سقف کاذب آکوستیک از بهترین و جدیدترین انواع سقف های کاذب به شمار می آیند که مهمترین تفاوت آنها با سقف های کاذب معمول عایق صدا بودن آنهاست. سقف های کاذب آکوستیک بهترین متریال عایق صوت هستند که برای نصب در اماکن مختلف مسکونی و اداری مناسب می باشند. این نوع سقف آلودگی صوتی را برای ساکنین به حداقل رسانده و بهترین انتخاب برای نصب در سینماها، سالن های تئاتر، سالن های کنسرت … میباشد. البته کاربردهای سقف کاذب آکوستیک به این محدود نمیشود و میتوان این سقف ها را برای هر مکانی که سروصدا در آن زیاد باشد استفاده کرد. در ادامه با انواع سقف های آکوستیک و مزایای آن آشنا خواهید شد. با ما همراه باشید.

برای کسب اطلاعت بیشتر و نحوه سفارش سقف آکوستیک دلخواهتان کافی است با شماره 09126989398 (کلیک بر روی شماره جهت شماره گیری) آقای امینی تماس بگیرید. همکاران ما در تمامی ایام سال و به صورت تمام وقت آماده پاسخگویی به شما عزیزان هستند.

مقدمه

سقف آکوستیک را بیشتر برای فضاهایی که سروصدا زیاد باشد نصب میکنند اما میتوان آن را برای بخش خاصی از خانه یا هر ساختمان دیگری که بخواهید نصب و اجرا کنید. برای مثال اگر میخواهید تنها بخشی از خانه را عایق صوتی کنید کافی است سقف آنجا را با سقف کاذب آکوستیک بپوشانید. تایل های آکوستیک برای ساختمان هایی که در قسمت های شلوغ شهر ساخته شده اند بهترین راه چاره برای رهایی از این آلودگی های صوتی آزاردهنده هستند.

سقف کاذب آکوستیک

سقف آکوستیک از چه موادی ساخته شده اند؟

سقف کاذب آکوستیک از تایل های آکوستیک ساخته شده که در ساخت آن از مصالح مختلفی چون تایل های چوبی و گچی، پارچه، پشم شیشه، ورق های آلومینیوم و… استفاده شده است.

سقف های کاذب آکوستیک دو نوع هستند:

تایل های آکوستیک در دو دسته سازه پنهان و سازه آشکار به بازارها عرضه شده اند. در سازه آکوستیک پنهان نصب از پایین انجام شده و در سازه آکوستیک آشکار نصب از بالا انجام میشود.

نحوه نصب و اجرای سقف کاذب آکوستیک

نصب سقف کاذب آکوستیک یا عایق صدا با سه روش قابل اجرا میباشد. در نوع اول تایل ها بر روی سقف نصب شده و در نوع دوم تایل ها به کمک یک شبکه فلزی نصب میشوند. در نوع سوم نیز تایل ها را بر روی دیوار نصب میکنند که فضای مورد نظر را کاملا عایق صدا میکند.

سقف کاذب آکوستیک

مهمترین مزایای نصب سقف کاذب آکوستیک

مهمترین مزیت نصب سقف های کاذب آسودگی از سروصدا و آلودگی های صوتی است. البته تایل های آکوستیک مزایا دیگری نیز دارند و میتوان آنها را هم برای محیط های مسکونی و هم برای اماکن اداری و عمومی نیز استفاده کرد. یکی از مهمترین مزایای این نوع سقف های کاذب نصب آسان و سریع این تایل های آکوستیک است. با نصب این تایل ها دیگر نیازی به رنگ آمیزی نبوده و در نتیجه از نظر اقتصادی برای شما به صرفه تر خواهد بود. دیگر ویژگی ها و مزایای تایل های آکوستیک را در ادامه بررسی میکنیم.

سقف کاذب آکوستیک

پوشش عیوب سقف

یکی از مزایای مهم سقف های کاذب پوشش کاملا آنها بر روی سقف است که میتواند عیوب روی سقف مانند سیم کشی های مربوط به تاسیسات مختلف مکان را بپوشاند. این مساله مخصوصا برای ادارات و شرکت ها که سیم کشی های زیادی در آنها وجود دارد بسیار حائز اهمیت است. اگر نیاز به تعمیر این سیم کشی ها باشد میتوان این تایل ها را به راحتی درآورده و به فضای پشت آنها دسترسی پیدا کرد. در پایان کار نیز میتوان تایل ها را مجددا بر روی سقف نصب نمود.

اهمیت نصب تایل های آکوستیک و جلوگیری از اتلاف انرژی

در معماری خانه های قدیمی اتلاف انرژی زیاد است و از آنجایی که سقف آنها نیز اغلب بلند است و این ویژگی خود موجب اتلاف انرژی بیشتری میشود. با نصب سقف کاذب آکوستیک سقف کوتاهتر شده و علاوه بر ایجاد یک چشم انداز زیبا برای ما از اتلاف انرژی نیز تا حد بسیار زیادی پیشگیری میکند. مزیت این سقف ها در این است که هر زمان که بخواهید میتوانید تایل آنها را از سقف اصلی جدا کرده و مجددا آنها را نصب نمایید. سقف های آکوستیک بازتاب نور مناسبی دارند که موجب روشنایی بیشتر فضا میشود. در واقع تایل های آکوستیکی موجود روی سقف نور محیط را بازتاب کرده و نیاز به انرژی برق کمتر میشود که خود موجب کاهش مصرف انرژی میشود.

دیگر مزایا

سقف های کاذب آکوستیک زیبایی و جذابیت خاصی به دکوراسیون داخلی خانه میدهند اما قطعا مهمترین مزیت آنها دفع صداهای مزاحم و آلودگی صوتی موجود در کلان شهرهاست. سقف های آکوستیک به دلیل عایق بودن بیشتر در ادارات، شرکت ها، استودیو ها و یا پلاتو های هنری نصب میشوند اما به دلیل مزیت های بیشمارشان برای نصب در منازل نیز بهترین انتخاب هستند. در زندگی امروزی و در کلان شهرها صداهای مختلفی ممکن است آرامش ساکنین خانه را به هم بریزید اما نصب این سقف ها در کنار استفاده از درب های عایق صدا میتواند آرامش را تا حد زیادی به خانه بیاورد. سقف های آکوستیک در طرح ها و رنگ های متنوعی نصب و اجرا میشوند و حتی میتوان آنها را به صورت سفارشی و با انتخاب مشتری تولید کرد.

سخن پایانی

گروه کاسیان یکی از معتبرترین گروهها در در زمینه ساخت، نصب و اجرای انواع سقف و دیوارهای کاذب، نصب انواع دیوارپوش ها، دیوار پشت تلوزیون، سقف های کاذب آکوستیک و … است. ما با بهره گیری از نیروهای مجرب، کارآزموده و متعهد کار را با بالاترین کیفیت و منصفانه ترین قیمت برای شما انجام داده و نتیجه کار را برای شما تضمین میکنیم. سقف های کاذب آکوستیک یکی از بهترین انواع پوشش های مدرن سقف هستند که بر روی سقف اصلی نصب و اجرا میشوند. شما میتوانید طرح مورد نظرتان را انتخاب کرده و باقی کار را به نیروهای حرفه ای ما در کاسیان بسپارید. همکاران ما تنها با یک تماس شما در محل مورد نظرتان حاضر خواهند شد و تمامی مراحل کار را با کیفیت و دقت و سرعت بالایی انجام میدهند.

درج کامنت