ایده های نو برای انتخاب رنگ نقاشی ساختمان

ایده های نو برای انتخاب رنگ نقاشی ساختمان

انتخاب رنگ گام اول در نقاشی ساختمان است. شما برای انتخاب رنگ هیچ محدودیتی ندارید زیرا هر رنگی که بر روی دیوارها زده می شود در کنار طیف متنوعی از افکت ها میتواند فضایی جذاب و دلخواه برای شما ایجاد کند.

شما میتوانید با انتخاب رنگ مناسب برای دیوارهای خانه خود فضا را بزرگتر یا دنج تر کنید، دمای رنگی را به تعادل برسانید و اتاق ها را سرشار از حس سلامتی، زندگی و خوشی کنید. رنگ ابزار بسیار مناسبی برای روشن تر کردن گوشه های تاریک خانه و پرانرژی کردن فضاهای مرده و خنثی است. انتخاب ترکیب های مناسب رنگ، منظره ای جذاب و منحصر به فرد به خانه ما خواهد داد. در ادامه شما را با زیباترین ترکیب های رنگ کلاسیک آشنا میکنیم. هر کدام از این ترکیب ها ویژگی های منحصر به فردی دارند که میتواند فضای خانه را پر انرژی و در عین حال آرامش بخش نماید.

ایده های نو برای انتخاب رنگ نقاشی ساختمان

بهترین ترکیب های رنگ کلاسیک

  1. سیاه و سفید: این ترکیب رنگ همواره امتحان خود را پس داده است. رنگ های سیاه و سفید دیوارها فریبندگی خاصی به فضای خانه شما خواهد بخشید.
  2. آبی  نارنجی: ترکیبی از دو رنگ بسیار زیبا که فضایی مدرن و سرزنده به خانه شما میدهد.
  3. قرمز و طلایی: یکی از زیباترین ترکیب های رنگ پرانرژی بوده و یادآور زندگی گرم روستایی است.
  4. آبی و کرم: ترکیب رنگی که با خیال راحت میتوانید آن را انتخاب کنید و از فضای رمانتیک و پر از احساس آن لذت برید.
  5. سبز و زرد: فضایی را با این دو رنگ تصور کنید آیا نیروی بی نظیر آن را حس میکنید؟ سبز و زرد حس طبیعت را به خانه شما خواهند آورد.
  6. سبز و صورتی: این ترکیب رنگ فوق العاده سرشار از احساس ماجراجویی و هیجانات غیر قابل پیش بینی است.
  7. سبز و آبی: یک ترکیب رنگ کلاسیک و سرشار از حس خلوص و پاکی است که با تنالیته های خاکی به اوج زیبایی می رسد.

انتخاب یک هارمونی رنگی دلپذیر در رنگ آمیزی ساختمان

این انتخاب کاملا به خود شما بستگی دارد. با انتخاب یک هارمونی رنگ مناسب میتوانید خانه ای با فضای سیال و پویا با دکوراسیونی منسجم و هماهنگ داشته باشید. یک رنگ بندی یا همان پالت رنگ باید به گونه ای باشد که جریانی هماهنگ و زیبا از رنگ در بین اتاق ها و دکوراسیون ایجاد شده و فضای خانه به تعادل برسد. اجری یک هارمونی رنگ ایده آل بهترین راهکار برای اصلاح آشفتگی دکوراسیون و فضای خانه است.

پیش از انتخاب پالت رنگ ابتدا باید رنگ هایی که دوست دارید در دکوراسیون خانه تان باشد را انتخاب کنید. بدون شک نوع رنگ آمیزی دیوار ها و دکوراسیون خانه بیان کننده شخصیت و سلیقه صاحبخانه است. در ادامه ایده هایی تازه را برای انتخاب رنگ بندی مناسب در اتاق های مختلف خانه را برای شما گرد آورده ایم.

نکاتی مهم در مورد رنگ آمیزی اتاق نشیمن

رنگ های خنثی بهترین انتخاب برای اتاق نشیمن

اتاق نشیمن بخش مرکزی خانه و محل اصلی برای جمع شدن اعضای خانواده و پذیرایی از مهمانان است. وقتی از سرکار برمیگردید و روی مبل اتاق نشمین لم میدهید و یا وقتی بخواهید با دوستانتان فوتبال تماشا کنید باز هم باید به اتاق نشمین بروید.

بنابراین اتاق نشمین فضای اصلی خانه برای برآوردن نیازهای مختلف شما است. در واقع اتاق نشمین فضای عمومی و در عین حال یک فضای خصوصی است و در نتیجه رنگ بندی آن باید به گونه ای انتخاب شود که برای هر دو حالت مناسب باشد. بهترین انتخاب پالت رنگ برای اتاق نشیمن رنگ های خنثی می باشد.

رنگ های خنثی نیز مانند سایر رنگ ها بر روی احساسات و انرژی ما تاثیر گذارند. این رنگ ها بسیار آرامبخش هستند اما در عین حال حس انرژی و سرزندگی را نیز به شما منتقل میکنند.

از بهترین ترکیب رنگ های خنثی برای رنگ آمیزی اتاق نشمین میتوان به ترکیب رنگ های مثل قهوه ای و بژ، یا تنالیته های خاکستری با سفید اشاره کرد. این پالت رنگی زیبا تمام نیازهای یک اتاق نشمین را رفع میکند.

