از بین بردن کپک زیر کاغذ دیواری

وجود نم و رطوبت روی دیوار عامل اصلی  بر تکثیر کپک زیر کاغذ دیواری باشد. کپک زدن دیوار یا کاغذ دیواری باعث آلوده شدن هوای داخل ساختمان می شود که به نوعی باعث ایجاد بیماری سندروم ساختمان بیماری می شود. در ابتدای کار باید علت کپک زدن کاغذ دیواری را پیدا کنید که می تواند به علت جنس کاغذ دیواری یا نم دیوار باشد و سپس نسبت به از بین بردن کپک زیر کاغذ دیواری اقدام کنید.

کپک زدن کاغذ دیواری و دیوار باعث ایجاد قارچ ها و سم های آلوده در محیط خانه می شود و همین باعث تنگی نفس، ریزش گلو و چشم و ساکنین ساختمان می شود پس بهتر است نسبت به از بین بردن کپک و قارچ روی دیوار اقدام کنید.

دلایل ایجاد کپک و قارچ روی دیوار و کاغذ دیواری

بیماری سندروم ساختمان بیمار

شاید فکر کنید که تنها وجود نم و زردی دیوار باعث از بین بردن کاغذ دیواری و خراب شدن رنگ ساختمان شود اما به نوعی باعث ایجاد بیماری برای اجزای خانواده می شود. بوی بد رطوبت باعث خس خس کردن سینه و کپک روی کاغذ دیواری باعث خراب شدن کاغذ دیواری و همچنین خراب شدن کمد دیواری و تخت خواب می شود.

  • سوزش چشم، بینی، گلو و پوست
  • تنگی نفس و خس خس کردن سینه
  • خشکی پوست
  • سردرد، خستگی و تحرک پذیری

نحوه از بین بردن کپک زیر کاغذ دیواری

  • باز گذاشتن پنجره برای ورود هوای تازه به داخل ساختمان
  • ظرف آب و صابون را باهم قاطی کنید و سپس با اسنفج یا پارچه کپک روی کاغذ دیواری را تمیز کنید.
  • از بین بردن کپک روی کاغذ دیواری با سرکه نیز امکان پذیر است.

هنگام تمیز کردن، اطمینان حاصل کنید که کاغذدیواری را خیلی مرطوب نکنید. پس از حذف همه آثار کپک، منطقه را کاملا خشک کنید. و اینکه هنگام نصب کاغذ دیواری به جنس کاغذ کاغذ دیواری توجه کنید زیرا کیفیت پایین کاغذ دیواری عاملی بر ایجاد کپک نیز می باشد.

Summary
از بین بردن کپک زیر کاغذ دیواری
Article Name
از بین بردن کپک زیر کاغذ دیواری
Description
علت کپک زدن کاغذ دیواری را پیدا کنید که می تواند به علت جنس کاغذ دیواری یا نم دیوار باشد و سپس از بین بردن کپک زیر کاغذ دیواری اقدام کنید.
Author
برچسب‌ها:

درج کامنت