سیمان به دلیل مقاومت بالا در برابر رطوبت و قیمت پایین تر نسبت به آجرنما، سنگ کاری ساختمان بیشتر استفاده می شود. سیمان کاری نمای ساختمان متفاوت است زیرا به شکل های مختلفی چون نمای رومی، نمای تگری، نمای تیشه ای، نمای سیمان شسته، نمای کلنگی، نمای کمچه ای شناخته می شود. در سیمان کاری نمای ساختمان شما باید مهارت کامل را دیده باشید و با نحوه ساخت ملات پودر سنگ و سیمان سفید کاملا آشنا باشید و ابتدای کار زیرسازی اولیه را انجام دهید.

روش اجرا و مصالح استفاده شده نوع نمای ساختمان متفاوت است بعنوان مثال نمای سیمانی شسته با نمای سیمانی رومی کاملا طرح متفاوت دارد و مصالح بکار برده شده آن هم  متفاوت است. بهر حال برای اجرای سیمان کاری نمای ساختمان و حیاط خود می توانید با شماره 09126989398 (کلیک بر روی شماره جهت شماره گیری) آقای امینی سایت کاسیان تماس حاصل کنید تا هم شما از قیمت مطلع شوید و اینکه کار را با بهترین کیفیت تحویل بگیرید.

زیرسازی سیمان کاری نمای ساختمان

در سیمان کاری ساختمان باید سطح متناسب با طرح مورد نظر ایجاد کنید این امر با شاسی های فلزی و توری رابیتس امکان پذیر است. پس از تکمیل جوشکاری و بستن رابیتس نوبت به کروم بندی طولی و ارتفاعی است. پس از کروم بندی حدافاصل بین کروم ها را پر از ملات سیمان می کنید. توجه داشته باشید که هنگام ساخت ملات ماسه سیمان از ماسه های با دانه بندی نامناسب استفاده نکنید زیرا باعث جدا شدن ملات از دیوار می شود.

برای اینکه سطح زیرین را ملات ماسه سیمان کنید کافیست از کمچه استفاده کنید و سپس با پر کردن بین کروم ها با یک شمشه سطح دیوار را صاف کنید.

برای افزایش میزان چسبندگی ملات سیمانی پیشنهاد میگردد سطح زیرین سیمانکاری قبل از اجرا مقداری مرطوب شود. همچنین پس از پایان سیمانکاری حتما عمل آوری سیمان ( curing) صورت بگیرد یعنی سطح سیمانی را سه تا چهار نوبت در روز و به مدت 4 تا 7 روز آب دهید تا سیمان ترک نخورد و مقاومت آن کامل گردد.

اجرای لایه رویه دیوار

به لایه زیرین و ابتدای آستر سیمانی می گویند که حال با استفاده از ملات پودر سنگ و سیمان سفید آنرا می پوشانید.

نمای سیمان سفید

معمول ترین روش برای سیمان کاری نمای ساختمان استفاده از پودرسنگ و سیمان سفید است که به ضخامت 5 الی 10 میلی متر روی دیوار می کشید. سپس قبل از خشک شدن روی آن تخته نرد یا اسفنج می کشید تا سطح صاف شود.

توجه داشته باشید که همزمان با این ماساژ به سطح آب پاشیده می شود تا از ترک خوردن و کنده شدن یکباره ملات جلوگیری شود. سطح سیمان سفید نیز حداقل 3 روز و در هر روز 2 الی 3 بار آب داده شود تا به مقاومت مناسب برسد.

نمای سیمان شسته

به دو روش زیر می توانید نمای سیمان شسته را انجام دهید.

  1. پس از زیر سازی ملات خمیری پودر سنگ و سیمان سفید را روی سطح دیوار بکشید و سپس سنگدانه های ریز رنگی را روی دیوار بپاشید. این سنگدانه ها با فشار کمی داخل سیمان فرو می رود و شما می توانید با استفاده  از اسفنج آغشته به آب آنها را شسته تا نمایان شود.
  2. ملات خمیری با ترکیب سیمان سفید، پودر سنگ و سنگدانه درست کنید و به ضخامت یک الی سه سانتی متر روی دیوار بکشید. سپس قبل از خشک شدن و همزمان با پاشیدن آب روی آن، بوسیله ماله سطح آن را صیقلی کرده و در نهایت سطح آن را با اسفنج آغشته به آب تا حدی ماساژ می دهند که سنگدانه های رنگی آن کاملا نمایان گردند.
Summary
آموزش سیمان کاری نمای ساختمان
Article Name
آموزش سیمان کاری نمای ساختمان
Description
در سیمان کاری نمای ساختمان شما باید مهارت کامل را دیده باشید و با نحوه ساخت ملات پودر سنگ و سیمان سفید آشنا و ابتدا زیرسازی را انجام دهید.
Author
برچسب‌ها:
  1. ممنون از سایت خوبتون برای اموزش سیمانکاری نما و من و بچه های جهان فرود تمام اموزش شمارو دیدیم و یاد گرفتیم..تشکر

درج کامنت