بهترین رنگ ها برای رنگ آمیزی اتاق خواب

اتاق خواب یکی از مهمترین بخش های خانه که ما بخش زیادی از وقت خود را در آن می گذارنیم. اتاق خواب همانطور که از نامش پیداست محلی برای خواب و استراحت پس از یک روز پر مشغله کاری است. چیدمان اتاق و رنگ آمیزی آن باید به گونه ای باشد که احساس آرامش را به بهترین ‌شکل به ساکنین خود ارائه کند.

این بخش از خانه قطعا خصوصی‌ترین و شخصی‌ترین مکان برای هر فرد است و به همین دلیل باید با سلیقه خود شما رنگ آمیزی و تزئین شود. برای چیدمان اتاق خواب باید به نکات مختلفی چون رنگ دیوارها، انتخاب تخت و کمد و… توجه کرد.

انتخاب رنگ اتاق خواب یکی از موارد تاثیر گذار در زیبایی و آرامش بخشی اتاق خواب شماست. وقتی که صبح زود از خواب بلند می شوید اولین چیزی که می بینید رنگ بندی دیوارهای اتاق خواب شما است. بنابراین انتحاب صحیح رنگ اتاق خواب تاثیر زیادی در روحیه شما و حال و هوای محل استراحت و زندگی شما دارد. در این مطلب شما را با نکاتی مهم برای انتخاب رنگ اتاق خواب و همچنین معرفی بهترین رنگ ها برای رنگ آمیزی دیوارهای اتاق خواب آشنا می کنیم.

بهترین رنگ ها برای رنگ آمیزی اتاق خواب

مهمترین نکات برای انتخاب رنگ دیوارهای اتاق خواب

  • اندازه‌ی اتاق خواب

یکی از مهمترین نکات برای انتخاب رنگ اتاق خواب اندازه و ابعاد اتاق خواب است. برای اتاق خواب کوچک رنگ های روشن و خنثی انتخاب مناسبتری هستند زیرا فضا را بزرگتر از اندازه واقعیش نشان می دهند. رنگ های تیره و براق فضای اتاق را کوچکتر و تنگ تر نشان می دهند و برای اتاق خواب کوچک مناسب نیستند. برای اتاق خواب های بزرگ استفاده از رنگ های براق و تیره مشکلی ایجاد نمی کند.

  • تناسب رنگ با فضای ذهنی شما

دومین نکته ای که برای انتخاب رنگ اتاق خواب باید در نظر داشت وجود تناسب بین رنگ و حال و هوای اتاق خواب است. این مساله کاملا سلیقه ای است و به روحیه شما بستگی دارد. مثلا اگر می خواهید فضای اتاق خواب شما آرام به نظر برسد رنگ سبز یا آبی انتخاب مناسبی برای رنگ دیوارها خواهد بود. اگر مایلید فضای اتاق خواب شما شور و هیجان بیشتری داشته باشد رنگ های قرمز و تن های نزدیک به آن انتخاب بهتری برای شما است.

  • تناسب رنگ با وسایل اتاق خواب

یکی دیگر از نکات مهم برای انتخاب رنگ مناسب اتاق خواب، وجود تناسب میان رنگ دیوارها و رنگ و طرح وسایل موجود در اتاق خواب است.

بهترین رنگ ها برای رنگ آمیزی اتاق خواب

مهمترین نکات برای انتخاب رنگ دیوارهای اتاق خواب

  • استفاده از چند رنگ به جای یک رنگ

اگر دیوارها و وسایل موجود در اتاق خواب شما همگی یک رنگ باشند فضای اتاق یکنواخت و کسل کننده شده و حس بیحالی و کرختی را به شما القاء می کند. استفاده هوشمندانه از رنگ های مختلف می تواند فضایی جذاب و پرانرژی در اتاق خواب شما ایجاد کند.

رنگ آمیزی یکی از دیواریهای اتاق خواب با یک رنگ شاد و انتخاب وسایلی با رنگ تند می تواند فضایی زیبا و خاص در اتاق خواب شما خلق کند. بالش‌ها و پتوهایی با رنگ های تندتر از رنگ دیوارها نیز ایده خوبی برای زیباسازی اتاق خواب است.

