امروزه اصول فنگ شویی در سراسر جهان شناخته شده است و بسیاری از معماران و طراحان از این اصول برای انجام بهتر کارهای خود بهره می برند. در قوانین فنگ شویی هر رنگ معنی و مفهوم خاصی خود را داشته و انرژی و تاثیر آن بر محیط اطراف متفاوت است. در این مطلب قصد داریم شما را با معنی رنگ های مختلف در فنگ شویی و تاثیر به کارگیری آنها در رنگ آمیزی و دکوراسیون داخلی خانه آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

رنگ سیاه

رنگ سیاه یکی از رنگ های پرکاربرد در معماری کلاسیک است که در معماری مدرن نیز از جایگاه خاصی برخوردار است. در اصول فنگ شویی سیاه را رنگ قدرت و انرژی مثبت میدانند. با کمی سلیقه و خلاقیت میتوان از این رنگ زیبا در دکوراسیون های مدرن استفاده کرد.

اصول فنگ شویی

رنگ آبی

رنگ آبی در فنگ شویی نماد آب بوده و به معنی رنگ شفا بخش و سرشار از دانایی، آرامش و اعتماد است. آبی را میتوان پرکاربردترین رنگ در فنگ شویی خانه دانست که در اغلب بخش های خانه باید حضور داشته باشد.

اصول فنگ شویی

رنگ قهوه ای

رنگ قهوه ای در فنگ شویی نماد زمین و چوب است. این رنگ انرژی مثبت زیادی به خانه شما خواهد آورد.

اصول فنگ شویی

 رنگ خاکستری

خاکستری یکی از مهمترین رنگ ها در سبک معماری مدرن است. خاکستری در هنر فنگ شویی نماد فلز بوده و از آن به عنوان یک رنگ جادویی و آرامش بخش یاد میشود. این رنگ شیک و پرطرفدار را میتوان در رنگ آمیزی و دکوراسیون خانه استفاده کرد.

اصول فنگ شویی

رنگ سبز

یکی از زیباترین رنگ ها در اصول فنگ شویی رنگ سبز است که در واقع رنگی شفابخش و سرشار از آرامش است. این رنگ زیبا نماد طبیعت بوده و برای رنگ آمیزی و دکوراسیون بخش های مختلف خانه بسیار مناسب است.

اصول فنگ شویی

رنگ نارنجی

نارنجی رنگ شادی، انرژی و حیات است که نسبت به قرمز کاربرد بیشتری در دکوراسیون و رنگ آمیزی خانه دارد. کاربرد رنگ نارنجی در دکوراسیون و رنگ کردن ساختمان را پیش از این به تفضیل بررسی کردیم.

اصول فنگ شویی

 رنگ صورتی

صورتی را در فنگ شویی رنگ عشق و احساسات حقیقی میدانند که حضور آن در خانه آرامش را به ارمغان می آورد. در مقاله ای تحت عنوان کاربرد رنگ صورتی در دکوراسیون و نقاشی ساختمان نیز به کابردهای این رنگ پرداختیم.

اصول فنگ شویی

رنگ بنفش

رنگ بنفش رنگ اشرافیت و تجمل گرایی است که در فنگ شویی به استفاده از آن چندان توصیه نمی شود.

اصول فنگ شویی

رنگ قرمز

در فنگ شویی قرمز را رنگ شادی و عشق میدانند که میتوان از آن در بخش های پررفت و آمد خانه مانند نشمین و آشپزخانه استفاده کرد. قرمز رنگی بسیار پرانرژی است که باری رنگ آمیزی و دکوراسیون اتاق خواب چندان مناسب نیست.

اصول فنگ شویی

رنگ زرد

در هنر فگ شویی زرد را نماد خورشید داغ تابستان میدانند که حضورش انرژی، زندگی و شادی را به خانه می آورد. از این رنگ میتوان در دکوراسیون نشمین و آشپزخانه به خوبی استفاده کرد.

اصول فنگ شویی

رنگ سفید

رنگ سفید در فنگ شویی نماد فلز است. سفید سرشار از پاکی و خلوص بوده و یادآور شروعی تازه است. سفید در نقاشی ساختمان و دکوراسیون داخلی کاربردهای زیادی دارد که میتوان از آن در بخش های مختلف خانه استفاده کرد.

 

 

برچسب‌ها:

درج کامنت