انتخاب پرده، فرش و مبلمان به رنگ خنثی در کنار لوازم چوبی نیز میتواند فضایی بسیار جذاب و شیک در اتاق نشمین ایجاد کند. برای ایجاد تعادل در رنگ های خنثی میتوانید تابلوها و لوازم تزئینی با رنگ های روشن تر در اتاق نشمین قرار دهید.

رنگ مناسب برای آشپزخانه و نهارخوری

فضای غذاخوری باید رنگ آمیزی روشن، گرم و دلنشین داشته باشد. قرمز رنگی ایده آل برای آشپزخانه است که اشتهای شما را زیادتر خواهد کرد. اگر سری به فست فودی های شهر بزنید قطعا استفاده از رنگ قرمز و زرد را در رنگ آمیزی فضای آنها خواهید دید.

ترکیب رنگ قرمز و طلایی، یا بژ و اخرایی نیز برای اتاق نهارخوری بسیار مناسب است. این هارمونی رنگ فضا را برای گپ زدن های صمیمی اعضای خانواده یا مهمانان روی میز ناهار آماده میکند.

برای آشپزخانه نیز میتوانید این رنگ ها را انتخاب کنید اما بهتر است برای این قسمت از خانه به سراغ رنگ های آتشین و پر انرژی بروید. رنگ های طیف نارنجی، زرد و کرم های گرم رنگ هایی بسیار ایده آل برای آشپزخانه هستند. اگر قصد رنگ آمیزی تازه در آشپزخانه یا اتاق غذاخوری را ندارید میتوانید از این رنگ ها در تزئینات مختلف مانند دستمال سفره، ظرف و ظروف، قابلمه ها و تابه ها و دیگر وسایل موجود در آشپزخانه استفاده کنید.

ایده های نو برای انتخاب رنگ نقاشی ساختمان

انتخاب رنگ اتاق خواب

اتاق خواب ها خصوصی ترین بخش خانه هستند که شما در طول شبانه روز زمان زیادی را در آن میگذرانید. اتاق خواب محل استراحت و خواب و در واقع پناهگاه شماست پس بیشتر از هر چیز باید به شما احساس آرامش را منتقل کند.

رنگ های ملایم مثل طیف هایی از آبی، سبز، خاکستری و ارغوانی بهترین رنگ ها برای رنگ آمیزی اتاق خواب هستند. مثلا استفاده از رنگ آبی در کنار خاکستری روشن به شما احساس سبکی و در کنار ساحل دریا بودن را میدهد. رنگ های خنثی مانند رنگ کرم نیز برای رنگ آمیزی اتاق خواب بسیار مناسب هستند.

رنگ روتختی، فرش و تابلوهای اتاق خواب را نیز باید هماهنگ با رنگ آمیزی دیوارهای اتاق خواب انتخاب کنید. انتخاب مبلمان با یک رنگ هماهنگ با فضا یا متضاد با آن نیز فضای زیبایی به اتاق خواب شما میدهد.

رنگ آمیزی حمام و دستشویی

حمام و دستشویی دو تا از خصوصی ترین فضاهای خانه هستند. در این فضا باید رنگ هایی به کار برده شود که حس و حالی آرام داشته و در عین حال لوکس و مدرن باشند. برای رنگ آمیزی این فضا میتوانید از پالت رنگی سرد و خیلی ملایم استفاده کنید.

از نمونه های رنگ آمیزی خوب برای این دو فضا میتوان به ترکیب رنگ سبز ملایم با چوب طبیعی اشاره کرد. برای داشتن یک فضای لوکس و سلطنتی در حمام و سرویس بهداشتی میتوانید ترکیب طلایی را با رنگ سنگ های طبیعی انتخاب کنید.

برای زیباتر شدن فضای حمام و دستشویی میتوانید رنگ حوله های حمام، لوازم دستشویی مثل برس توالت و جا مسواکی را نیز متناسب با رنگ آمیزی دیوارها انتخاب کنید.

ایده های نو برای انتخاب رنگ نقاشی ساختمان

نتیجه گیری

به طور کلی برای رنگ آمیزی خانه اولین و مهمترین مساله علاقه و سلیقه خود شماست. انتخاب های زیادی پیش رویتان است پس رنگی را انتخاب کنید که از تماشای آن لذت برده و احساس رضایت کنید. اگر انرژی بیشتری میخواهید به سراغ رنگ های گرم تر و اگر احساس آرامش بیشتری میخواهید به سراغ رنگهای خنثی بروید. آشنایی کامل با تئوری رنگ و روانشناسی رنگ ها بهترین راهنمای شما برای انتخاب رنگ است. در نهایت آنچه در رنگ آمیزی آپارتمان شما اهمیت دارد مطابق بودن آن با سلیقه شما و برآوردن نیازهای شخصی تان است.

برچسب‌ها:
  1. سایت تون اصلا بار علمی نداره نه آموزشی نه چیزی. همش از کاربرد رنگ نسکافه ای، زرد و نارنجی و اینها استفاده می کنید چند تا مقاله آموزشی بذارید مثلا سایت رنگ ساختمان یا اینکه کلا تخته کنید سایت رو

درج کامنت