  • اطمینان از رنگ انتخاب شده برای رنگ آمیزی اتاق خواب

توصیه می کنیم قبل از رنگ آمیزی کامل دیوارها، رنگ انتخاب شده را روی سطح کوچکی از دیوار امتحان کنید. اگر راز رنگ مورد نظر رضایت داشتید رنگ آمیزی را شروع کنید ولی در صورتی که از رنگ خوشتان نیامد می توانید آن را عوض کنید. با این کار در وقت و انرژی خود صرفه جویی کرده و از نظر مالی نیز ضرری نمی کنید.

بهترین رنگ ها برای رنگ آمیزی اتاق خواب

برای رنگ آمیزی اتاق خواب محدودیت خاصی وجود ندارد و شما می توانید از هر رنگی برای رنگ آمیزی دیوراهای اتاق خود استفاده کنید اما واقعیت این است که برخی رنگ ها برای این کار مناسب تر هستند. در ادامه شما را با ۴ تا از بهترین و پرطرفدارترین رنگ های مناسب برای رنگ آمیزی اتاق خواب آشنا می کنیم.

  1. رنگ آبی

آبی یکی از بهترین و پرطرفدارترین رنگ ها برای رنگ آمیزی بخش های مختلف خانه مخصوصا اتاق خواب است. این رنگ زیبا یکی از رنگ های اصلی و سرد است که احساس راحتی و خنکی را به فضای اتاق خواب شما می دهد.

آبی معمولا اولین رنگی است که برای رنگ آمیزی اتاق خواب توصیه می شود. مهمترین علت انتخاب رنگ آبی برای اتاق خواب، حس آرامش ذهنی برآمده از آن است. طیف های مختلف رنگ آبی برای رنگ آمیزی اتاق خواب و انتخاب دکوراسیون و تزئینات مختلف مناسب هستند.

علاقه مندان این رنگ معمولا تن آبی کم‌رنگ را برای رنگ آمیزی اتاق خواب خود انتخاب می کنند. البته تن های تیره تر آبی نیز ترکیب زیبایی با وسایل سفید و کرم رنگ ایجاد می کنند. کنار هم قرار دادن آبی کمی تیره‌تر از آبی کاملا روشن و رنگ سفید فضایی بسیار زیبا و آرامش بخش در اتاق خواب شما ایجاد خواهد کرد.

تن های دیگر رنگ آبی مانند آبی سلطنتی نیز انتخاب خوبی برای رنگ آمیزی اتاق خواب است. رنگ آبی سلطنتی در کنار انواع دکوراسیون های سنتی و کلاسیک همنشینی زیبایی دارد. این رنگ یکی از بهترین رنگ ها برای رنگ آمیزی خانه‌های ساحلی و ویلایی است.

آبی کبود نیز یکی از بهترین رنگ ها برای رنگ آمیزی اتاق خواب هایی با سبک معماری امروزی است. افراد زیادی رنگ آبی فیروزه ای را برای اتاق خواب خود انتخاب می کنند. این رنگ، شور و نشاط صبحگاهی خاصی در شما ایجاد می کند. البته در نهایت مهمترین مساله سلیقه و روحیه شما است.

بهترین رنگ ها برای رنگ آمیزی اتاق خواب

۲. رنگ سبز

رنگ سبز نیز یکی از پرطرفدارترین رنگ ها برای دکوراسیون و رنگ آمیزی دیوارهای اتاق خواب است.

سبز، رنگی آرامبخش است که تن های روشن آن در اتاق خواب های سنتی و طراحی های گل دار، منظره بسیار چشم نوازی ایجاد می کند. سبز روشن زیبایی خاصی در کنار اشیا و اجسام قدیمی دارد و همزمان شادابی و آرامش خاصی در اتاق خواب شما ایجاد می کند.

تن های تیره تر رنگ سبز مانند سبز نعنایی نیز رنگ جذابی برای اتاق خواب است که در کنار وسایل تزئینی و ملافه های چاپی زیبایی خاصی به ظاهر اتاق خواب شما می دهد. سبز نعنایی در طبیعت نیز به وفور دیده می شود و در انواع وسایل به کار می رود.

سبز های پر نشاط مانند رنگ سبز سیب یکی دیگر از انتخاب های جذاب برای رنگ آمیزی اتاق خواب است. این تن سبز حس آرامش و نشاط را همزمان به شما القاء کرده و فضایی شاد و پرانرژی در اتاق خواب شما ایجاد می کند.

