بازسازی آپارتمان

بازسازی آپارتمان

با گذشت چند سال از ساخت یک ساختمان و واحد مسکونی طبیعی است که بخش هایی از آن فرسوده شده و نیاز به تعمیرات جزئی و اساسی داشته باشد. بازسازی به موقع بنا میتواند به دلایل مختلفی مانند لزوم افزایش سطح ایمنی، کاهش هدر رفت انرژی، بهبود کیفیت زندگی، امکان استفاده مجدد از یک ساختمان قدیمی و … باشد.

بازسازی ساختمان و واحد مسکونی راهی مطمئن برای زیباسازی فضای زندگی ساکنین خانه نیز می باشد. معمولا دو مساله کلی نحوه بازسازی ساختمان (با توجه به سلیقه مالکان واحد های مسکونی و ضرورت فرآیند مورد نظر) و هزینه های اجرای آن دو عامل تعیین کننده در اجرای بازسازی ساختمان است. هزینه بازسازی به عوامل متعدد دیگری چون بخشی از آپارتمان که قرار است بازسازی شود، متراژ مکان مورد بازسازی، مواد و مصالح مورد نیاز و … نیز بستگی دارد.

در ادامه شما را با اصول کلی بازسازی آپارتمان آشنا میکنیم.

بازسازی آپارتمان

بازسازی تاسیسات آپارتمان

معمولا یکی از جاهایی که بیشتر نیاز به بازسازی پیدا میکند قسمت تاسیسات واحد های مسکونی است. این بازسازی میتواند شامل موارد متعددی چون تعویض لوله کشی، اجرای مجدد عایق ها، ساخت سقف کاذب، نورپردازی جدید، تغییر در روشویی و …  می باشد.

روند کلی یک پروژه بازسازی:

  1. بازدید از واحد مسکونی مورد نظر در جهت اجرای صحیح عملیات بازسازی ساختمان با توجه به نیاز مشتری
  2. تهیه یک برنامه دقیق زمان بندی برای اجرای هر کدام از قسمت های بازسازی ساختمان و ارائه آن به مشتری
  3. مشاوره با مشتری در جهت خرید بهترین و به صرفه ترین مصالح و تجهیزات ساختمان و تعیین سطح کیفی و ارزش خرید هر کدام از متریال مورد نیاز   
  4. برآوردی از هزینه کلی بازسازی آپارتمان مورد نظر
  5. در صورت توافق در مذاکره با مالک واحد مسکونی باید قراردادی برای بارسازی ساختمان به مشتری ارائه شود که در آن نوع مصالح و تاریخ قطعی اتمام و تحویل کار ذکر شده باشد.
  6. اندازه گیری بخشی که باید بازسازی شود و برداشت اطلاعات و تهیه نقشه ازبلیت
  7. ساخت یک مدل سه بعدی از بازسازی بنا با توجه به نقشه تهیه شده و سلیقه مالک واحد مسکونی و نشان دادن آن به وی
  8. شروع به کار بازسازی ساختمان مطابق با طرح مورد تایید مشتری و تحویل به موقع پروژه
روش های بازسازی ساختمان

بازسازی آپارتمان

نکات مهم در بازسازی آپارتمان:

بازسازی تاسیسات و موتورخانه ساختمان واحد های مسکونی

سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی هر ساختمانی ممکن است هر چند سال یک بار به تعمیر و بازسازی نیاز داشته باشند. لوله کشی واحدهای نیز با گذر زمان فرسوده شده و باید تعمیر شود. عدم تعمیر به موقع لوله کشی ساختمان میتواند منجر به خسارت های هنگفتی برای مالکان واحد های مسکونی شود.

جنس لوله های فاضلاب برای پیشگیری از نشت آب و فاضلاب بسیار مهم است. مواد به کار رفته در ساخت این لوله ها باید ضد آب و ضد بخار باشد زیرا فاضلاب بخاری ایجاد میکند که برای سلامتی بسیار مضر بوده و نباید از لوله ها نشت کند. 

