نورپردازی سقف کاذب یکی از بهترین روش ها برای زیباتر کردن سقف های دکوراتیو است که فضایی رویایی به خانه شما میدهد. سقف های کاذب بر روی پوشش اصلی سقف خانه نصب میشوند و با نورپردازی صحیح زیباییشان دوچندان میشود. این نورپردازی میتواند در رنگ و مدل های مختلفی انجام شود که هر کدام حال و هوایی خاصی به خانه میدهند. در این مطلب قصد داریم شما را با انواع نورپردازی های سقف کاذب، نحوه اجرای هر یک و ویژگی های آنها آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

جهت انجام نورپردازی ساختمان و نورپردازی سقف کاذب تنها کافیست با شماره ۰۹۱۹۵۵۷۵۳۵۱ (کلیک بر روی شماره جهت شماره گیری) آقای فرهانی تماس بگیرید.

مقدمه

نورپردازی یکی از المان های رایج در زیباسازی خانه های امروزی و مدرن است که میتواند فضایی آرامبخش و جذاب در فضا ایجاد کند. این نورپردازی ها باید متناسب با دکوراسیون و فضای خانه باشد تا تاثیر دوچندانی بر بیننده بگذارد. نورپردازی مانند رنگ تاثیرات شگرفی بر روح و روان افراد میگذارد و میتواند احساسات مختلفی را در شما برانگیزد. با یک نورپردازی خلاقانه و زیبا میتوان خانه را به پناهگاهی امن برای رفع خستگی ها تبدیل کرد.

نورپردازی سقف کاذب

اجرای نورپردازی بر روی سقف کاذب

سقف کاذب قابلیت های زیادی دارد که یکی از مهمترین آنها امکان اجرای انواع نورپردازی بر روی آنهاست. مدل های مختلفی از نورپردازی را میتوان بر روی سقف کاذب اجرا کرد که از مهمترین آنها میتوان به سقف کاذب نورگیر، نورپردازی طرح‌دار، باکس نور مخفی، نورپردازی سقف با کناف، نورپردازی رو کار و اجرای انواع نورهای رنگی بر روی سقف اشاره کرد. با اجرای انواع مدل های نورپردازی سقف کاذب میتوان به فضا حجم داده و آن را گسترده تر کرد.

اجرای نورپردازی سقف کاذب از مصرف برق میکاهد:

یکی از مهمترین مزایای اجای نورپردازی بر روی سقف کاذب کاهش مصرف انرژی و در نتیجه کمتر شدن رقم قبض برق ماهیانه است. در این نوع نورپردازی از لامپ‌های LED استفاده میشود که این لامپ ها نیز مصرف برق بسیار کمتری از لامپ های معمولی دارند.

انواع نورپردازی سقف کاذب

نورپردازی سقف کاذب بر اساس کاربرد فضا، رنگ‌ و بافت موجود در دکوراسیون داخلی فضا و اشیاء موجود در آن انواع مختلفی دارند. نورپردازی های سقف کاذب به دو دسته نورپردازی محیط روشن و نورپردازی محیط تیره تقسیم بندی می شوند. نورپردازی محیط روشن برای محیط هایی مناسب است که دکوراسیون و فضایی روشن دارند. بنابراین نورپردازی چنین محیطی باید ملایم باشد و حداقل نور سفید را داشته باشد تا انعکاس نور کمتر باشد. نورپردازی محیط تیره همانطور که از نام آن مشخص است برای محیط هایی مناسب است که نور طبیعی در فضا بسیار کم است. در چنین محیط هایی باید از نورهای سفید بیشتری استفاده کرد تا فضا به هارمونی دلپذیری برسد. در ادامه انواع روش های نورپردازی سقف کاذب را برای شما توضیح میدهیم.

انواع نورپردازی سقف کاذب

نورپردازی توکار یا نور مخفی سقف کاذب

در این نوع نورپردازی چراغ های به گونه ای هستند که با نگاه کردن به سقف کاذب نمیتوانید آنها را ببینید. این چراغ ها در بخش های داخلی سقف کاذب قرار داده میشوند و نور را به صورت مستقیم یا غیرمستقیم در  فضای خانه پخش میکنند. این نوع نورپردازی بیشتر برای ساختمان هایی با سقف کوتاه مناسب است. چراغ های توکار به صورت شبکه ای جایگذاری میشوند و در ظاهر سقف قابل مشاهده نیستند.

نورپردازی سقف کاذب به صورت نقطه ای

در این نوع نورپردازی چراغ های به صورت نقطه ای نصب شده و نور  را به صورت تکه تکه در فضا پخش میکنند. این نوع نورپردازی که در آن از لامپ های فلورسنت یا ال ای دی استفاده شده نیز نوعی نورپردازی توکار است اما به جای شبکه ای بودن به صورت نقطه های جدا جدا طراحی میشود. این نوع نورپردازی بیشتر برای محیط های ادرای و آزمایشگاهی به کار میرود.

نورپردازی سقف کاذب به صورت متمرکز

با اجرای این نوع نورپردازی که در دسته نورپردازی های توکار قرار میگیرد میتوان نور مستقیم را به صورت متمرکز در نقاط خاصی پخش کرد. این نوع نورپردازی برای اماکنی چون آشپزخانه و کارگاه نقاشی مناسبند که نیاز به تمرکز نور مستقیم بر روی نقطه ای خاص دارد.

