در بخش های مختلف هتل به کار برد که میتواند نوعی راهنما برای مسافران و مهمانان باشد. در این صورت فرد با مشاهده هر رنگ میتوند متوجه نوع فضا و کاربرد آن شود.

رابطه نور پردازی و نقاشی در هتل

نورپردازی خلاقانه در کنار یک رنگ آمیزی حرفه ای بهترین انتخاب برای ایجاد یک فضای زیبا و جذاب در هتل هاست. در واقع نورپردازی مکمل رنگ آمیزی بوده و میتواند به آن میدان دید و وسعت دهد.

شما میتوانید با نورپردازی هدفمند فضای هتل را روشن تر، رسمی، غیررسمی، کلاسیک یا مدرن کنید و بدین طریق احساس آرامش یا هیجان را در مهمانان خود ایجاد کنید. نورهای طلایی، سفید، کرمی، آبی، قرمز و سایر رنگ ها را میتوان با توجه به سلیقه مدیر هتل و هماهنگ با دکوراسیون، رنگ آمیزی هتل و آب و هوای منطقه برای زیباتر شدن فضای هتل استفاده کرد.

رنگ های قرمز، نارنجی، زرد، قهوه ای و شکلاتی رنگ هایی گرم و اشتها آور بوده و برای رنگ آمیزی رستوران ها و غذاخوری ها بسیار مناسبند. هتلدار میتواند بدون توجه به آب و هوای منطقه این رنگ ها را برای رنگ آمیزی سالن غذاخوری و رستوران هتل خود انتخاب کند.

برای استفاده از نورهای رنگی در کنار نقاشی ساختمان ابتدا باید با روانشناسی رنگ ها و تاثیر هر کدام آشنا باشید.

نورپردازی در هتل ها باید به صورت غیر مستقیم و لایت باشد. توصیه می شود از نورهای سبز، سفید و آبی در نورپردازی هتل ها استفاده نشود. استفاده از رنگ های سرد و روشن و نور زیاد نیز برای راهرو هتل ها توصیه نمی شود زیرا تجربه نشان داده شده که این فضا موجب می شود مهمانان در حین عبور از راهرور بلندتر حرف زده و آرامش دیگر مهمانان را سلب نمایند.

بهترین رنگ ها برای رنگ آمیزی هتل

رنگ آمیزی لابی هتل

لابی هتل یکی از فضاهای پر رفت و آمد در هر هتلی است که هم به عنوان محل انتظار و هم به عنوان محلی برای قرار های ملاقات از آن استفاده می شود. بنابراین برای رنگ آمیزی این بخش از هتل بهتر است از رنگ های رنگ های گرم، لوکس و چشم نواز استفاده کرد تا مهمانان و مسافران در زمان کوتاهی که در این بخش از هتل می گذرانند فضایی صمیمی، گرم و خودمانی را تجربه کنند.

برای انتخاب رنگ مناسب در رنگ آمیزی هر هتل بیش از هر چیز باید به سبک معماری هتل، رنگ دکوراسیون و رنگ بندی کلی در فضای داخلی توجه کرد. مثلا برای رنگ آمیزی هتلی که سبک معماری آن کلاسیک است شما مجاز به انتخاب هر رنگی نیستید بلکه باید رنگی را انتخاب کنید که با هویت بصری هتل و سبک و استایل آن کاملا هماهنگ باشد. انتخاب رنگ برای فضاهای مختلف هتل مانند لابی هتل، پذیرایی و ورودی هتل نیز باید متناسب با سبک کلی معماری هتل مورد نظر باشد.

اهمیت توجه به فرهنگ و عقاید مردم منطقه در انتخاب رنگ هتل

یکی از فاکتورهای مهم که در هنگام انتخاب رنگ هتل باید در نظر بگیرید تناسب آن با فرهنگ و عقاید مردم منطقه است. هتل فضایی عمومی است که رنگ آمیزی آن باید با فرهنگ و اعتقادات مردم منطقه هارمونی داشته باشد. یک نقاش حرفه ای برای انتخاب رنگ مناسب هتل باید رنگ های مقدس، مثبت، منفی و سایر مسائل دیگر را در نظر داشته باشد.

برچسب‌ها:

درج کامنت