در اجرا و نصب لوله های فاضلاب نیز باید نکات مهمی را در نظر گرفت. به کارگیری مصالح با کیفیت در ساخت لوله های فاضلاب و نصب صحیح آنها توسط افراد حرفه ای مهمترین عوامل تاثیر گذار در افزایش عمر سیستم لوله کشی واحد های مسکونی می باشند.

در گذشته برای سیستم لوله کشی ساختمان از لوله های فلزی استفاده می شد اما عمر این لوله ها تنها ۱۰ سال است. امروزه لوله های ۵ لایه ای به بازار آمده که میتوانند تا ۵۰ سال ماندگاری داشته باشند. برای پیشگیری از فرسودگی از عایق ها نیز در لوله کشی استفاده می شود که بر کاهش هدر رفت انرژی نیز بسیار موثرند.

بازسازی آپارتمان

بازسازی ظاهری واحدهای مسکونی

برای بازسازی بخش های ظاهری آپارتمان مانند دیوار، کف و آشپزخانه باید ابتدا یک طرح اولیه زیبا و منطقی بر اساس فضای موجود آپارتمان مورد نظر طراحی کنید تا بهترین نتیجه ممکن را از زیباسازی آپارتمان خود کسب کنید. بهتر است این کار را به یک تیم حرفه ای بسپارید تا در نهایت یک طراحی قوی و متناسب با فضا به شما تحویل دهند.

در زیباسازی ظاهری آپارتمان ها برای کسب نتیجه مطلوب دو عامل مصالح با کیفیت و گروه بازسازی ساختمان مجرب بسیار مهم است.

در یک بازسازی بی نقص باید مسائل مختلفی مانند هارمونی رنگ ها، استفاده مفید از فضاها و در نظر گرفتن فضای کافی برای کمد‌ها را در نظر گرفت. طراح میتواند با خلاقیت شخصی و با الهام از به روز ترین نمونه های بازسازی و طراحی ها و دکوراسیون های داخلی و خارجی فضایی زیبا و بهینه در آپارتمان شما ایجاد کند.

یکی از وب سایت های مشهور در زمینه طراحی فضا وب سایت HOUZZ است که اغلب طراحان حرفه ای برای آشنایی با جدیدترین نمونه های طراحی به آن مراجعه میکنند. در این وب سایت شما میتوانید تصاویر زیادی در مورد طراحی داخلی ساختمان ببینید که مرتبا در حال به روز رسانی نیز می باشد.

رایج ترن مصالح مورد استفاده برای بازسازی کف خانه سنگ، سرامیک یا لمینیت و پارکت ها هستند. لمینت ها در حال حاضر محبوب ترین مصالح برای کف واحد های مسکونی هستند زیرا به دلیل دارا بودن عایق در قسمت زیرین مانع از هدررفت سرما و گرما می شوند.

یکی از موارد اصلی در بازسازی آشپزخانه واحد های مسکونی تغییر کابینت هاست. در سالهای اخیر کابینت های ام دی اف انتخاب اول طراحان می باشند. از عمده ترین دلایل محبوبیت کابینت ام دی اف میتوان به تنوع طرح و رنگ، زیبایی چشم نواز و قیمت متعادل آنها اشاره کرد.

برای بازسازی سرویس های بهداشتی میتوان درب هایی با روکش ضد آب نصب کرد.

در بازسازی ساختمان میتوان درب ها و پنجره ها قدیمی را با انواع جدید و دو جداره آن تعویض نمود. این کار نه تنها شکل ظاهری خانه را زیباتر میکند بلکه بر مصرف بهینه انرژی نیز بسیار اثر گذار است. از دیگر موارد رایج در بازسازی ساختمان میتوان به اجرای گچ‌بری‌های زیبا و ساده به همراه نورپردازی اشاره کرد. تعویض درب خانه با درب های ضد سرقت نیز یکی از مراحل اصلی در بازسازی و زیباسازی آپارتمان هاست که ایمنی ساکنین خانه را نیز تضمین خواهد کرد.

برچسب‌ها

درج کامنت