آشنایی با کاغذ دیواری قابل شستشو و ویژگی های آن

کاغذ دیواری های قابل شستشو یکی از بهترین و پرطرفدارترین پوشش های دیواری هستند. قابلیت شستشوی کاغذ دیواری بسته به نوع کاغذ دیواری متفاوت است. کاغذ دیواری های قابل شستشو دارای سه سطح کیفی اول، دوم و سوم هستند.

خصوصیات کاغذ دیواری های قابل شستشو

کاغذ دیواری قابل شستشو دارای لایه های نازک pvc از نوع وینیل هستند و همین لایه های پلاستیکی مانع از نفوذ آب به بافت اصلی کاغذ دیواری می شود. این لایه پلاستیکی بسیار نازک است و نمی توان با لمس دست آن را تشخیص داد.

این کاغذ دیواری ها را می توان با آب ولرم و صابون به راحتی تمیز کرد. پس از اتمام شستشو مجددا کاغذ دیواری را با آب خالی بشویید. اگر کاغذ دیواری خیلی کثیف بود می توانید از شوینده های قویتر استفاده کنید اما در آخر باید دو بار آبکشی انجام شود.

هنگام شستن کاغذ دیواری به هیچ وجه از اسکاچ استفاده نکنید. اسکاچ کشیدن به کاغذ دیواری به مرور موجب خراب شدن لایه pvc کاغذ دیواری شده و در نهایت موجب نفوذ آب به باف کاغذ دیواری خواهد شد.

با توجه به آب و هوای منطقه ای که زندگی می کنید یکی از سه سطح کیفی کاغذ دیواری قابل شستشو را انتخاب کنید. برای مناطق شرجی و مرطوب کاغذ دیواری سطح سه و باری مناطق بسیار خشک کاغذ دیواری سطح یک مناسب است.

توصیه های مهم هنگام شستشوی کاغذ دیواری

  • قبل از شستشو سطح کاغذدیواری راگردگیری کنید.
  • کاغذ دیواری را به صورت بالا به پایین بشویید.
  • برای شستشوی کاغذ دیواری هیچوقت از شوینده های سفید کننده قوی استفاده نکنید.
  • برای شستشوی کاغذ دیواری از آب ولرم استفاده کنید.
  • برای شستشوی کاغذ دیواری از اسفنج استفاده کنید.

آشنایی با کاغذ دیواری قابل شستشو و ویژگی های آن

جداسازی کاغذ دیواری قابل شستشو از دیوار

برای جداسازی کاغذ دیواری دو راه وجود دارد.

روش اول استفاده از بخارشوی برای جداسازی کاغذ دیواری است. انجام این کار برای افراد غیر حرفه ای کمی سخت است و احتمال سوختگی دست وجود دارد. این روش بیشتر توسط نصاب ها استفاده می شود.

روش دوم استفاده از مواد شیمیایی می باشد. در این روش چسب کاغذ دیواری کاملا باز شده و جداسازی به راحتی صورت می گیرد. این مواد را می توانید از فروشگاه های مکمل خانگی تهیه کنید. برای انجام این کار ابتدا باید مقداری از ماده شیمیایی را روی لبه های کاغذ دیواری اسپری کنید. اگر کاغذ راحت جدا نشد مجددا اسپری کنید تا زمانی که کاغذ به راحتی از دیوار جدا شود.

آشنایی با کاغذ دیواری قابل شستشو و ویژگی های آن

همانطور که گفتیم کاغذهای دیواری قابل شستشو در سه سطح کیفی مختلف تولید می شوند. کیفیت این کاغذها در واقع به رویه وینیلی یا همان پوشش ضد آب آن ها بر میگردد. هر چه مقاومت این لایه در برابر آب بیشتر باشد کاغذ دیواری با کیفیت تر است.

کاغذدیواری های قابل شستشو به سه سطح قابلیت شستشوی کم، توسط و زیاد تقسیم بندی می شوند. این کاغذهای دیواری ها دارای لایه پلاستیکی وینیلی هستند و به همین دلیل آلاینده محیط زیستی هستند. در واقع لایه پلاستیکی موجب شده این کاغذ دیواری ها غیر قابل تجزیه و غیر قابل بازیافت بوده و در نتیجه ناسازگار با محیط زیست باشند.

آشنایی با کاغذ دیواری قابل شستشو و ویژگی های آن

قیمت کاغذ دیواری قابل شستشو

کاغذ دیواری های قابل شستشو زیاد گران نیستند و تفاوت قیمت چندانی با کاغذ دیواری های دیگر ندارند. اگر می خواهید ارزان ترین کاغذ دیواری های قابل شستشو را خریداری کنید انوع مدل های کاغذ دیواری چینی و ایرانی انتخاب خوبی برای شما هستند. کاغذ دیواری های قابل شستشوی چینی متنوع تر از کاغذ دیواریهای ایرانی هستند اما کاغذ دیواری های ایرانی ارزانتر بوده و به صورت رولی به فروش می رسند.

برای خرید ارزانتر و مناسب تر کاغذ دیواری قابل شستشو توصیه می کنیم کاغذ دیواری را به صورت عمده از مراکز فروش کاغذ دیواری یا کارخانه های تولیدی داخلی تهیه کنید. در این صورت هیچ واسطه ای برای خرید وجود ندارد وبه همین دلیل شما می توانید کاغذ دیواری را به قیمت عمده و مناسب تهیه کنید.

کارخانه های داخلی تولید کاغذ دیواری یا  واردکننده های اصلی این محصولات معمولا امکان فروش جزئی را ندارند و معمولا محصولات خود را به واسطه ها می فروشند. وجود واسطه های مختلف موجب می شود که کاغذ دیواری های قابل شستشو با قیمتی به مراتب بیشتر از نرخ کارخانه بدست خریداران برسد. هزینه تبلیغات نیز موجب می شود که خرده فروشان قیمت این محصولات را افزایش دهند اما مراکز عمده فروشی اغلب برای تبلیغات هزینه ای صرف نمی کنند. در صورتی که شما به جای خرید از مرکز فروش ها و مغازه های دکوراسیون داخلی، کاغذ دیواری را از وارد کننده یا کارخانه تولید کننده تهیه کنید هزینه کمتری صرف خواهید کرد.

 

برچسب‌ها:, ,

درج کامنت