همه تن های رنگ سبز برای رنگ آمیزی اتاق خواب مناسب هستند. برای مثال سبز زمردی رنگی بسیار شاد، هیجان‌انگیز و تاثیرگذار است که اتاق خواب شما را سرشار از حس حیات و سرزندگی می کند.

بهترین رنگ ها برای رنگ آمیزی اتاق خواب

۳. رنگ خاکستری

این روزها خاکستری به یکی از پرطرفدارترین و شیک ترین رنگ ها برای رنگ آمیزی محیط های مسکونی و اداری تبدیل شده است. این رنگ خنثی، زیبا و آرامبخش در دکوراسیون مدرن کاربرد زیادی دارد.

خاکستری به دلیل سادگی و زیبایی منحصر به فردش یکی از ایده آل ترین رنگ ها برای رنگ آمیزی اتاق خواب است. این رنگ شاد و زیبا فضایی آرام برای استراحت و خواب شما فراهم می کند. یکی از ویژگی های خوب رنگ خاکستری این است که این رنگ با هر رنگ دیگری به سادگی هماهنگ می شود.

رنگ خاکستری ملایم برای هر نوع اتاق خوابی مناسب است. اگر می خواهید فضای اتاق خواب را از یکنواختی دربیارورید  می توانید از انواع وسایل تزئینی بارنگ های شاد استفاده کنید. خاکستری ملایم حتی برای رنگ آمیزی اتاق کودکان نیز به کار می رود.

طیف های دیگر رنگ خاکستری مانند طوسی روشن و خاکستری مایل به آبی نیز رنگ های پرطرفداری برای رنگ آمیزی و تزئین اتاق خواب ها هستند. رنگ خاکستری مایل به آبی آرامش و گرمایی مطبوع به فضای اتاق خواب شما خواهد داد و در تابستان حس خنکی را به شما القاء می کند.

خاکستری در سبک مدرن یکی از رنگ های بسیار مهم و کاربردی است. این رنگ در کنار رنگ سفید یکی از بهترین ترکیب های رنگ در سبک معماری مدرن و امروزی است.

خاکستری تیره نیز یکی از رنگ های ایده آل برای رنگ آمیزی اتاق خواب شما است. این رنگ تیره از جمله رنگ های خنثی است که با رنگ های مختلف ست می شود. می توانید از وسایل و تزئینات با رنگ های شاد در کنار این رنگ خنثی استفاده کنید.

بهترین رنگ ها برای رنگ آمیزی اتاق خواب

۴. سفید

بدون شک سفید بهترین انتخاب برای رنگ آمیزی اتاق خواب است. رنگ سفید هیچ ریسکی در رنگ آمیزی ندارد و بدون شک با هر نوع دکوراسیون و ابعادی سازگار است. این رنگ فضای اتاق خواب شما را بزرگ و فراخ می کند و شفافیت و درخشندگی خاصی به اتاق شما می بخشد.

سفید در طول شب آرامش را به اتاق خواب شما می آورد و در هنگام صبح جلوه ای درخشان در اتاق ایجاد می کند. وقتی نور چراغ به رنگ سفید می تابد فضایی گرم و زیبا در اتاق خواب ایجاد می شود. مطمئن باشید اگر دیوارهای اتاق خواب خود را به رنگ سفید در آوردید تا مدت ها به فکر تغییر آن نخواهید افتاد.

اگر برای اتاق خواب خود فضایی روستیک خلق کرده اید ممکن است اتاق خواب شما کمی تیره و به هم ریخته به نظر برسد. در این شرایط و برای رفع این مساله استفاده از رنگ سفید در ترکیب اتاق می تواند فضایی دلبازتر و روشن تر در اتاق خواب شما ایجاد کند. سفید رنگ بسیار مناسبی برای ایجاد تعادل در فضاهای روستیک است.

رنگ سفید برای اتاق خواب های کوچک بهترین انتخاب است. این رنگ درخشان فضا را بزرگ و دلباز می کند و همه افراد با سلیقه های مختلف آن را می پسندند.

 

 

برچسب‌ها:, , ,
  1. […] سفید رنگی سرد است و انتخاب آن برای رنگ آمیزی سقف اتاق یک انتخاب اشتباه است. سفید به دلیل دارا بودن یک تم خاکستری در خود فضای اتاق را سرد و بی روح میکند. برای رنگ آمیزی سقف اتاق بهتر است از رنگ هایی با ته مایه گرم و کرمی استفاده کنید. […]

درج کامنت