نورپردازی هالوژن سقف کاذب

در این روش از لامپ های هالوژن جهت نورپرازی سقف کاذب استفاده میشود. این لامپ ها نسبت به لامپ های ال ای دی بیشتر عمر میکنند و برای ایجاد مدل های مختلف نور بر روی سقف بسیار مناسبند. برای این نوع نورپردازی باید از لامپ های هالوژن استفاده شود.

اجرای نورپردازی سقف کاذب

نورپردازی سقف کاذب باید توسط افرادی حرفه ای انجام شود تا نتیجه کار کاملا رضایت بخش و بی نقص باشد. گروه کاسیان با بهره گیری از نیروهای متخصص و متعهد خود آمادگی ارائه انواع خدمات ساختمانی  از جمله اجرای انواع سقف کاذب، سقف کاذب کناف، نورپردازی سقف کاذب، نصب و اجرای انواع سقف های کاذب و … در خدمت شما عزیزان است. نیروهای متخصص ما تمامی کار جابجایی، نصب و اجرای سقف کاذب کناف را در کمترین زمان ممکن و بالاترین کیفیت برای شما انجام خواهند داد. پس از نصب اولیه نیز نورپردازی های مورد نظر شما نیز در سقف کاذب کناف اجرا خواهد شد. مراحل اجرای نورپردازی سقف کاذب به شرح زیر است:

مرحله اول: بازدید از محیط کار

در مرحله اول ابتدا نیروهای مجرب و کارآزموده ما در محل مورد نظر شما حاضر شده و از فضای موجود بازدید میکنند تا در انتخاب بهترین روش به شما مشاوره بدهند. در این مرحله شما میتوانید تمام سوال هایی که دارید را با ما در میان بگذارید.

مرحله دوم

در مرحله دوم همکاران ما از تمامی فضای خانه بازدید کرده و سقف آن را بررسی میکنند. در این مرحله بهترین روش برای نورپردازی سقف کاذب نیز برای شما مشخص خواهد شد. قطعا نوع نورپردازی در محل های پررفت و آمد خانه مانند اتاق نشمین و آشپزخانه که در آن اعضای خانواده و مهمانان دور هم جمع میشوند بسیار متفاوت از محیط های خصوصی تر مانند اتاق خواب است.

مرحله سوم

در این مرحله به سراغ طراحی پلان نورپردازی سقف کاذب میرویم. در این مرحله باید نوع و شدت نورپردازی را برای سقف کاذب انتخاب کرد که متناسب با دکوراسیون و چیدمان وسایل در خانه باشد. همکاران ما دکوراسیون داخلی شما را به دقت بررسی میکنند تا نورپردازی بتواند به زیباتر شدن فضای خانه و درخشندگی آنها کمک کند. دقت داشته باشید که برخی نقاط خانه ممکن است نیازی به نورپردازی نداشته باشند و در برخی نقاط دیگر به مدل های خاصی از نورپردازی نیاز باشد. بنابراین در این مرحله تیم کاسیان بهترین پلان نورپردازی را برای سقف کاذب شما طراحی میکند.

مرحله چهارم

در مرحله چهارم نکات ایمنی و فنی لازم برای اجرای نورپردازی سقف کاذب بررسی میشود تا هیچ خطر جانی و مالی شما را تهدید نکند. اجرای نورپردزای سقف کاذب کاری کاملا تخصصی است که باید توسط تیمی حرفه ای انجام شود زیرا در صورت عدم رعایت نکات ایمنی و فنی میتواند منجر به برق گرفتگی شود. بنابراین هیچگاه به تنهایی اقدام به این کار نکنید و کار را به افرادی حرفه ای و متخصص در این زمینه بسپارید. نیروهای مجرب کاسیان با اجرای نورپردازی ایمن خیال شما را از این بابت راحت کرده و با نصب کلیدهای خاموش و روشن دقیق امکان کنترل و تنظیم نورپردازی سقف کاذب را برای شما فراهم میکنند.

مرحله پنجم

مرحله پنجم و آخر مرحله ای است که در آن نورپردازی سقف کاذب توسط نیروهای حرفه ای کاسیان بر روی سقف شما اجرا میشود. در این مرحله نورپردازی سقف کاذب خانه شما مطابق با پلان طراحی شده در مرحله دوم اجرا میشود و تمامی مدل های نورپردازی مورد علاقه شما لحاظ میشود. در این مرحله از لامپ های هالوژن‌ها و لامپ‌های LED برای اجرای نوپردازی های لازم استفاده میشود که امکان اجرای خلاقانه ایده های شما را با ما میدهند.

انواع نورپردازی سقف کاذب

نکات پایانی

نورپردازی سقف کاذب برای اتاق خواب باید ملایم باشد تا شمت بتوانید در آنجا خواب آرامی داشته باشید. برای یک پذیرایی سنتی نیز آویزان کردن یک لوستر لوکس و سلطنتی بهترین ایده خواهد بود. برای آشپزخانه نیز نورپردازی ریلی خط بالای کابینت ها به همراه نورپردازی سقف میتواند بسیار جذاب باشد. همکاران ما در تمام ساعات شبانه روز آماده گویی پاسخ به سوالات شما عزیزان هستند. برای تماس با ما کافی است با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.

برچسب‌ها:

درج کامنت