انتخاب رنگ مناسب برای اتاق زوجین

انتخاب رنگ مناسب برای اتاق زوجین

اتاق خواب یکی از مهمترین بخش های خانه و محل اصلی برای خوابیدن و استراحت ماست.  فضای کلی یک اتاق خواب ایده آل باید با روح و روان شخص سازگار بوده و احساس آرامش را به وی القاء کند. المان های زیادی در طراحی اتاق خواب باید مد نظر قرار گیرند که یکی از مهمترین آنها رنگ آمیزی اتاق خواب است.

انتخاب رنگ مناسب برای اتاق خواب بسیار مهم است زیرا طبق اصول روانشناسی رنگ، هر رنگی تاثیر متفاوتی بر روحیه، احساسات و خلق‌ و خوی فرد می گذارد. برای مثال کاربرد هر کدام از رنگ های قرمز، آبی یا زرد در رنگ آمیزی اتاق خواب بدون شک احساسات مختلفی را در فرد برانگیخته خواهد کرد و این مساله به خوبی بیانگر اهمیت انتخاب صحیح رنگ اتاق خواب می باشد.

در این مطلب سعی کرده ایم تا بهترین و بدترین رنگ ها برای رنگ آمیزی اتاق زوجین را به شما معرفی کنیم تا رنگی ایده آل را برای رنگ آمیزی اتاق خود و همسرتان انتخاب کنید.

انتخاب رنگ مناسب برای اتاق زوجین

انتخاب یک رنگ ایده آل برای اتاق خواب زوجین میتواند تاثیر بسیار مثبتی بر ایجاد روابط صمیمانه و عاشقانه زوجین گذاشته و فضایی رمانتیک و عاشقانه برای آنها خلق کند. طبق اصول روانشناسی رنگ بعضی از رنگ ها میتواند موجب تقویت روابط زناشویی‌ و بعضی دیگر بالعکس تاثیرات منفی بر خلق و خوی افراد گذاشته و احساس اضطراب را در آنها بیدار میکنند.

تاثیر رنگ‌ها بر روحیه افراد

تاثیر رنگ ها بر روحیه و رفتار انسان ها یک مساله ثابت شده است که این تاثیر در مورد رنگ های مختلف، متفاوت است. برای مثال وقتی به رنگ قرمز نگاه می کنید احساس هیجان می کنید و این مسااله برای رنگ های دیگر مثل آبی و احساس آرامش، زرد و احساس اضطراب و … نیز صادق است.

همه هنرمندان و طراحان داخلی بر این باروند که رنگ ها نه تنها تاثیر مستقیمی بر روحیه، احساسات و خلق‌وخوی افراد دارند بلکه میتوانند تاثیرات فیزیلوژیکی نیز بر فرد بگذارد.

احساس ما از تماشای هر رنگ یک مساله کاملا شخصی بوده و عوامل مختلفی مانند تجربه شخصی یا فرهنگ بر این احساس تاثیر گذارند. برای مثال رنگ سفید در اغلب کشورهای جهان یادآور رنگ جشن و عروسی است اما در کشورهای شرق آسیا نماد مراسم عزاداری است.

اهمیت رنگ و تاثیر آن بر روحیه و فیزیلوژیک انسان به قدری زیاد است که به عنوان یک شاخه علمی (رنگ درمانی) در درمان بسیاری از بیماریهای روحی و جسمی به کار می رود. این تاثیرات گاه میتواند موقتی و گاه ممکن است دائمی باشد اما آنچه در این میان مهم است توجه به این تاثیرات و انتخاب رنگ مناسب برای هر مکان است. در ادامه شما را بهترین و بدترین رنگ ها برای اتاق خواب زوجین آشنا می کنیم.

انتخاب رنگ مناسب برای اتاق زوجین

 بهترین رنگ ها برای رنگ آمیزی اتاق زوجین

  • آبی

رنگ آبی نماد آرامش است و میتواند آرامش قبل از خواب را برای شما به ارمغان بیاورد. این رنگ زیبا نمادی از منطق و ارتباطات بوده و یکی از زیباترین و مناسب ترین رنگ ها برای رنگ آمیزی اتاق های زوجین است. آبی دیوارها میتواند احساس آرامش را بین زوجین ایجاد کرده و استرس را به حداقل برساند.

انتخاب رنگ مناسب برای اتاق زوجین

  • صورتی

صورتی سمبل عشق و محبت است. این رنگ زیبا یکی از بهترین انتخاب ها برای رنگ آمیزی اتاق زوجین است و آرامش خاصی در روابط آنها ایجاد میکند.

  • سفید

سفید رنگی آرامش بخش و محبوب است که از انتخاب آن هرگز پشیمان نخواهید شد. این رنگ زیبا اتاق را بزرگتر از آنچه هست نشان میدهد و برای رنگ آمیزی اتاق های کوچک انتخابی بسیار مناسب است. البته رنگ سفید را بهتر است به تنهایی به کار نبرید زیرا فضا را خسته کننده کرده و احساس بی میلی را به زوجین القاء میکند. بهتر است رنگ سفید را در کنار رنگ های دیگری مانند صورتی، آبی، سبز و… به کار ببرید تا فضای جذاب تری ایجاد کند.

انتخاب رنگ مناسب برای اتاق زوجین

  • سبز

رنگ سبز سمبل طبیعت است. رنگ سبز استرس را کاهش داده و خوابی دلپذیر برای شما به ارمغان می آورد.

  • نقره ای

نقره ای رنگی شیک و بسیار زیبا است و برای رنگ آمیزی اتاق زوجین انتخابی جذاب و مناسب خواهد بود. یک اتاق خواب نقره ای خوابی راحت و طولانی برای زوجین ایجاد میکند.

انتخاب رنگ مناسب برای اتاق زوجین

  • نارنجی

این رنگ زیبا که از ترکیب قرمز و زرد بدست می آید یکی از رنگ های ایده آل برای رنگ آمیزی اتاق زوجین است. نگاه کردن به رنگ نارنجی موجب شل شدن عضلات، افزایش اشتها و تمرکز بهتر ذهنی می شود. خوابیدن در یک اتاق نارنجی رنگ بدون شک آرامش بخش و جذاب است.

رنگ های نامناسب برای رنگ آمیزی اتاق خواب زوجین

  • بنفش

بنفش یک رنگ شیک و سلطنتی است اما به هیچ وجه آن را برای رنگ آمیزی اتاق خواب زوجین پیشنهاد نمی کنیم. این رنگ میتواند موجب تحریک ذهنی و بی خوابی زوجین می شود و خوابی نا آرام برای آنها به دنبال خواهد داشت.

  • قهوه ای

قهوه ای یکی از بدترین رنگ ها برای رنگ آمیزی اتاق خواب زوجین بوده و میل جنسی را در آنها کاهش میدهد.

  • قرمز

هر چند قرمز رنگ زیبا و هیجان آور است و میزان جذابیت و تحریک جنسی را افزایش می دهد اما این رنگ به هیچ وجه برای رنگ آمیزی اتاق خواب زوجین پیشنهاد نمی شود. قرمز ضربان قلب را افزایش داده و به دلیل هیجان بالایش خواب افراد را دچار اختلال می کند.

  • خاکستری

یکی از رنگ های نامناسب برای اتاق خواب زوجین است که حس افسردگی، بی حوصلگی، خجالت و انزوا را در آنها تشدید کرده و خواب را مختل میکند.

برچسب‌ها

درج کامنت